Kurs na ustawiacza

Przygotujemy Cię kompleksowo do egzaminu na uprawnienia!

calendar_today Najbliższy kurs: 4 września 2024
credit_card Cena: 2100 zł
Co wyróżnia kurs w ATC
O kursie
Przebieg kursu
Jak szkolimy
Najczęstsze pytania
Kontakt z nami

Co wyróżnia kurs w ATC

Kurs na stanowisko ustawiacza prowadzony jest przez profesjonalną, doświadczoną kadrę, która przekaże Ci całą niezbędną wiedzę. Zrobimy wszystko, byś wyniósł z naszego kursu jak najwięcej!

Dlaczego możesz na nas liczyć? Jednym z aspektów, którymi staramy się wyróżnić na tle konkurencji, jest doświadczona i wysoka wykwalifikowana kadra specjalistów odpowiadających za profesjonalne kursy zawodowe dla dorosłych.

Nasz zespół tworzą wyłącznie kompetentni fachowcy, którzy z teorii i praktyki wiedzą, na czym polega praca ustawiacza kolejowego w PKP. Tym samym przekazywane przez nich informacje mają kompleksowe charakter, są wiarygodne i rzetelne, tak jak wszystkie kursy doszkalające, które organizuje nasz ośrodek szkolenia zawodowego ATC Grupa. Wysoki poziom merytoryczny idzie w parze z atrakcyjnymi warunkami finansowymi – cena usług jest korzystna, co zachęca do zapisywania się na zajęcia.

Profesjonalna kadra
Nasz ośrodek posiada wykładowców i egzaminatorów spełniających wymagania określone w przepisach.
Platforma e-learning
Otrzymasz dostęp do solidnie opracowanych materiałów dydaktycznych w formie online. Wygodna nauka w domu.
Solidna praktyka
Zajęcia praktyczne odbędziesz u licencjonowanego przewoźnika kolejowego lub zarządcy.
Nowoczesne ośrodki szkoleniowe
Nasze ośrodki zapewniają najwyższe standardy wyposażenia i szkolenia, w tym parking.

O kursie

Kurs na stanowisko ustawiacza składa się z części praktycznej, teoretycznej oraz zajęć próbnych u przewoźnika. Szkolenie możesz odbyć w dwóch wariantach.

Od czego zaczniesz? Od praktycznego przygotowania zawodowego według programu pracodawcy, a następnie przystąpisz do części teoretycznej, złożonej z wykładów i ćwiczeń. Teorię możesz odbyć w wersji stacjonarnej lub zdalnej. Sam decydujesz! Ostatni etap to zajęcia próbne pod nadzorem. Organizowany przez nas kurs solidnie przygotuje Cię do egzaminu kwalifikacyjnego, a także do należytego wykonywania obowiązków na stanowisku ustawiacza.

Stawiamy na kompleksowość świadczonych usług, dlatego nasze kursy i szkolenia zawodowe obejmują zagadnienia praktyczne i teoretyczne, a w ich ramach udostępniamy rzetelne i profesjonalnie przygotowane pomoce dydaktyczne. Ponieważ da się z nich korzystać przez Internet, można uczyć się za ich pomocą w dowolnym czasie i miejscu, o ile tylko ma się pod ręką urządzenie podłączone do sieci.

Szkolenie i kurs zawodowy dla stanowiska, jakim jest ustawiacz kolejowy, ułatwiają zdanie egzaminu, a tym samym rozpoczęcie pracy w PKP. Ich poziom jest wysoki, a cena atrakcyjna, co zachęca do zapisywania się do ośrodka ATC.

Przed rozpoczęciem kursu musisz poddać się badaniom lekarskim w Kolejowej Medycynie Pracy i uzyskać wynik dopuszczający.

