Kurs ADR podstawowy

W zakresie przewozu drogowego towarów niebezpiecznych.

calendar_today Najbliższy kurs: 2 sierpnia 2024
credit_card Cena: 800 zł
Dlaczego ATC?
O kursie
Przebieg kursu
Jak szkolimy
Najczęstsze pytania
Kontakt z nami

Co wyróżnia kurs w ATC

Kurs ADR podstawowy w zakresie przewozu drogowego towarów niebezpiecznych prowadzony jest przez profesjonalną kadrę, która kompleksowo przygotuje Cię do egzaminu. Zrobimy wszystko, byś wyniósł z naszego kursu jak najwięcej! W jaki sposób nasz ośrodek szkolenia zawodowego osiąga ten cel? M.in. poprzez sprawne połączenie teorii z praktyką i zaangażowanie wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy potrafią uczyć efektywnie i ciekawie.

Dokładnie ułożony program pod kątem egzaminu i jednocześnie przygotowania do wykonywania zawodu sprawia, że warto zdecydować się na kursy doszkalające w podstawowym zakresie w ATC Grupa. Serdeczna atmosfera zajęć i atrakcyjna cena to kolejne aspekty, na które zwracają uwagę nasi absolwenci. Jeżeli więc chcesz uzyskać uprawnienia ADR na transport materiałów i przewóz towarów niebezpiecznych, zapisz się na organizowane w naszym ośrodku profesjonalne kursy zawodowe dla dorosłych!

Nasza profesjonalna kadra
Szkolenie poprowadzą wykwalifikowani wykładowcy, którzy jak najlepiej przekażą Ci wiedzę.
Przygotowanie do egzaminu
Profesjonalna kadra kompleksowo przygotuje Cię do egzaminu państwowego i zdobycia uprawnień.
Nowoczesne ośrodki szkoleniowe
Nasze ośrodki zapewniają najwyższe standardy wyposażenia i szkolenia, w tym parking.
Dogodne terminy i zapisy online
Wszystkie terminy kursów znajdziesz na naszej stronie, a cały proces zapisu załatwisz przez Internet.

O kursie

Szkolenie ADR podstawowe pozwoli Ci zdobyć uprawnienia do przewozu towarów niebezpiecznych wszystkich klas, za wyjątkiem klasy 1 (materiały wybuchowe) i klasy 7 (materiały promieniotwórcze).

Czym jest ADR

Różnice w przepisach prawnych obejmujących transport ładunków mogłyby stanowić problem dla przewoźników, którzy mieliby trudności z dostosowaniem się do niejednorodnych regulacji. Aby zapobiec takiemu ryzyku i usprawniać działalność przedsiębiorstw spedycyjnych oraz transportowych, 30 września 1957 r. w szwajcarskiej Genewie ratyfikowano międzynarodową konwekcję ADR, która na poziomie międzynarodowym ujednolica przepisy w zakresie przewozu materiałów i towarów niebezpiecznych. Właśnie ona jest źródłem regulacji omawianych przez specjalistów prowadzących certyfikowane kursy zawodowe podstawowe ADR w ATC Grupa dla osób chcących uzyskać uprawnienia na przewóz materiałów i transport towarów niebezpiecznych.

Obecnie przepisy konwencji są wdrożone w 50 krajach, w tym we wszystkich europejskich, a także kilku azjatyckich (głównie z byłego ZSRR) i niektórych afrykańskich. Ich znajomość i umiejętność stosowania przez co najmniej jedną osobę są wymagane w każdym przedsiębiorstwie zajmującym się szeroko pojętym przewozem towarów niebezpiecznych. Istnieje bowiem prawny obowiązek wyznaczenia doradcy ADR.

Z kolei kierowcy zajmującym się ich transportem takich materiałów są zobowiązani do zdania egzaminu, do którego warto się przygotować z ATC Grupa. Wysoka jakość sprawia, że nasze kursy i szkolenia zawodowe ADR obejmujące podstawowy poziom cieszą się dobrymi opiniami wśród absolwentów. Jesteśmy przekonani, że każdy, kto chce zdać egzamin z myślą o otrzymaniu uprawnień na przewóz materiałów i transport towarów niebezpiecznych, wyniesie cenną wiedzę ze współpracy z ATC Grupa.

ADR – podstawowe informacje

Zgodnie z treścią międzynarodowej konwencji z Genewy, ładunki mogące zagrażać środowisku czy zdrowiu ludzi dzieli się na 9 różnych klas, które obejmują m.in. substancje żrące, gazy, przedmioty wybuchowe czy nadtlenki organiczne. Te i inne objęte przepisami zawartymi w ADR materiały niebezpieczne są dokładnie omawiane przez naszych specjalistów prowadzących szkolenia i kursy zawodowe.

W trakcie zajęć uczestnicy dowiadują się, jak radzić sobie z transportem takich towarów – poznają zasady bezpieczeństwa, używane w tym celu pojazdu czy technologie usprawniające dostarczenie ładunków do celu przy jak największym ograniczeniu potencjalnego ryzyka. Poza poziomem merytorycznym w ATC Grupa dbamy także o formę przekazywania wiedzy i zawsze staramy się organizować ciekawe kursy zawodowe na uprawnienia ADR (zakres podstawowy). Zapoznaj się z cenami, skorzystaj z oferty i poznaj przewóz materiałów oraz transport towarów niebezpiecznych w teorii i praktyce!

