Kurs na prawo
jazdy kategorii B Elektryk - Automat

Szybko i kompleksowo przygotujemy Cię
do egzaminu państwowego na naszym Samochodzie Dacia Spring!

calendar_today Najbliższy kurs: 22 lipca 2024
credit_card Cena: 3790 zł
Co wyróżnia kurs w ATC
O kursie
Przebieg kursu
Jak szkolimy
Najczęstsze pytania
Kontakt z nami

Co wyróżnia kurs w ATC

Kurs na prawo jazdy kategorii B Elektryk Automat prowadzony jest przez profesjonalną, doświadczoną kadrę, która przekaże Ci całą niezbędną wiedzę. Do Twojej dyspozycji będą solidnie opracowane materiały i nowe pojazdy. Zrobimy wszystko, byś wyniósł z naszego kursu jak najwięcej!

Nowoczesne ośrodki szkoleniowe
Dofinansowanie 80% z UE
Teoria w formie e-learning
Rezerwacja on-line

O kursie

Kurs na prawo jazdy kategorii B Elektryk Automat, to kurs z teorią bez wychodzenia z domu, w dogodnej formie e-learning. Na tym kursie uczysz się na samochodzie z automatyczną skrzynią biegów i zdajesz egzamin na tym pojeździe.

Teorię w formie e-learningu zrealizujesz w wybranym przez siebie czasie i miejscu – w domowym zaciszu, w biurze, w pociągu, gdziekolwiek chcesz! Czeka Cię również solidna praktyka z doświadczonym instruktorem. Termin rozpoczęcia kursu praktycznego określasz sam, umawiając się na jazdy indywidualnie.

ATC POZNAŃ. Od dziś jesteśmy elektryczni 🌿🌳 Do naszej floty dołączyła w pełni elektryczna DACIA SPRING 🚘 Wszystkich chętnych zapraszamy na kursy prawa jazdy kat B. 👍 Na naszym samochodzie elektrycznym z automatyczną skrzynią biegów uczysz się i zdajesz egzamin w WORD . Szczegółowe informacje dla osób zainteresowanych tel. 616658837Kurs kat B uprawnia Cię do poruszania się pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu i motocykla. Zdając egzamin na na samochodzie z automatyczna skrzynią biegów w dokumencie prawa jazdy jest zamieszczona adnotacja, że kierujący ma uprawnienie do prowadzenia pojazdu tylko z automatyczną skrzynią biegów.

Po zaliczeniu egzaminu kandydat na kierowcę otrzymuje zaświadczenie z kodem 78, który oznacza, że kierowcy zostanie wydane prawo jazdy uprawniające do prowadzenia jedynie pojazdów bez pedału sprzęgła, czyli z automatyczną skrzynią biegów.

Warunki Uczestnictwa:

 • skończone 18 lat,
 • posiadanie profilu kandydata na kierowcę (PKK),
 • zajęcia rozpocząć można 3 miesiące przed ukończeniem wymaganego wieku,

Wydanie Profilu kandydata na kierowcę – kandydat musi wypełnić wniosek oraz dodatkowo dołączyć w Starostwie:

 • dowód tożsamości;
 • jedna wyraźna, aktualna i kolorowa fotografia o wymiarze 3,5 cm x 4,5 cm przedstawiająca osobę bez nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami, lewy półprofil z widocznym lewym uchem;
 • orzeczenie lekarskie stwierdzające brak przeciwwskazań do kierowania pojazdem wydane przez lekarza uprawnionego do badań kierowców;
 • pisemna zgoda rodziców lub opiekunów, jeżeli osoba nie ukończyła 18 lat (przy kat. AM, A1, B1, T);
 • kserokopia prawa jazdy (w przypadku, gdy wnioskodawca posiada prawo jazdy);
 • kserokopia prawa jazdy wydanego za granicą wraz tłumaczeniem (przy wymianie prawa jazdy nieokreślonego w konwencjach o ruchu drogowym);
 • kserokopia karty pobytu, wizy, innego dokumentu lub potwierdzenia o pobycie na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej powyżej 185 dni w przypadku cudzoziemca;

Złożenie wniosku wraz z ww. dokumentami w wydziale:
Wydział Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych w Poznaniu

 • ul. Gronowa 22a, 61-655 Poznań, pokój 113, I piętro,
 • ul. Libelta 16/20, 61-706 Poznań, sala obsługi, parter,
 • ul. 28 czerwca 1956r. nr 404, 61-441 Poznań, sala obsługi, parter.

Możesz złożyć wniosek w formie elektronicznej.

Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego.
wygenerowanie i przekazanie wnioskodawcy indywidualnego nr PKK niezbędnego do rozpoczęcia kursu w ATC S.C.

