Odnowienie uprawnień spawacza

wg PN EN ISO 9606-1, 9606-2, 9606-3, 9606-4 przez jednostkę akredytowaną w PCA, Sieć Badawcza Łukasiewicz Instytut Spawalnictwa w Gliwicach.

calendar_today Najbliższy kurs: 29 września 2023
credit_card Cena: 600 zł
Co wyróżnia ATC
O egzaminie
Przebieg egzaminu
Jak szkolimy
Najczęstsze pytania
Kontakt z nami

Co wyróżnia odnowienia / przedłużenia certyfikatów spawaczy w ATC

Odnowienia uprawnień spawaczy realizujemy we współpracy z jednostkami: PCA – Łukasiewicz Instytut Spawalnictwa w Gliwicach lub Urzędem Dozoru Technicznego UDT-CERT.  Wymienione jednostki zapewniają rozpoznawalność i uznawalność wydawanych certyfikatów w Unii Europejskiej i w wielu krajach świata.  Egzaminy organizowane są w oparciu o normę PN EN ISO 9606 arkusze 1 – 4. Odnowienia prowadzimy w naszych spawalniach w Poznaniu, Łodzi, Gostyniu, Nowogardzie.  Na życzenie egzaminy sprawdzające kwalifikacje spawaczy organizujemy w zakładach pracy. Masz pytania o zakres uprawnień spawaczy zadzwoń do naszego inżyniera spawalnika t. 730 730 712

O odnowieniach / przedłużeniach spawaczy

Chcesz odnowić uprawnienia spawacza dla metod ręcznego spawania, blach i rur spoinami pachwinowymi lub czołowymi? Zapisz się na sprawdzian spawacza w ATC Grupa, sprawdzimy Twoje kwalifikacje! Zgłoszenia przyjmujemy w formule 365 osobiście, telefonicznie, on-line.

 

Sprawdziany robimy w dni powszednie, zdarza się, że w weekendy.  Sprawdzian składa się z części teoretycznej i praktycznej. Przypomnienie wiadomości o spawaniu możesz zrobić w dniu poprzedzającym egzamin, w tym dniu będziesz miał możliwość  wypróbowania urządzenia do spawania podczas egzaminu. W przypadku wątpliwości co do zakresu doboru metody spawania, doboru materiałów nasi inżynierowie służą pomocą.

Pomagamy firmom w wdrażaniu normy PN EN 1090 lub normy PN EN ISO 3834. Jeśli szukasz wsparcia w zakresie technologii spawania, opracowywanie WPQR czy WPS, serdecznie zapraszamy.

Zasady egzaminu sprawdzającego

  • 1 godzina, uzgodnienie zakresu egzaminu weryfikującego
  • 1 godzina, egzamin teoretyczny - test
  • 3 godziny wykonanie próbek egzaminacyjnych
  • 2 godziny sprawdzenie wykonanych próbek. Badanie wizualne i badanie przełomu.

Rodzaje odnowień spawacza

Oferujemy przedłużenia uprawnień spawacza w metodach ręcznego spawania:

– metoda MIG 131 spawanie drutem topliwym w osłonie gazów obojętnych
– metoda MAG 135 spawanie zwane migomat w osłonie gazów aktywnych
– metoda TIG 141 spawanie elektrodą nietopliwą w osłonie gazów obojętnych
– metoda MMA 111 spawanie elektrodą otuloną
– metoda MAG 136 spawanie drutem proszkowym
– metoda GAZ 311 spawanie gazowe płomieniem tlenowo-acetylenowym
– metoda 121 spawanie łukiem krytym
– lutowanie twarde 912

Przebieg egzaminu

Sprawdzian kwalifikacji spawacza złączy pachwinowych blach i rur lub złączy doczołowych blach i rur wszystkimi metodami spawania ręcznego typu MAG (135), MIG (131), TIG (141), MMA (111), GAZ (311). Zakres spawania jak również rodzaj spawanego materiału uzgadniamy w trakcie zgłaszanego zamówienia. Egzamin jest podzielony na część teoretyczną i praktyczną. Wiedzę teoretyczną sprawdzamy na podstawie testu, umiejętności praktyczne sprawdzamy na stole spawalniczym. Podczas sprawdzianu praktycznego musisz wykonać dwa złącza, jedno podlega ocenie wizualnej, drugie przeznaczone jest do próby łamania gdzie oceniany jest przetop. Egzamin prowadzony jest zgodnie z normom PN EN-ISO 9606. Stawiamy na elastyczność w organizacji prowadzenia egzaminów  odnawiających uprawnienia spawaczy.