Organizowane przez nas szkolenie składa się z zajęć teoretycznych i ćwiczeń praktycznych, podczas których przyswoisz niezbędną dawkę wiedzy. Solidnie przygotowany będziesz mógł przystąpić do egzaminu. A stąd już tylko krok do uzyskania uprawnień państwowych ADR początkowy, szkolenie podstawowe, które upoważnią Cię do przewozu drogowego towarów niebezpiecznych wszystkich klas.

Uprawnienia będą ważne 5 lat. Możesz jednak je odnowić, ponownie podchodząc do kursu i uzyskując pozytywny wynik z egzaminu państwowego.

 


 

  • 24 godziny zajęć teoretycznych w naszym ośrodku
  • 1 godzinę zajęć praktycznych z instruktorem
  • Kompleksowe przygotowanie do egzaminu państwowego

Czego się nauczysz

Podczas kursu ADR podstawowego nabędziesz wiedzę teoretyczną, a także umiejętności praktyczne, dzięki którym solidnie przygotujesz się do egzaminu i uzyskasz uprawnienia.

W ramach kursu zapoznasz się z wymaganiami dot. przewozu towarów niebezpiecznych, obowiązkami kierowcy, głównymi zagrożeniami i czynnościami, które należy podjąć po zaistnieniu wypadku, w szczególności z zakresu pierwszej pomocy, bezpieczeństwa ruchu drogowego, a także używania sprzętu ochronnego, w tym gaśniczego oraz środków ochrony indywidualnej.

Czekają Cię także zajęcia praktyczne, w ramach których nauczysz się udzielania pierwszej pomocy, gaszenia pożaru oraz postępowania w razie wypadku lub awarii.

Przebieg kursu

Kurs ADR początkowy – szkolenie podstawowe w zakresie przewozu drogowego towarów niebezpiecznych wszystkich klas został podzielony na część teoretyczną i praktyczną, które zakończone są egzaminem. Na każdym etapie staramy się dostosować do Twoich potrzeb i możliwości.

Teoria

alarm 24 godziny

W ramach części teoretycznej wyrobisz 24 godziny teorii w ciągu 4 dni.

Zajęcia praktyczne z instruktorem

alarm 1 godzina

Zrealizujesz również 1 godzinę zajęć praktycznych z instruktorem.

Egzamin państwowy

alarm 1 godzina

Po kursie przystąpisz do egzaminu państwowego. Uzyskując pozytywny wynik egzaminu, zdobędziesz uprawnienia ADR podstawowe w zakresie przewozu drogowego towarów niebezpiecznych.

Jak szkolimy

Jak szkolimy? Przede wszystkim kompleksowo! Zadbamy o każdy aspekt kursu, by jak najlepiej przygotować Cię do egzaminu i zdobycia uprawnień.

Profesjonalizm
Wykwalifikowana kadra i autorskie materiały gwarantują wysoki poziom szkolenia.
Efektywne nauczanie
Zajęcia prowadzimy w przystępnej, zrozumiałej formie, byś wyniósł z kursu jak najwięcej!
Oszczędność czasu
24 godziny zajęć teoretycznych zrealizujesz już w 4 dni! Szybko, ale efektywnie.
Kompleksowość
Zadbamy o każdą część Twojego kursu: teorię, praktykę i egzamin państwowy.

Zapisz się na kurs

Poniżej znajdziesz listę dostępnych terminów, wraz z cenami oraz liczbą dostępnych miejsc.

Najczęstsze pytania

Masz pytania? Przejrzyj najpierw listę tych najczęściej zadawnych! Być może właśnie tam znajdzie się odpowiedź na Twoje pytanie. Jeśli nie, skontaktuj się z nami.

expand_more

Tak, w cenie kursu wliczony jest koszt egzaminu.

expand_more

Tak, uprawnienia są wydawane przez Urząd Marszałkowski.

expand_more

Uprawnienia są ważne przez okres 5 lat.

expand_more

Należy ponownie odbyć kurs ADR oraz zdać egzamin państwowy.

expand_more

Tak, będziesz mógł pracować za granicą na tych uprawnieniach.

expand_more

Tak, pod warunkiem, że złożysz wniosek o wydanie duplikatu. Formularze do pobrania dostępne są na stronie Urzędu Marszałkowskiego. Wniosek znajdziesz tutaj: https://bip.umww.pl/292—293—k_2—k_8—wydawanie-zaswiadczen-adr-dla-kierowcow-przewozacych.

Kontakt

Zachęcamy do kontaktu – pomożemy Tobie dobrać odpowiednie szkolenie, termin oraz sposób finansowania.
Jesteśmy dla Ciebie dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 – 16:00.

Infolinia - Poznań
Konsultanci w Poznaniu są dla Ciebie dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00
E-mail - Poznań
Napisz do naszego poznańskiego oddziału - odpowiemy w ciągu jednego dnia roboczego!
Infolinia - Gostyń
Konsultanci w Gostyniu są dla Ciebie dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00
E-mail - Gostyń
Napisz do naszego gostyńskiego oddziału - odpowiemy w ciągu jednego dnia roboczego!

Możesz też skorzystać z poniższego formularza!

To najsprawniejsza forma kontaktu – określ, którego ośrodka dotyczy Twoja sprawa, a wiadomość trafi w odpowiednie ręce 🙂Aby skontaktować się z nami za pośrednictwem powyższego formularza – prosimy podaj dane w nim wskazane. Podanie danych jest dobrowolne, jeśli jednak tego nie zrobisz, wysłanie wiadomości przy pomocy formularza nie będzie możliwe (nie musisz podawać numeru telefonu, może to jednak usprawnić naszą komunikację). Podane przez Ciebie dane mogą stanowić Twoje dane osobowe. W takim wypadku administratorem Twoich danych