Kurs na licencję maszynisty

Szybko i kompleksowo przygotujemy Cię do egzaminu państwowego!

calendar_today Najbliższy kurs: 19 października 2024
credit_card Cena: 4500 zł
Co wyróżnia kurs w ATC
O kursie
Przebieg kursu
Jak szkolimy
Najczęstsze pytania
Kontakt z nami

Co wyróżnia kurs w ATC

Kurs na licencję maszynisty prowadzony jest przez profesjonalną, doświadczoną kadrę, która przekaże Ci całą niezbędną wiedzę. Do Twojej dyspozycji będą solidnie opracowane materiały i odpowiednie pojazdy. Zrobimy wszystko, byś wyniósł z naszego kursu jak najwięcej!

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak odpowiedzialnym zawodem jest stanowisko maszynisty. Kurs umożliwiający zdobycie licencji w tym zakresie przeprowadzamy z tego względu m.in. w lokomotywowni PKP Cargo. Nasze kursy wyróżnia też przystępna cena. Jesteśmy w stanie zrealizować część teoretyczną zajęć w formie online, co obniża koszt całego procesu zdobywania uprawnień do poruszania się w transporcie kolejowym. Jeśli musisz lub chcesz wziąć w nim udział zdalnie, postaw na ośrodek szkolenia zawodowego ATC Grupa. Pomożemy Ci w pozyskaniu wymaganej wiedzy, ale też umiejętności – tak, by oficjalny egzamin był jedynie formalnością na drodze otrzymania licencji maszynisty. Skontaktuj się z nami już dziś!

Profesjonalna kadra
Nasz ośrodek posiada wykładowców i egzaminatorów spełniających wymagania określone w przepisach.
Platforma e-learning
Otrzymasz dostęp do solidnie opracowanych materiałów dydaktycznych w formie online. Wygodna nauka w domu.
Solidna praktyka
Zdobędziesz cenne umiejętności praktyczne, szkoląc się na odpowiednich pojazdach w lokomotywowni PKP Cargo.
Nowoczesne ośrodki szkoleniowe
Nasze ośrodki zapewniają najwyższe standardy wyposażenia i szkolenia, w tym parking.

O kursie

Organizowany przez nas kurs ma na celu solidne przygotowanie do egzaminu, niezbędnego dla uzyskania licencji maszynisty.

Zajęcia prowadzimy w miłej atmosferze, dbając o pełen profesjonalizm. Dzięki temu szkolenie na maszynistę w ATC Grupa jest przyjemne, pozwalając zarazem uzyskać wiedzę oraz umiejętności do zdobycia uprawnień.

Kurs na licencję maszynisty to 298 godzin efektywnej nauki, na którą składają się zajęcia teoretyczne oraz praktyczne. Szkolenie w części teoretycznej może odbywać się w wersji stacjonarnej, jak również zdalnie. To Ty decydujesz o jego formie. Z kolei w ramach praktyki odbędziesz zajęcia w lokomotywowni PKP Cargo. Po odbyciu kursu czeka Cię egzamin państwowy przed komisją egzaminacyjną na terenie naszego ośrodka.

 


 

 • 240 godzin teorii (stacjonarnie lub zdalnie)
 • 58 godzin praktyki w lokomotywowni PKP Cargo
 • Dodatkowo 8 godzin zajęć na symulatorze
 • Dostęp do materiałów dydaktycznych online (e-learning)
 • Kompleksowe przygotowanie do egzaminu państwowego

Tematyka szkolenia

Część teoretyczna szkolenia na licencję maszynisty to 240 godzin intensywnej nauki, w czasie których nabędziesz niezbędną wiedzę z zakresu:

 • technologia transportu kolejowego oraz infrastruktura kolejowa,
 • technika prowadzenia ruchu kolejowego,
 • sygnalizacja kolejowa i hamulce kolejowe,
 • wybrane zagadnienia z zakresu fizyki i elektrotechniki,
 • zagadnienia z zakresu pracy pracowników rewizji technicznej pociągów,
 • urządzenia automatyki bezpieczeństwa pociągu,
 • zagrożenia występujące w ruchu kolejowym,
 • zagadnienia z zakresu przewozów towarów niebezpiecznych oraz przewozów wojskowych,
 • bezpieczeństwo i higiena pracy, udzielanie pierwszej pomocy, ochrona przeciwpożarowa,
 • zasady prowadzenia i wypełniania podstawowych dokumentów związanych z pracą maszynisty.

