Kurs operatora koparkoładowarki

Przygotowuje do egzaminu na operatora wszystkich typów koparkoładowarek klasy III

calendar_today Najbliższy kurs: 13 sierpnia 2024
credit_card Cena: 2500 zł
O kursie
Przebieg kursu
Jak szkolimy
Najczęstsze pytania
Kontakt z nami

Co wyróżnia kurs w ATC Grupa

Szkolimy przyszłych operatorów maszyn budowlanych od 1989 r. Do szkolenia kierujemy doświadczony zespół instruktorów i super operatorów, którzy opracowali i udostępnili solidne materiały dydaktyczne w formie elektronicznej również jako filmy video. Do zajęć praktycznych udostępniamy koparkoładowarki JCB 3CX ECO na plusach 🙂

ATC Grupa organizuje profesjonalne kursy zawodowe dla dorosłych zorientowane w równym stopniu na teorię i praktykę. Uczymy zarówno podstaw działania i obsługi pojazdów, jak i sterowania nimi podczas pracy. Pokazujemy techniki i manewry ułatwiające wykonywanie obowiązków, które spoczywają na osobie, piastującej to stanowisko. Dążymy do tego, żeby jak najlepiej przygotować przyszłych specjalistów do zatrudnienia w przedsiębiorstwach o rozmaitym profilu prowadzonej działalności. Poprzez prowadzone zajęcia kształcimy uczestników w taki sposób, aby koparko-ładowarka (klasa 3) nie miała przed nimi tajemnic. Tym samym pozwolenia na ich obsługę stają się łatwiejsze do zdobycia, a uczestnik zajęć dobrze poznaje urządzenie i potrafi używać go wydajnie oraz bezpiecznie. Nasze szkolenia i kursy doszkalające na uprawnienia na koparkoładowarkę klasy 3 mają na celu m.in. zaprezentowanie wymagań i specyfiki pracy w zależności od warunków zewnętrznych i w różnych rodzajów przewożonych towarów.

Praktyka realizowana jest w Poznaniu ul. Mrągowska 11, w Gostyniu ul. Lipowa 1, Mochy ul. Morenowa 2a. Częstotliwość kursów co miesiąc.

O kursie

Chcesz zdobyć uprawnienie na operatora koparkoładowarki klasy III? Zapisz się na kurs, który pomoże Ci uzyskać kwalifikacje niezbędne do podjęcia pracy jako operator koparkoładowarek wszystkich typów.

Celem kursu jest kompleksowe przygotowanie kandydata do wykonywania zawodu operatora koparko-ładowarki zgodnie z obecnie obowiązującymi normami, przepisami oraz wiedzą techniczną. Kurs prowadzony jest w oparciu o wytyczne Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego oraz przygotowany został w taki sposób, aby możliwie najlepiej przygotować kandydata do egzaminu państwowego na uprawnienia operatora.

Zdajemy sobie sprawę, że kluczowym warunkiem, jaki powinny spełniać szkolenia i kursy zawodowe, jest odpowiedni poziom merytoryczny, dlatego stawiamy go zawsze na pierwszym miejscu. Starannie przygotowujemy program, którego celem jest m.in. zaprezentowanie, jak i pracuje w teorii i praktyce koparko ładowarka (klasa 3). Uprawnienia pozwalające na sterowanie nią otwierają drzwi do szybkiego znalezienia pracy, w związku z czym organizowane przez ATC Grupę certyfikowane kursy zawodowe polecamy w szczególności osobom, które chcą się przebranżowić albo poszukują zatrudnienia lepszego niż obecne.

Kursy na operatorów maszyn roboczych realizowane są w ATC zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 11 stycznia 2017 r. zmieniającym Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych.

Co otrzymasz w ramach kursu?