Teoria

alarm 23 godziny

Do wyrobienia masz 23 godziny teorii, które możesz zrealizować stacjonarnie lub e-learningowo metodą synchroniczną. Decydując się na kurs stacjonarny, odbędziesz zajęcia w ośrodku pod nadzorem trenera w ciągu 3 dni. Szkolimy w godzinach 10:00-19:00, od poniedziałku do piątku.

Zajęcia praktyczne

alarm 120 godzin

Do Twojej dyspozycji na zajęcia praktyczne udostępniamy atestowane spawalnie na terenie naszych ośrodków. Praktykę możesz realizować codziennie lub jak Tobie pasuje. My czekamy w naszych spawalniach codziennie w godzinach 10:00-19:00, od poniedziałku do piątku. Jak nas przekonasz to możemy poświęcić swój czas w weekendy.

Egzamin państwowy

alarm 1 dzień

Ostatni etap to egzamin przed komisją egzaminacyjną z naszego ośrodka. Dzięki posiadaniu licencji egzaminatora Łukasiewicz Instytut Spawalnictwa w Gliwicach egzaminy możemy organizować codziennie.

Egzamin składa się z dwóch części:

1) Egzaminu teoretycznego – w formie testu, pytania z każdej dziedziny wiedzy zawartej w programie szkolenia.

2) Egzaminu praktycznego – do wykonania będziesz miał dwie próbki egzaminacyjne w wybranej metodzie. Jedna próbka podlega ocenie wizualnej, druga próbka poddawana jest łamaniu. Uzyskany przełom pozwoli sprawdzić głębokość przetopu lub jego brak. Uzyskanie akceptowalnych wyników złączy jest warunkiem pozytywnego zdania egzaminu.

Czas oczekiwania na potwierdzenie kwalifikacji z Instytutu ok. 5 dni.

Jak szkolimy

Jak szkolimy? Przede wszystkim kompleksowo! Zadbamy zarówno o część teoretyczną, jak i praktyczną Twojego kursu, byś jak najlepiej przygotowany podszedł do egzaminu.

Opinie absolwentów

Poznaj opinie absolwentów naszych kursów i przekonaj się dlaczego warto nam zaufać! Zadowolenie i pozytywne zdanie naszych kursantów motywują nas do codziennej pracy i ciągłego rozwoju.
chevron_left
chevron_right

Zapisz się na kurs

Poniżej znajdziesz listę dostępnych terminów, wraz z cenami oraz liczbą dostępnych miejsc.