Czego się nauczysz

W wyniku ukończonego szkolenia, jako kandydat na maszynistę ubiegający się o licencję maszynisty, nabędziesz wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • specyficznych wymagań związanych z wykonywaniem pracy na stanowisku maszynisty,
 • stosowania przepisów bezpieczeństwa obowiązujących pracowników,
 • rozpoznawania taboru kolejowego,
 • stosowania reguł pracy na stanowisku maszynisty,
 • stosowania obowiązujących aktów prawnych i instrukcji związanych z wykonywaniem pracy na stanowisku maszynisty,
 • stosowania procedur mających zastosowanie do zdarzeń z udziałem ludzi,
 • rozpoznawania zagrożeń związanych z eksploatacją kolei,
 • stosowania zasad regulujących bezpieczeństwo ruchu kolejowego,
 • stosowania podstawowych zasad elektrotechniki.

Szkolenie prowadzimy pod kątem pytań i zadań egzaminacyjnych, by jak najlepiej przygotować Cię do egzaminu i uzyskania licencji. Jednocześnie przekazujemy niezbędną wiedzę i podejmujemy dodatkowe zagadnienia, co pozwoli Ci właściwie zareagować w różnych sytuacjach losowych podczas kierowania pojazdami wykorzystywanymi w transporcie kolejowym. Kurs na licencję maszynisty w ośrodku ATC Grupa to także profesjonalne zdobywanie umiejętności praktycznych. Szkolenie obejmuje bowiem pracę w specjalistycznym symulatorze oraz zajęcia w lokomotywowni PKP Cargo. Mimo tego cena wzięcia udziału w zajęciach jest przystępna. Jeśli chcesz poznać dokładny koszt, skontaktuj się z nami lub zapoznaj się z cennikiem dostępnym na stronie internetowej ATC Grupa.

 


 

Zdanie egzaminu państwowego na licencję maszynisty uprawni Cię do:

 • ubiegania się w Urzędzie Transportu Kolejowego o wydanie licencji oraz do wpisania do rejestru maszynistów
 • ubiegania się u przewoźników kolejowych lub zarządców sieci o wydanie świadectwa maszynisty – około 24 miesiące
 • pracy w charakterze maszynisty kolejowego

Przebieg kursu

Kurs składa się z części teoretycznej i praktycznej, których celem jest solidne przygotowanie Cię do egzaminu państwowego. Szkolenie na licencję maszynisty rozpoczyna się po zebraniu odpowiednio licznej grupy.

Teoria

alarm 298 godzin

W ramach zajęć teoretycznych zrealizujesz 298 godzin w wersji stacjonarnej (w ośrodku szkoleniowym) lub zdalnej (wykłady w formie wideokonferencji). Sam decydujesz. Teoria trwa ok. 38 dni.

Zajęcia praktyczne

alarm 58 godzin

Po ukończeniu części teoretycznej rozpoczniesz zajęcia praktyczne w lokomotywowni PKP Cargo. Do wyrobienia masz 58 godzin praktyki.

Egzamin państwowy

alarm 1 dzień

Po odbyciu pełnego kursu przystąpisz do egzaminu państwowego przed komisją egzaminacyjną, odbywającego się na terenie naszego ośrodka.

Jest to egzamin teoretyczny, złożony ze 100 pytań testowych. Aby zdać egzamin, musisz odpowiedzieć prawidłowo na minimum 75 pytań, przy czym należy zdobyć co najmniej połowę punktów możliwych do zdobycia w każdym bloku tematycznym, a z bloku „sygnalizacja kolejowa” uzyskać 100% poprawnych odpowiedzi.

 

Jak szkolimy

Jak szkolimy? Przede wszystkim kompleksowo! Zadbamy o każdy aspekt kursu, by jak najlepiej wyposażyć Cię w niezbędną wiedzę.

Profesjonalizm
Wykwalifikowani wykładowcy i autorskie materiały to gwarancja wysokiego poziomu szkolenia.
Teoria do wyboru
Teorię możesz zrealizować w formie stacjonarnej lub zdalnej, bez wychodzenia z domu. Sam decydujesz.
Praktyka czyni mistrza!
Duży nacisk kładziemy na zajęcia praktyczne, które zrealizujesz na pojazdach szynowych PKP Cargo.
Pod kątem egzaminu
Poprowadzimy szkolenie pod kątem zadań i pytań egzaminacyjnych, by pomóc Ci w zdobyciu uprawnień.

Opinie absolwentów

Poznaj opinie absolwentów naszych kursów i przekonaj się dlaczego warto nam zaufać! Zadowolenie i pozytywne zdanie naszych kursantów motywują nas do codziennej pracy i ciągłego rozwoju.
chevron_left
chevron_right

Zapisz się na kurs

Poniżej znajdziesz listę dostępnych terminów, wraz z cenami oraz liczbą dostępnych miejsc.