    

 • 52 godziny zajęć teoretycznych w naszym ośrodku
 • 82 godziny zajęć praktycznych z instruktorem
 • Dostęp do materiałów dydaktycznych online (e-learning)
 • Kompleksowe przygotowanie do egzaminu państwowego

Czego się nauczysz

Podczas kursu zdobędziesz wiedzę teoretyczną oraz praktyczne umiejętności z zakresu obsługi koparko-ładowarki, niezbędne do tego, by profesjonalnie wykonywać zawód operatora.

Podczas kursu zdobędziesz wiedzę teoretyczną oraz praktyczne umiejętności z zakresu obsługi koparko-ładowarki. Poznasz zasady obsługi koparko-ładowarki oraz charakterystykę pracy operatora. Zapoznamy Cię z zagadnieniami dokumentacji technicznej, BHP oraz z informacjami z zakresu elektrotechniki, hydrauliki, silników spalinowych i budowy koparkoładowarki.

Program szkolenia przygotowaliśmy zgodnie z wytycznymi Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego (IMBiGS), i składają się na niego następujące bloki tematyczne:

 1. BHP dla maszyn roboczych,
 2. Użytkowanie i obsługa maszyn roboczych,
 3. Ogólna budowa i obsługa maszyn,
 4. Zajęcia specjalistyczne – wszystkie typy koparko-ładowarek klasy III,
 5. Zajęcia praktyczne – wszystkie typy koparko-ładowarek klasy III.

 

Zajęcia teoretyczne podzielone zostały na następujące przedmioty tematyczne:

 1. Użytkowanie eksploatacyjne,
 2. Dokumentacja techniczna,
 3. Bezpieczeństwo i higiena pracy,
 4. Podstawy Elektrotechniki,
 5. Silniki spalinowe,
 6. Elementy hydrauliki,
 7. Budowa koparko-ładowarki.

Jako ATC Grupa staramy się organizować zarówno merytoryczne i dostosowane do wymagań egzaminacyjnych, jak i ciekawe kursy zawodowe. Z tego względu dbamy o przystępną formę przekazywania informacji i przyjazną atmosferę zajęć. Mamy też świadomość, że dla uczestników ważna są koszty, dlatego proponujemy konkurencyjne warunki współpracy pod względem finansowym. Zachęcamy do sprawdzenia, kiedy nasz ośrodek szkolenia zawodowego organizuje najbliższy kurs koparko-ładowarki klasa 3 i ile wynosi jego cena – zachęcamy do zdobycia tych uprawnień.

Przebieg kursu

Kurs na operatora koparkoładowarki klasy III został podzielony na dwa główne etapy. Na każdym etapie staramy się dostosować do Twoich potrzeb i możliwości.

Teoria

alarm 52 godziny

Na realizację teorii masz 7 dni, w ciągu których wyrobisz 52 godziny zajęć teoretycznych.

Zajęcia praktyczne z instruktorem

alarm 82 godziny

Zajęcia praktyczne z udziałem maszyny zrealizujesz w podgrupie szkoleniowej do 10 osób. Na całą podgrupę szkoleniową przypadają 82 godziny zajęć praktycznych, które odbywają się przez okres 9 dni.

Do czego uprawnia zdanie egzaminu na operatora koparko-ładowarek klasy III?

Zdanie egzaminu na operatora koparko-ładowarek klasy III uprawni Cię do obsługi czterech typów maszyn:

 • koparko-ładowarek wszystkich typów – dowolnej wielkości oraz dowolnej pojemności łyżki,
 • koparek jednonaczyniowych do 4 ton masy eksploatacyjnej (w tym minikoparek),
 • ładowarek jednonaczyniowych do 8 ton masy eksploatacyjnej,
 • koparkospycharki.

Po zdanym egzaminie otrzymasz książeczkę operatora maszyn roboczych z adnotacją o posiadanych uprawnieniach.

Jakie są wymagania względem kandydata do kursu na operatora koparko-ładowarki?

