Darmowe testy

Kwalifikacja do kategorii C i C+E

Zestawy pytań egzaminacyjnych z odpowiedziami

Materiały opracowane przez ekspertów

Dostępne w ofercie ATC Grupa zestawy ze specjalistycznymi i darmowymi pytaniami egzaminacyjnymi na przyspieszoną kwalifikację wstępną do kategorii C i C+E na przewóz rzeczy pomogą Ci w przygotowaniu się do niej.

Egzamin na prawo jazdy uważa się za zaliczony jeżeli w teście podstawowym, składającym się z 20 pytań, uczestnik odpowie prawidłowo na 16 pytań.

Druga część egzaminu, tzw. specjalistyczna, składa się z 10 pytań, spośród których 5 musi być poprawnie rozwiązanych.

 


 

Przykładowe pytanie: Wymień powód, dla którego kierowca po wyjściu z kabiny swojego pojazdu, kopie czubkiem buta w opony?

PRZYDATNE DRUKI DO POBRANIA

W celu uzyskania zgody na przystąpienie do kursu na kwalifikacje kierowcy zawodowego tzw. PKZ w wydziale komunikacji urzędu.

Potrzebne są zaświadczenia z badania lekarskiego i badania psychologicznego.

DRUK DO BADANIA LEKARSKIEGO

DRUK OŚWIADCZENIA O STANIE ZDROWIA

Kontakt

Zachęcamy do kontaktu – pomożemy Tobie dobrać odpowiednie szkolenie, termin oraz sposób finansowania.
Jesteśmy dla Ciebie dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 – 16:00.

Infolinia - Poznań
Konsultanci w Poznaniu są dla Ciebie dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00
E-mail - Poznań
Napisz do naszego poznańskiego oddziału - odpowiemy w ciągu jednego dnia roboczego!
Infolinia - Gostyń
Konsultanci w Gostyniu są dla Ciebie dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00
E-mail - Gostyń
Napisz do naszego gostyńskiego oddziału - odpowiemy w ciągu jednego dnia roboczego!

Kwalifikacja wstępna przyspieszona – co to jest i na czym polega?

 

Jeszcze do 2009 r. kierowcy mający prawo jazdy kat. C, którzy chcieli pracować w zawodzie, byli zobowiązani, aby przejść certyfikowane kursy i szkolenia zawodowe oraz zdać egzamin na przewóz rzeczy, udzielając odpowiedzi na różne specjalistyczne pytania. Od tego czasu sytuacja uległa zmianie, ponieważ ta forma uzyskiwania uprawnień dla osób z kategorią C została zastąpiona zestandaryzowanym na poziomie unijnym testem. Aby ułatwić sobie przygotowania do niego, zachęcamy do pobierania naszych darmowych materiałów, które będą cennym wsparciem w nauce. Organizujemy też szkolenia i kursy zawodowe dla dorosłych kierowców.

Kwalifikacja wstępna przyspieszona dla kat. C, dla której darmowe testy obejmujące specjalistyczne pytania i odpowiedzi proponujemy jako Grupa ATC, pozwala na wykonywanie przewozu rzeczy na terenie wszystkich państw Unii Europejskiej, a także w Szwajcarii, Norwegii, Andorze i Liechtensteinie. Co istotne, do egzaminu mogą podchodzić nawet kierowcy nieposiadający prawa jazdy kategorii C.

Dla kogo kwalifikacja wstępna przyspieszona

 

Kto w takim razie może wziąć udział w kwalifikacji wstępnej przyspieszonej? Jest ona skierowana do każdego obywatela państwa polskiego, a także do obcokrajowców przebywających w Polsce przez większą część roku chcących wykonywać na rzecz lokalnych podmiotów usługę przewozu rzeczy. Jako mająca swoje oddziały w Poznaniu i Gostyniu Grupa ATC prowadząca ośrodki szkolenia zawodowego zapraszamy zatem wszystkich chętnych do korzystania z wiedzy, którą dostarczają darmowe testy. Jeśli dopiero zdajesz na na prawo jazdy kategorii C, również w tym egzaminie mogą Ci pomóc specjalistyczne pytania i odpowiedzi.

Proponujemy arkusze w formie interaktywnej, które po kliknięciu automatycznie wskazują poprawne rozwiązanie. Na każdym slajdzie możesz zatrzymać się przez dowolny czas, aby dokładnie przemyśleć zawarte w nim kwestie i zastanowić się nad właściwym wyborem. Oferowane przez ośrodek szkolenia zawodowego Grupa ATC materiały i kursy doszkalające są intuicyjne w użytkowaniu i czytelne, dzięki czemu z powodzeniem korzystać z nich mogą nawet osoby o ograniczonych umiejętnościach obsługi komputera.

Pewne jest, że egzamin, którym kończy się kwalifikacja wstępna przyspieszona dla prawa jazdy kat. C, stanie się łatwiejszy po dokładnym przestudiowaniu naszych testów – specjalistycznych pytań i odpowiedzi. Fakt, że od lat organizujemy z powodzeniem profesjonalne, ciekawe kursy zawodowe, przemawia za ich wyborem. Serdecznie zachęcamy do korzystania z nich, w tym do zapoznania się z naszą pełną ofertą!