Sposoby finansowania kursów

Udostępniamy Tobie wiele sposobów finansowania kursów w ATC - od szybkiego przelewu, przez raty i płatności odroczone, na dofinansowaniach kończąc!
Szybkie przelewy online
Szczegóły
Szybkie przelewy online
Szybki przelew online za pośrednictwem Przelewy24 z ponad 320 banków. Ta metoda płatności gwarantuje natychmiastowe księgowanie przelewu i potwierdzenie Twojego zapisu na kurs!
BLIK
Szczegóły
BLIK
Najszybszy i mobilny sposób płatności. Ta metoda płatności gwarantuje natychmiastowe księgowanie przelewu i potwierdzenie Twojego zapisu na kurs!
Karty płatnicze
Szczegóły
Karty płatnicze
W pełni bezpieczna płatność kartą Visa lub Mastercard. Ta metoda płatności gwarantuje natychmiastowe księgowanie przelewu i potwierdzenie Twojego zapisu na kurs!
Raty online
Szczegóły
Raty online
Cały proces zrealizujesz online, zajmie on zaledwie kilka minut. Będziesz mógł rozłożyć spłaty na okres od 3 do 36 miesięcy. Ta metoda płatności gwarantuje natychmiastowe księgowanie przelewu i potwierdzenie Twojego zapisu na kurs!
Płatność odroczona
Szczegóły
Płatność odroczona
Korzystając z P24Now lub PayPo, otrzymasz możliwość odroczenia spłaty nawet do 54 dni lub rozłożenia płatności na wygodne raty. Ta metoda płatności gwarantuje natychmiastowe księgowanie przelewu i potwierdzenie Twojego zapisu na kurs!
Przelew tradycyjny
Szczegóły
Przelew tradycyjny
Dajemy Tobie możliwość płatności przelewem tradycyjnym, na konto podane w trakcie składania zamówienia. Ta metoda płatności warunkuje potwierdzenie Twojego uczestnictwa w kursie dopiero po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie.
Apple Pay i Google Pay
Szczegóły
Apple Pay i Google Pay
Specjalnie dla użytkowników mobilnych, udostępniamy płatność z wykorzystaniem Apple Pay i Google Pay. Ta metoda płatności gwarantuje natychmiastowe księgowanie przelewu i potwierdzenie Twojego zapisu na kurs!
PayPal
Szczegóły
PayPal
Jeżeli posiadasz portfel w PayPal, błyskawicznie zapłacisz za kurs. Ta metoda płatności gwarantuje natychmiastowe księgowanie przelewu i potwierdzenie Twojego zapisu na kurs!
Dofinansowania do 80%
Szczegóły
Dofinansowania do 80%
Do wielu kursów oferujemy dofinansowania z ramienia Unii Europejskiej, Urzędu Pracy i Bazy Usług Rozwojowych. Zapoznaj się z aktualną listą dofinansowań.

Najczęstsze pytania

Masz pytania? Przejrzyj najpierw listę tych najczęściej zadawanych! Być może właśnie tam znajdzie się odpowiedź na Twoje pytanie. Jeśli nie, skontaktuj się z nami.

expand_more

Na kurs składa się 240 godzin teorii, 58 godzin praktyki i opcjonalnie 8 godzin zajęć na symulatorze. Czeka Cię około 39 dni szkoleniowych.

expand_more

Kurs odbywa się w godzinach 14:00-20:00, od poniedziałku do piątku.

expand_more

Kandydat powinien mieć ukończone 20 lat oraz wykształcenie minimum zawodowe (wskazane średnie) w kierunkach kolejowych. Musi przedłożyć również zaświadczenie lekarskie.

expand_more

Kursy rozpoczynamy po zebraniu odpowiednio licznej grupy, według terminów wskazanych na naszej stronie internetowej.

Kontakt

Zachęcamy do kontaktu – pomożemy Tobie dobrać odpowiednie szkolenie, termin oraz sposób finansowania.
Jesteśmy dla Ciebie dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 – 16:00.

Infolinia - Poznań
Konsultanci w Poznaniu są dla Ciebie dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00
E-mail - Poznań
Napisz do naszego poznańskiego oddziału - odpowiemy w ciągu jednego dnia roboczego!
Infolinia - Gostyń
Konsultanci w Gostyniu są dla Ciebie dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00
E-mail - Gostyń
Napisz do naszego gostyńskiego oddziału - odpowiemy w ciągu jednego dnia roboczego!

Możesz też skorzystać z poniższego formularza!

To najsprawniejsza forma kontaktu – określ, którego ośrodka dotyczy Twoja sprawa, a wiadomość trafi w odpowiednie ręce 🙂Aby skontaktować się z nami za pośrednictwem powyższego formularza – prosimy podaj dane w nim wskazane. Podanie danych jest dobrowolne, jeśli jednak tego nie zrobisz, wysłanie wiadomości przy pomocy formularza nie będzie możliwe (nie musisz podawać numeru telefonu, może to jednak usprawnić naszą komunikację). Podane przez Ciebie dane mogą stanowić Twoje dane osobowe. W takim wypadku administratorem Twoich danych