Kandydat na operatora koparko-ładowarki musi spełnić wszystkie poniższe wymagania przed przystąpieniem do kursu:

 • ukończone 18 lat,
 • minimalnie podstawowe wykształcenie,

Gdzie i czym prowadzimy kursy?

Szkolenie odbędziesz na koparko-ładowarce JCB 3CX. Wszystkie nasze ośrodki posiadają własny poligon manewrowy w bezpośredniej lokalizacji budynku oraz lokale wyposażone w sale szkoleniowe, przystosowane dla osób niepełnosprawnych, zamknięte, oświetlone, monitorowane oraz posiadające własny parking.

 

Przebieg egzaminu na operatora koparko-ładowarki

Po zakończeniu części teoretycznej i praktycznej kursu, będziesz mógł przystąpić do egzaminu państwowego na uprawnienia operatora koparko-ładowarki przed komisją WIT Łukasiewicz. Egzamin składa się z części praktycznej oraz teoretycznej.

Egzaminy odbywają się na terenie naszego ośrodka. Po zdanym egzaminie otrzymasz książeczkę operatora maszyn roboczych z adnotacją.

Zapisz się na kurs

Poniżej znajdziesz listę dostępnych terminów, wraz z cenami oraz liczbą dostępnych miejsc.

Jak szkolimy

Jak szkolimy? Przede wszystkim kompleksowo! Zadbamy zarówno o część teoretyczną, jak i praktyczną Twojego kursu, byś jak najlepiej przygotowany podszedł do egzaminu.

Profesjonalizm
Całą niezbędną wiedzę przekaże Ci nasza wykwalifikowana w tym zakresie kadra.
Materiały online
Otrzymasz materiały online: podstawy elektrotechniki, technologia robót, dokumentacja techniczno-ruchowa.
Praktyka czyni mistrza!
Duży nacisk kładziemy na zajęcia praktyczne, które zrealizujesz na pobliskim poligonie manewrowym.
Kompleksowość
Zadbamy o każdy aspekt Twojego kursu: teorię, praktykę, egzamin, a nawet badania lekarskie!

Opinie absolwentów

Poznaj opinie absolwentów naszych kursów i przekonaj się dlaczego warto nam zaufać! Zadowolenie i pozytywne zdanie naszych kursantów motywują nas do codziennej pracy i ciągłego rozwoju.
chevron_left
chevron_right

Sposoby finansowania kursów

Udostępniamy Tobie wiele sposobów finansowania kursów w ATC - od szybkiego przelewu, przez raty i płatności odroczone, na dofinansowaniach kończąc!
Szybkie przelewy online
Szczegóły
Szybkie przelewy online
Szybki przelew online za pośrednictwem Przelewy24 z ponad 320 banków. Ta metoda płatności gwarantuje natychmiastowe księgowanie przelewu i potwierdzenie Twojego zapisu na kurs!
BLIK
Szczegóły
BLIK
Najszybszy i mobilny sposób płatności. Ta metoda płatności gwarantuje natychmiastowe księgowanie przelewu i potwierdzenie Twojego zapisu na kurs!
Karty płatnicze
Szczegóły
Karty płatnicze
W pełni bezpieczna płatność kartą Visa lub Mastercard. Ta metoda płatności gwarantuje natychmiastowe księgowanie przelewu i potwierdzenie Twojego zapisu na kurs!
Raty online
Szczegóły
Raty online
Cały proces zrealizujesz online, zajmie on zaledwie kilka minut. Będziesz mógł rozłożyć spłaty na okres od 3 do 36 miesięcy. Ta metoda płatności gwarantuje natychmiastowe księgowanie przelewu i potwierdzenie Twojego zapisu na kurs!
Płatność odroczona
Szczegóły
Płatność odroczona
Korzystając z P24Now lub PayPo, otrzymasz możliwość odroczenia spłaty nawet do 54 dni lub rozłożenia płatności na wygodne raty. Ta metoda płatności gwarantuje natychmiastowe księgowanie przelewu i potwierdzenie Twojego zapisu na kurs!
Przelew tradycyjny
Szczegóły
Przelew tradycyjny
Dajemy Tobie możliwość płatności przelewem tradycyjnym, na konto podane w trakcie składania zamówienia. Ta metoda płatności warunkuje potwierdzenie Twojego uczestnictwa w kursie dopiero po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie.
Apple Pay i Google Pay
Szczegóły
Apple Pay i Google Pay
Specjalnie dla użytkowników mobilnych, udostępniamy płatność z wykorzystaniem Apple Pay i Google Pay. Ta metoda płatności gwarantuje natychmiastowe księgowanie przelewu i potwierdzenie Twojego zapisu na kurs!
PayPal
Szczegóły
PayPal
Jeżeli posiadasz portfel w PayPal, błyskawicznie zapłacisz za kurs. Ta metoda płatności gwarantuje natychmiastowe księgowanie przelewu i potwierdzenie Twojego zapisu na kurs!
Dofinansowania do 80%
Szczegóły
Dofinansowania do 80%
Do wielu kursów oferujemy dofinansowania z ramienia Unii Europejskiej, Urzędu Pracy i Bazy Usług Rozwojowych. Zapoznaj się z aktualną listą dofinansowań.