 


 

 • Staż stanowiskowy i praktyka: wariant A - 16 dni, wariant B - 25 dni
 • Szkolenie teoretyczne: wariantu B - 142 godziny (124 h wykładów + 18 h ćwiczeń), wariant A - zwolniony z teorii
 • Zajęcia próbne: wariant A - 21 dni, wariant B - 35 dni
 • Dostęp do materiałów dydaktycznych online (e-learning)
 • Kompleksowe przygotowanie do egzaminu kwalifikacyjnego

Różne warianty kursu

Kurs na stanowisko ustawiacza możesz odbyć w różnych wariantach, w zależności od posiadanego wykształcenia i doświadczenia:

Wariant A:

 • wykształcenie co najmniej średnie po ukończeniu kształcenia w zawodach lub na kierunkach, których programy nauczania zawierają zagadnienia z zakresu budowy pojazdów szynowych lub ruchu kolejowego i sygnalizacji kolejowej oraz po uzyskaniu odpowiednio: tytułu zawodowego technika, świadectwa potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie na poziomie technika, dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe na poziomie technika lub dyplomu ukończenia studiów wyższych,
 • zawodowy staż pracy – 6 miesięcy pracy na stanowisku manewrowego oraz odbycie przygotowania zawodowego.

Wariant B:

 • wykształcenie co najmniej zasadnicze zawodowe,
 • zawodowy staż pracy – rok pracy na stanowisku manewrowego oraz odbycie przygotowania zawodowego.

W każdym przypadku wymagane jest zaświadczenie lekarskie o przydatności do wykonywania tego zawodu, wydane na podstawie badań w Kolejowej Medycynie Pracy.

Czego się nauczysz

Decydując się na certyfikowane kursy zawodowe i szkolenia organizowane przez ATC Grupę, zdobędziesz wiedzę i umiejętności potrzebne do samodzielnego i należytego wykonywania obowiązków na stanowisku ustawiacza kolejowego np. w PKP.

Na kursie nauczysz się wykonywać wszystkie czynności wchodzące w zakres obowiązków ustawiacza, a w szczególności organizować i kierować pracą manewrową, wykonywaną według wszystkich sposobów ustalonych przepisami, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa osobistego i bezpieczeństwa ruchu.

Szkolenie teoretyczne prowadzimy pod kątem pytań i zadań egzaminacyjnych. Z kolei szkolenie praktyczne ma na celu zdobycie umiejętności niezbędnych do bezpiecznego i efektywnego wykonywania przyszłej pracy.

Przebieg kursu

Kurs składa się z części praktycznej, teoretycznej i zajęć próbnych, które zakończone są egzaminem. Szkolenie rozpoczyna się po zebraniu odpowiednio licznej grupy.

Staż stanowiskowy i praktyka

alarm 16 / 25 dni

Staż stanowiskowy i zajęcia praktyczne odbywają się u pracodawcy według jego programu. W zależności od wariantu trwają:

 • wariant A – 16 dni,
 • wariant B – 25 dni.

Zajęcia teoretyczne

alarm 142 godziny

Po zakończeniu części praktycznej odbędziesz szkolenie teoretyczne, przeprowadzane według programu ośrodka szkoleniowego lub pracodawcy. Czekają Cię 142 godziny zajęć (124 godzin wykładów + 18 godzin ćwiczeń). Jeśli realizujesz kurs w wariancie A, jesteś zwolniony z teorii.

Możesz zdecydować się na wersję stacjonarną, w formie wykładów w ośrodku, lub zdalną, w formie wideokonferencji z wykorzystaniem łączy internetowych.

Zajęcia próbne

alarm 21 / 35 dni

Czekają Cię jeszcze zajęcia próbne, polegające na wykonywaniu czynności ustawiacza pod nadzorem u pracodawcy. Czas trwania uzależniony jest od wybranego wariantu:

 • wariant A – 21 dni,
 • wariant B – 35 dni.

Egzamin kwalifikacyjny

alarm 1 dzień

Egzamin odbywa się u pracodawcy. Składa się z egzaminu praktycznego i teoretycznego (część pisemna i ustna).

Egzamin praktyczny:

 • wykonanie pod nadzorem określonej czynności manewrowej,
 • wykonanie oględzin technicznych składu pociągu,
 • wykonanie próby hamulca zespolonego,
 • przyjęcie i zdanie wagonu w punkcie zdawczo-odbiorczym.