Zapis i realizacja kursu prawa jazdy kat. B Elektryk – Automat w ATC Poznań :

 • Dokonanie opłaty za szkolenie na stronie www;
 • Przedstawienie indywidualnego nr PKK;
 • Rozpoczęcie kursu prawa jazdy zajęcia teoretyczne ( możliwość rozpoczęcia zajęć teoretycznych w dniu zgłoszenia na szkolenie . Zajęcia prowadzone są w formie e-learningu);
  Ćwiczenia do zajęć teoretycznych oraz zajęcia z pierwszej pomocy odbywają się w siedzibie firmy Poznań, w wyznaczonych terminach o których kursant jest wcześniej poinformowany;
 • Rozpoczęcie zajęć praktycznych ( godziny jazd dopasowane są do możliwości czasowych uczestników szkoleń, grafik jazd elektroniczny);
 • Egzamin wewnętrzny z teorii;
 • Egzamin wewnętrzny z praktyki;
 • Wydanie zaświadczenia o ukończeniu szkolenia;
 • Egzamin państwowy w WORD Poznań na pojeździe ATC s.c. DACIA SPRING.

Zapisy na egzamin państwowy w WORD:
Wypełnienie oświadczenia;
Dokonanie opłaty egzaminacyjnej;
Ustalenie terminu egzaminu państwowego;

 

 • Teoria w formie e-learning (realizujesz, kiedy Tobie pasuje)
 • 30 godzin praktyki z doświadczonym instruktorem
 • Zajęcia praktyczne na pojeździe DACIA Spring Elektryk Automat
 • Kompleksowe przygotowanie do egzaminu państwowego

Czego się nauczysz

Cały proces nauki jazdy dostosujemy w maksymalnym stopniu do Twoich predyspozycji, abyś kurs zakończył jako wytrawny kierowca!

W trakcie szkolenia uzyskasz wiedzę w zakresie obowiązujących przepisów ruchu drogowego oraz poruszania się w różnym terenie.

Poznasz budowę, obsługę i eksploatację samochodu osobowego.

W ramach zajęć praktycznych nauczysz się wyprzedzania, omijania, wymijania i parkowania, a także manewrowania pojazdem na placu manewrowym.

Kurs realizujemy z uwzględnieniem zadań egzaminacyjnych, by solidnie przygotować Cię do egzaminu państwowego w ośrodku WORD.

Do czego uprawnia prawo jazdy kategorii B?

 • Poruszania się pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,50 t, z wyjątkiem autobusu i motocykla
 • Poruszania się zespołem pojazdów złożonym z pojazdu, o którym mowa powyżej oraz z przyczepy lekkiej
 • Poruszania się zespołem pojazdów złożonym z pojazdu, o którym powyżej oraz z przyczepy innej niż lekka, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 4,25 t
 • Poruszania się motorowerem
 • Poruszania się czterokołowcem lekkim
 • Poruszania się ciągnikiem rolniczym, pojazdem wolnobieżnym oraz zespołem złożonym z tego pojazdu i przyczepy lekkiej

Przebieg kursu

Kurs na prawo jazdy kategorii B podzielony został na trzy główne etapy. Każdy z etapów pozostawia jednak elastyczność, aby dostosować się do Twoich potrzeb i możliwości.

Teoria w fomie e-learning

alarm 30 godzin

Na realizację teorii w formie e-learning masz 30 dni, a do wyrobienia 30 godzin. Naukę możesz prowadzić w wybranym przez siebie czasie i dzielić na etapy.

Zajęcia praktyczne z instruktorem

alarm 30 godzin

Kiedy uznasz, że zakończyłeś naukę teorii i przyswoiłeś całą wiedzę, możesz przystąpić do części praktycznej. Na zajęcia będziesz umawiać się indywidualnie z przydzielonym instruktorem. Musisz wyrobić 30 godzin praktyki.

Egzamin wewnętrzny

alarm 1 godzina

Zdanie egzaminu wewnętrznego stanowi przepustkę do przystąpienia do egzaminu państwowego.

Jak szkolimy

Jak szkolimy? Przede wszystkim kompleksowo! Zadbamy zarówno o część teoretyczną, jak i praktyczną Twojego kursu, byś jak najlepiej przygotowany podszedł do egzaminu.

Profesjonalizm
Wykwalifikowani wykładowcy i doświadczeni instruktorzy przekażą Ci całą niezbędną wiedzę i cenne wskazówki.
E-learning
Teorię zrealizujesz bez wychodzenia z domu. Otrzymasz materiały e-learningowe oraz testy egzaminacyjne.
Praktyka czyni mistrza!
Zdobędziesz umiejętności praktyczne, szkoląc się na placu manerwowym i podczas jazdy w ruchu drogowym.
Pod kątem egzaminu
Kompleksowo przygotujemy Cię do egzaminu państwowego składającego się z części teoretycznej i praktycznej.