Najczęstsze pytania

Masz pytania? Przejrzyj najpierw listę tych najczęściej zadawanych! Być może właśnie tam znajdzie się odpowiedź na Twoje pytanie. Jeśli nie, skontaktuj się z nami.

expand_more

Kandydat na operatora maszyn budowlanych musi mieć ukończone 18 lat i minimum wykształcenie podstawowe. Musi przedstawić również aktualne świadectwo lekarskie, stwierdzające brak przeciwwskazań do wykonywania zawodu operatora maszyn określonej specjalności.

expand_more

Dla koparkoładowarek jest tylko jedna, a więc III klasa uprawnień, która obejmuje wszystkie typy koparkoładowarek.

expand_more

Tak, w cenie kursu wliczony jest koszt egzaminu i badań lekarskich.

expand_more

Egzamin państwowy składa się z dwóch części:

 1. Egzaminu praktycznego – wykonasz jedno z zadań egzaminacyjnych, np. wykop skarpowany. Zaliczenie jest warunkiem przystąpienia do części teoretycznej.
 2. Egzaminu teoretycznego – przeprowadzanego w formie ustnej, zawierającego pytania z każdej dziedziny wiedzy zawartej w programie szkolenia.

Kontakt

Zachęcamy do kontaktu – pomożemy Tobie dobrać odpowiednie szkolenie, termin oraz sposób finansowania.
Jesteśmy dla Ciebie dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 – 16:00.

Infolinia - Poznań
Konsultanci w Poznaniu są dla Ciebie dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00
E-mail - Poznań
Napisz do naszego poznańskiego oddziału - odpowiemy w ciągu jednego dnia roboczego!
Infolinia - Gostyń
Konsultanci w Gostyniu są dla Ciebie dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00
E-mail - Gostyń
Napisz do naszego gostyńskiego oddziału - odpowiemy w ciągu jednego dnia roboczego!

Możesz też skorzystać z poniższego formularza!

To najsprawniejsza forma kontaktu – określ, którego ośrodka dotyczy Twoja sprawa, a wiadomość trafi w odpowiednie ręce 🙂Aby skontaktować się z nami za pośrednictwem powyższego formularza – prosimy podaj dane w nim wskazane. Podanie danych jest dobrowolne, jeśli jednak tego nie zrobisz, wysłanie wiadomości przy pomocy formularza nie będzie możliwe (nie musisz podawać numeru telefonu, może to jednak usprawnić naszą komunikację). Podane przez Ciebie dane mogą stanowić Twoje dane osobowe. W takim wypadku administratorem Twoich danych