Egzamin teoretyczny:

1) część pisemna – opracowanie tematów lub rozwiązanie testu z zakresu:

 • organizacji i techniki ruchu kolejowego,
 • zagadnień handlowo-przewozowych,
 • przewozu towarów niebezpiecznych;

2) część ustna – znajomość zagadnień z zakresu:

 • organizacji i techniki ruchu kolejowego,
 • sygnalizacji kolejowej,
 • zagadnień handlowo-przewozowych.

Jak szkolimy

Jak szkolimy? Przede wszystkim kompleksowo! Zadbamy o każdy aspekt kursu, by jak najlepiej wyposażyć Cię w niezbędną wiedzę.

Profesjonalizm
Wykwalifikowani wykładowcy i autorskie materiały to gwarancja wysokiego poziomu szkolenia.
Teoria do wyboru
Teorię możesz zrealizować w formie stacjonarnej lub zdalnej, bez wychodzenia z domu. Sam decydujesz.
Praktyka czyni mistrza!
Duży nacisk kładziemy na zajęcia praktyczne, które zrealizujesz na odpowiedniej infrastrukturze kolejowej.
Pod kątem egzaminu
Poprowadzimy szkolenie pod kątem zadań i pytań egzaminacyjnych, by pomóc Ci w zdobyciu uprawnień.

Opinie absolwentów

Poznaj opinie absolwentów naszych kursów i przekonaj się dlaczego warto nam zaufać! Zadowolenie i pozytywne zdanie naszych kursantów motywują nas do codziennej pracy i ciągłego rozwoju.
chevron_left
chevron_right

Zapisz się na kurs

Poniżej znajdziesz listę dostępnych terminów, wraz z cenami oraz liczbą dostępnych miejsc.

Sposoby finansowania kursów

Udostępniamy Tobie wiele sposobów finansowania kursów w ATC - od szybkiego przelewu, przez raty i płatności odroczone, na dofinansowaniach kończąc!
Szybkie przelewy online
Szczegóły
Szybkie przelewy online
Szybki przelew online za pośrednictwem Przelewy24 z ponad 320 banków. Ta metoda płatności gwarantuje natychmiastowe księgowanie przelewu i potwierdzenie Twojego zapisu na kurs!
BLIK
Szczegóły
BLIK
Najszybszy i mobilny sposób płatności. Ta metoda płatności gwarantuje natychmiastowe księgowanie przelewu i potwierdzenie Twojego zapisu na kurs!
Karty płatnicze
Szczegóły
Karty płatnicze
W pełni bezpieczna płatność kartą Visa lub Mastercard. Ta metoda płatności gwarantuje natychmiastowe księgowanie przelewu i potwierdzenie Twojego zapisu na kurs!
Raty online
Szczegóły
Raty online
Cały proces zrealizujesz online, zajmie on zaledwie kilka minut. Będziesz mógł rozłożyć spłaty na okres od 3 do 36 miesięcy. Ta metoda płatności gwarantuje natychmiastowe księgowanie przelewu i potwierdzenie Twojego zapisu na kurs!
Płatność odroczona
Szczegóły
Płatność odroczona
Korzystając z P24Now lub PayPo, otrzymasz możliwość odroczenia spłaty nawet do 54 dni lub rozłożenia płatności na wygodne raty. Ta metoda płatności gwarantuje natychmiastowe księgowanie przelewu i potwierdzenie Twojego zapisu na kurs!
Przelew tradycyjny
Szczegóły
Przelew tradycyjny
Dajemy Tobie możliwość płatności przelewem tradycyjnym, na konto podane w trakcie składania zamówienia. Ta metoda płatności warunkuje potwierdzenie Twojego uczestnictwa w kursie dopiero po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie.
Apple Pay i Google Pay
Szczegóły
Apple Pay i Google Pay
Specjalnie dla użytkowników mobilnych, udostępniamy płatność z wykorzystaniem Apple Pay i Google Pay. Ta metoda płatności gwarantuje natychmiastowe księgowanie przelewu i potwierdzenie Twojego zapisu na kurs!
PayPal
Szczegóły
PayPal
Jeżeli posiadasz portfel w PayPal, błyskawicznie zapłacisz za kurs. Ta metoda płatności gwarantuje natychmiastowe księgowanie przelewu i potwierdzenie Twojego zapisu na kurs!
Dofinansowania do 80%
Szczegóły
Dofinansowania do 80%
Do wielu kursów oferujemy dofinansowania z ramienia Unii Europejskiej, Urzędu Pracy i Bazy Usług Rozwojowych. Zapoznaj się z aktualną listą dofinansowań.