Opinie absolwentów

Poznaj opinie absolwentów naszych kursów i przekonaj się dlaczego warto nam zaufać! Zadowolenie i pozytywne zdanie naszych kursantów motywują nas do codziennej pracy i ciągłego rozwoju.
chevron_left
chevron_right

Zapisz się na kurs

Poniżej znajdziesz listę dostępnych terminów, wraz z cenami oraz liczbą dostępnych miejsc.

Sposoby finansowania kursów

Udostępniamy Tobie wiele sposobów finansowania kursów w ATC - od szybkiego przelewu, przez raty i płatności odroczone, na dofinansowaniach kończąc!
Szybkie przelewy online
Szczegóły
Szybkie przelewy online
Szybki przelew online za pośrednictwem Przelewy24 z ponad 320 banków. Ta metoda płatności gwarantuje natychmiastowe księgowanie przelewu i potwierdzenie Twojego zapisu na kurs!
BLIK
Szczegóły
BLIK
Najszybszy i mobilny sposób płatności. Ta metoda płatności gwarantuje natychmiastowe księgowanie przelewu i potwierdzenie Twojego zapisu na kurs!
Karty płatnicze
Szczegóły
Karty płatnicze
W pełni bezpieczna płatność kartą Visa lub Mastercard. Ta metoda płatności gwarantuje natychmiastowe księgowanie przelewu i potwierdzenie Twojego zapisu na kurs!
Raty online
Szczegóły
Raty online
Cały proces zrealizujesz online, zajmie on zaledwie kilka minut. Będziesz mógł rozłożyć spłaty na okres od 3 do 36 miesięcy. Ta metoda płatności gwarantuje natychmiastowe księgowanie przelewu i potwierdzenie Twojego zapisu na kurs!
Płatność odroczona
Szczegóły
Płatność odroczona
Korzystając z P24Now lub PayPo, otrzymasz możliwość odroczenia spłaty nawet do 54 dni lub rozłożenia płatności na wygodne raty. Ta metoda płatności gwarantuje natychmiastowe księgowanie przelewu i potwierdzenie Twojego zapisu na kurs!
Przelew tradycyjny
Szczegóły
Przelew tradycyjny
Dajemy Tobie możliwość płatności przelewem tradycyjnym, na konto podane w trakcie składania zamówienia. Ta metoda płatności warunkuje potwierdzenie Twojego uczestnictwa w kursie dopiero po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie.
Apple Pay i Google Pay
Szczegóły
Apple Pay i Google Pay
Specjalnie dla użytkowników mobilnych, udostępniamy płatność z wykorzystaniem Apple Pay i Google Pay. Ta metoda płatności gwarantuje natychmiastowe księgowanie przelewu i potwierdzenie Twojego zapisu na kurs!
PayPal
Szczegóły
PayPal
Jeżeli posiadasz portfel w PayPal, błyskawicznie zapłacisz za kurs. Ta metoda płatności gwarantuje natychmiastowe księgowanie przelewu i potwierdzenie Twojego zapisu na kurs!
Dofinansowania do 80%
Szczegóły
Dofinansowania do 80%
Do wielu kursów oferujemy dofinansowania z ramienia Unii Europejskiej, Urzędu Pracy i Bazy Usług Rozwojowych. Zapoznaj się z aktualną listą dofinansowań.

Przed przystąpieniem do kursu

Zanim rozpoczniesz wybrane szkolenie, czeka Cię jeszcze parę zadań do wykonania. Ale bez obaw! Poniżej krok po kroku wyjaśniamy, co powinieneś zrobić przed przystąpieniem do kursu.

expand_more
W przypadku, gdy ubiegasz się o wydanie prawa jazdy po raz pierwszy, niezbędne będzie wyrobienie numeru PKK, czyli Profilu Kandydata na Kierowcę. Utworzenie profilu PKK jest bezpłatne. W tym celu wypełnij odpowiedni wniosek o wydanie Profilu Kandydata na Kierowcę i dołącz do niego wymagane dokumenty:
 • kolorowe i aktualne zdjęcie 3,5 x 4,5 cm;
 • orzeczenie lekarskie stwierdzające brak przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdem;
 • dowód osobisty lub paszport, a w przypadku osób, które nie ukończyły 18 lat i nie mają jeszcze dowodu osobistego wystarczy legitymacja szkolna;
 • pisemna zgoda rodzica lub opiekuna prawnego – jeśli nie ukończyłeś 18 lat;
 • w przypadku cudzoziemca: karta pobytu, wiza lub inny dokument potwierdzający pobyt w Polsce powyżej 185 dni.