Sposoby finansowania kursów

Udostępniamy Tobie wiele sposobów finansowania kursów w ATC - od szybkiego przelewu, przez raty i płatności odroczone, na dofinansowaniach kończąc!
Szybkie przelewy online
Szczegóły
Szybkie przelewy online
Szybki przelew online za pośrednictwem Przelewy24 z ponad 320 banków. Ta metoda płatności gwarantuje natychmiastowe księgowanie przelewu i potwierdzenie Twojego zapisu na kurs!
BLIK
Szczegóły
BLIK
Najszybszy i mobilny sposób płatności. Ta metoda płatności gwarantuje natychmiastowe księgowanie przelewu i potwierdzenie Twojego zapisu na kurs!
Karty płatnicze
Szczegóły
Karty płatnicze
W pełni bezpieczna płatność kartą Visa lub Mastercard. Ta metoda płatności gwarantuje natychmiastowe księgowanie przelewu i potwierdzenie Twojego zapisu na kurs!
Raty online
Szczegóły
Raty online
Cały proces zrealizujesz online, zajmie on zaledwie kilka minut. Będziesz mógł rozłożyć spłaty na okres od 3 do 36 miesięcy. Ta metoda płatności gwarantuje natychmiastowe księgowanie przelewu i potwierdzenie Twojego zapisu na kurs!
Płatność odroczona
Szczegóły
Płatność odroczona
Korzystając z P24Now lub PayPo, otrzymasz możliwość odroczenia spłaty nawet do 54 dni lub rozłożenia płatności na wygodne raty. Ta metoda płatności gwarantuje natychmiastowe księgowanie przelewu i potwierdzenie Twojego zapisu na kurs!
Przelew tradycyjny
Szczegóły
Przelew tradycyjny
Dajemy Tobie możliwość płatności przelewem tradycyjnym, na konto podane w trakcie składania zamówienia. Ta metoda płatności warunkuje potwierdzenie Twojego uczestnictwa w kursie dopiero po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie.
Apple Pay i Google Pay
Szczegóły
Apple Pay i Google Pay
Specjalnie dla użytkowników mobilnych, udostępniamy płatność z wykorzystaniem Apple Pay i Google Pay. Ta metoda płatności gwarantuje natychmiastowe księgowanie przelewu i potwierdzenie Twojego zapisu na kurs!
PayPal
Szczegóły
PayPal
Jeżeli posiadasz portfel w PayPal, błyskawicznie zapłacisz za kurs. Ta metoda płatności gwarantuje natychmiastowe księgowanie przelewu i potwierdzenie Twojego zapisu na kurs!
Dofinansowania do 80%
Szczegóły
Dofinansowania do 80%
Do wielu kursów oferujemy dofinansowania z ramienia Unii Europejskiej, Urzędu Pracy i Bazy Usług Rozwojowych. Zapoznaj się z aktualną listą dofinansowań.

Najczęstsze pytania

Masz pytania? Przejrzyj najpierw listę tych najczęściej zadawanych! Być może właśnie tam znajdzie się odpowiedź na Twoje pytanie. Jeśli nie, skontaktuj się z nami.

expand_more

Kurs trwa 143 godziny w wersji stacjonarnej. Jeśli wybierzesz teorię w formie e-learning, to kurs jest krótszy.

expand_more

Kurs odbywa się w godzinach 8:00-16:00, od poniedziałku do piątku (możliwe jest indywidualne odbycie kursu).

expand_more

Kandydat powinien mieć ukończone 18 lat, wykształcenie minimum podstawowe.

expand_more

Kursy rozpoczynamy codziennie.

expand_more

Rozpocznij od metody MAG (135).

expand_more

Aby spawać blachą stalową, musisz przystąpić do kursu metodą MAG (135).

Kontakt

Zachęcamy do kontaktu – pomożemy Tobie dobrać odpowiednie szkolenie, termin oraz sposób finansowania.
Jesteśmy dla Ciebie dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 – 16:00.

Infolinia - Poznań
Konsultanci w Poznaniu są dla Ciebie dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00
E-mail - Poznań
Napisz do naszego poznańskiego oddziału - odpowiemy w ciągu jednego dnia roboczego!
Infolinia - Gostyń
Konsultanci w Gostyniu są dla Ciebie dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00
E-mail - Gostyń
Napisz do naszego gostyńskiego oddziału - odpowiemy w ciągu jednego dnia roboczego!

Możesz też skorzystać z poniższego formularza!

To najsprawniejsza forma kontaktu – określ, którego ośrodka dotyczy Twoja sprawa, a wiadomość trafi w odpowiednie ręce 🙂Aby skontaktować się z nami za pośrednictwem powyższego formularza – prosimy podaj dane w nim wskazane. Podanie danych jest dobrowolne, jeśli jednak tego nie zrobisz, wysłanie wiadomości przy pomocy formularza nie będzie możliwe (nie musisz podawać numeru telefonu, może to jednak usprawnić naszą komunikację). Podane przez Ciebie dane mogą stanowić Twoje dane osobowe. W takim wypadku administratorem Twoich danych

gwiazdka- 1 gwiazdka- 2 gwiazdka- 3 gwiazdka- 4 gwiazdka- 5

Średnia ocena: 4.5/5.0
Na podstawie: 12 opinii