Najczęstsze pytania

Masz pytania? Przejrzyj najpierw listę tych najczęściej zadawanych! Być może właśnie tam znajdzie się odpowiedź na Twoje pytanie. Jeśli nie, skontaktuj się z nami.

expand_more
 • Staż stanowiskowy i szkolenie praktyczne: wariant A – 16 dni, wariant B – 25 dni, realizowane u pracodawcy.
 • Szkolenie teoretyczne: 142 godziny według  programu ATC lub pracodawcy.
 • Zajęcia próbne: wariant A – 21 dni, wariant B – 35 dni, odbywają się u pracodawcy.
expand_more

Szkolenie teoretyczne odbywa się w godzinach 14:00-20:00, od poniedziałku do piątku. Z kolei szkolenie praktyczne, staż stanowiskowy oraz zajęcia próbne to praca w pełnym wymiarze godzin, zgodnie z harmonogramem ustalonym przez pracodawcę.

expand_more

Wariant A:

 • wykształcenie co najmniej średnie po ukończeniu kształcenia w zawodach lub na kierunkach, których programy nauczania zawierają zagadnienia z zakresu budowy pojazdów szynowych lub ruchu kolejowego i sygnalizacji kolejowej oraz po uzyskaniu odpowiednio tytułu zawodowego technika, świadectwa potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie na poziomie technika, dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe na poziomie technika lub dyplomu ukończenia studiów wyższych,
 • zawodowy staż pracy – 6 miesięcy pracy na stanowisku manewrowego oraz odbycie przygotowania zawodowego.

Wariant B:

 • wykształcenie co najmniej zasadnicze zawodowe,
 • zawodowy staż pracy – rok pracy na stanowisku manewrowego oraz odbycie przygotowania zawodowego.

W każdym przypadku wymagane jest zaświadczenie lekarskie o przydatności do wykonywania tego zawodu, wydane na podstawie badań w Kolejowej Medycynie Pracy.

expand_more

Kursy rozpoczynamy po zebraniu odpowiednio licznej grupy, według terminów ustalonych z pracodawcą i ogłoszonych na stronie ATC.

Kontakt

Zachęcamy do kontaktu – pomożemy Tobie dobrać odpowiednie szkolenie, termin oraz sposób finansowania.
Jesteśmy dla Ciebie dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 – 16:00.

Infolinia - Poznań
Konsultanci w Poznaniu są dla Ciebie dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00
E-mail - Poznań
Napisz do naszego poznańskiego oddziału - odpowiemy w ciągu jednego dnia roboczego!
Infolinia - Gostyń
Konsultanci w Gostyniu są dla Ciebie dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00
E-mail - Gostyń
Napisz do naszego gostyńskiego oddziału - odpowiemy w ciągu jednego dnia roboczego!

Możesz też skorzystać z poniższego formularza!

To najsprawniejsza forma kontaktu – określ, którego ośrodka dotyczy Twoja sprawa, a wiadomość trafi w odpowiednie ręce 🙂Aby skontaktować się z nami za pośrednictwem powyższego formularza – prosimy podaj dane w nim wskazane. Podanie danych jest dobrowolne, jeśli jednak tego nie zrobisz, wysłanie wiadomości przy pomocy formularza nie będzie możliwe (nie musisz podawać numeru telefonu, może to jednak usprawnić naszą komunikację). Podane przez Ciebie dane mogą stanowić Twoje dane osobowe. W takim wypadku administratorem Twoich danych