Dokumenty muszą być w oryginale. Te w języku obcym musi przetłumaczyć tłumacz przysięgły.

expand_more

W tym celu zgłoś się do Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w miejscu swojego zamieszkania i tam przedstaw wypełniony wniosek wraz z wymaganymi załącznikami. Na tej podstawie otrzymasz wygenerowany indywidualny nr PKK.

Miejsce złożenia dokumentów w Poznaniu:

Wydział Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych

ul. Gronowa 22a, 61-655 Poznań (pokój 113, I piętro).

 


 

Miejsce złożenia dokumentów w Gostyniu:

Wydział Komunikacji i Dróg

ul. Wrocławska 154, 63-800 Gostyń (pokój nr 3).

expand_more

Wygenerowany numer PKK wyślij e-mailem do ATC najpóźniej w dniu rozpoczęcia kursu.

expand_more

Kodem 78, oznacza, że kierowca otrzyma uprawnienie do prowadzenia jedynie pojazdów bez pedału sprzęgła, czyli z automatyczną skrzynią biegów.

Najczęstsze pytania

Masz pytania? Przejrzyj najpierw listę najczęściej zadawanych pytań! Być może właśnie tam znajdzie się odpowiedź na Twoje pytanie. Jeśli nie, skontaktuj się z nami.

expand_more

Nie, cena kursu nie uwzględnia kosztu egzaminu państwowego.

expand_more

Profil Kandydata na Kierowcę (PKK) to elektroniczny dokument, który generowany jest w systemie przez Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego. Zawiera on dane i informacje identyfikujące kandydata ubiegającego się o wydanie prawa jazdy. PKK daje możliwość szkolenia w dowolnej szkole nauki jazdy i zdawania egzaminów państwowych na terenie całego kraju. Dzięki niemu możesz uczęszczać na dowolne kursy prawa jazdy.

expand_more

Tak, zgodnie z przepisami prawo jazdy kategorii B uprawnia Cię do kierowania pojazdem z tzw. przyczepą lekką, czyli przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej do 750 kg. Waga zespołu pojazdów (pojazd + przyczepa) nie może przekroczyć 4 250 kg. W praktyce oznacza to, że posiadając prawo jazdy kat. B, możesz prowadzić samochód ciągnący na przykład małą przyczepę bagażową czy przyczepę z lekką łódką.

expand_more

Tak, możesz zapisać się na kurs prawa jazdy kategorii B przed ukończeniem 18 lat – kurs można rozpocząć najwcześniej na 3 miesiące przed ukończeniem 18. roku życia. Musisz jednak przedstawić zgodę rodziców/opiekunów prawnych. Do egzaminu państwowego na prawo jazdy kategorii B, przeprowadzanego w WORD, możesz przystąpić najwcześniej miesiąc przed 18-tymi urodzinami, a prawo jazdy zostanie wydane w dniu, kiedy uzyskasz pełnoletniość.

expand_more

Musisz wypełnić wniosek w Wydziale Komunikacji Starostwa lub w Urzędzie Miasta oraz dołączyć: dowód tożsamości, jedną aktualną kolorową fotografię o wymiarze 3,5 cm x 4,5 cm oraz orzeczenie lekarskie wydane przez lekarza uprawnionego do badania kierowców na kategorię, na którą zamierzasz rozpocząć kurs. Osoby, które nie ukończyły 18. roku życia muszą dołączyć również pisemną zgodę rodziców/opiekunów prawnych.

Kontakt

Zachęcamy do kontaktu – pomożemy Tobie dobrać odpowiednie szkolenie, termin oraz sposób finansowania.
Jesteśmy dla Ciebie dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 – 16:00.

Infolinia - Poznań
Konsultanci w Poznaniu są dla Ciebie dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00
E-mail - Poznań
Napisz do naszego poznańskiego oddziału - odpowiemy w ciągu jednego dnia roboczego!
Infolinia - Gostyń
Konsultanci w Gostyniu są dla Ciebie dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00
E-mail - Gostyń
Napisz do naszego gostyńskiego oddziału - odpowiemy w ciągu jednego dnia roboczego!

Możesz też skorzystać z poniższego formularza!

To najsprawniejsza forma kontaktu – określ, którego ośrodka dotyczy Twoja sprawa, a wiadomość trafi w odpowiednie ręce 🙂Aby skontaktować się z nami za pośrednictwem powyższego formularza – prosimy podaj dane w nim wskazane. Podanie danych jest dobrowolne, jeśli jednak tego nie zrobisz, wysłanie wiadomości przy pomocy formularza nie będzie możliwe (nie musisz podawać numeru telefonu, może to jednak usprawnić naszą komunikację). Podane przez Ciebie dane mogą stanowić Twoje dane osobowe. W takim wypadku administratorem Twoich danych