Co wyróżnia odnowienia / przedłużenia certyfikatów spawaczy w ATC
Odnowienia uprawnień spawaczy realizujemy we współpracy z jednostkami: PCA – Łukasiewicz Instytut Spawalnictwa w Gliwicach lub Urzędem Dozoru Technicznego UDT-CERT. Wymienione jednostki zapewniają rozpoznawalność i uznawalność wydawanych certyfikatów w Unii Europejskiej i w wielu krajach świata. Egzaminy organizowane są w oparciu o normę PN EN ISO 9606 arkusze 1 – 4. Odnowienia prowadzimy w naszych spawalniach w Poznaniu, Łodzi, Gostyniu, Nowogardzie. Na życzenie egzaminy sprawdzające kwalifikacje spawaczy organizujemy w zakładach pracy. Masz pytania o zakres uprawnień spawaczy zadzwoń do naszego inżyniera spawalnika t. 730 730 712
O odnowieniach / przedłużeniach spawaczy
Chcesz odnowić uprawnienia spawacza dla metod ręcznego spawania, blach i rur spoinami pachwinowymi lub czołowymi? Zapisz się na sprawdzian spawacza w ATC Grupa, sprawdzimy Twoje kwalifikacje! Zgłoszenia przyjmujemy w formule 365 osobiście, telefonicznie, on-line.
Sprawdziany robimy w dni powszednie, zdarza się, że w weekendy. Sprawdzian składa się z części teoretycznej i praktycznej. Przypomnienie wiadomości o spawaniu możesz zrobić w dniu poprzedzającym egzamin, w tym dniu będziesz miał możliwość wypróbowania urządzenia do spawania podczas egzaminu. W przypadku wątpliwości co do zakresu doboru metody spawania, doboru materiałów nasi inżynierowie służą pomocą.
Pomagamy firmom w wdrażaniu normy PN EN 1090 lub normy PN EN ISO 3834. Jeśli szukasz wsparcia w zakresie technologii spawania, opracowywanie WPQR czy WPS, serdecznie zapraszamy.
Zasady egzaminu sprawdzającego

Rodzaje odnowień spawacza

Oferujemy przedłużenia uprawnień spawacza w metodach ręcznego spawania:
– metoda MIG 131 spawanie drutem topliwym w osłonie gazów obojętnych
– metoda MAG 135 spawanie zwane migomat w osłonie gazów aktywnych
– metoda TIG 141 spawanie elektrodą nietopliwą w osłonie gazów obojętnych
– metoda MMA 111 spawanie elektrodą otuloną
– metoda MAG 136 spawanie drutem proszkowym
– metoda GAZ 311 spawanie gazowe płomieniem tlenowo-acetylenowym
– metoda 121 spawanie łukiem krytym
– lutowanie twarde 912
Przebieg egzaminu
Sprawdzian kwalifikacji spawacza złączy pachwinowych blach i rur lub złączy doczołowych blach i rur wszystkimi metodami spawania ręcznego typu MAG (135), MIG (131), TIG (141), MMA (111), GAZ (311). Zakres spawania jak również rodzaj spawanego materiału uzgadniamy w trakcie zgłaszanego zamówienia. Egzamin jest podzielony na część teoretyczną i praktyczną. Wiedzę teoretyczną sprawdzamy na podstawie testu, umiejętności praktyczne sprawdzamy na stole spawalniczym. Podczas sprawdzianu praktycznego musisz wykonać dwa złącza, jedno podlega ocenie wizualnej, drugie przeznaczone jest do próby łamania gdzie oceniany jest przetop. Egzamin prowadzony jest zgodnie z normom PN EN-ISO 9606. Stawiamy na elastyczność w organizacji prowadzenia egzaminów odnawiających uprawnienia spawaczy.
Teoria
Do wyrobienia masz 23 godziny teorii, które możesz zrealizować stacjonarnie lub e-learningowo metodą synchroniczną. Decydując się na kurs stacjonarny, odbędziesz zajęcia w ośrodku pod nadzorem trenera w ciągu 3 dni. Szkolimy w godzinach 10:00-19:00, od poniedziałku do piątku.
Zajęcia praktyczne
Do Twojej dyspozycji na zajęcia praktyczne udostępniamy atestowane spawalnie na terenie naszych ośrodków. Praktykę możesz realizować codziennie lub jak Tobie pasuje. My czekamy w naszych spawalniach codziennie w godzinach 10:00-19:00, od poniedziałku do piątku. Jak nas przekonasz to możemy poświęcić swój czas w weekendy.
Egzamin państwowy
Ostatni etap to egzamin przed komisją egzaminacyjną z naszego ośrodka. Dzięki posiadaniu licencji egzaminatora Łukasiewicz Instytut Spawalnictwa w Gliwicach egzaminy możemy organizować codziennie.
Egzamin składa się z dwóch części:
1) Egzaminu teoretycznego – w formie testu, pytania z każdej dziedziny wiedzy zawartej w programie szkolenia.
2) Egzaminu praktycznego – do wykonania będziesz miał dwie próbki egzaminacyjne w wybranej metodzie. Jedna próbka podlega ocenie wizualnej, druga próbka poddawana jest łamaniu. Uzyskany przełom pozwoli sprawdzić głębokość przetopu lub jego brak. Uzyskanie akceptowalnych wyników złączy jest warunkiem pozytywnego zdania egzaminu.
Czas oczekiwania na potwierdzenie kwalifikacji z Instytutu ok. 5 dni.
Jak szkolimy
Jak szkolimy? Przede wszystkim kompleksowo! Zadbamy zarówno o część teoretyczną, jak i praktyczną Twojego kursu, byś jak najlepiej przygotowany podszedł do egzaminu.
Opinie absolwentów
Zapisz się na kurs
Poniżej znajdziesz listę dostępnych terminów, wraz z cenami oraz liczbą dostępnych miejsc.
Sposoby finansowania kursów









Zdjęcia z naszych kursów
Jesteś ciekawy jak przebiegają nasze szkolenia? Zobacz fotorelację z przeprowadzonych kursów na różne specjalizacje – być może niedługo sam znajdziesz się w naszej galerii 🙂


























Najczęstsze pytania
Masz pytania? Przejrzyj najpierw listę tych najczęściej zadawanych! Być może właśnie tam znajdzie się odpowiedź na Twoje pytanie. Jeśli nie, skontaktuj się z nami.
Kurs trwa 143 godziny w wersji stacjonarnej. Jeśli wybierzesz teorię w formie e-learning, to kurs jest krótszy.
Kurs odbywa się w godzinach 8:00-16:00, od poniedziałku do piątku (możliwe jest indywidualne odbycie kursu).
Kandydat powinien mieć ukończone 18 lat, wykształcenie minimum podstawowe.
Kursy rozpoczynamy codziennie.
Rozpocznij od metody MAG (135).
Aby spawać blachą stalową, musisz przystąpić do kursu metodą MAG (135).
Kontakt
Zachęcamy do kontaktu – pomożemy Tobie dobrać odpowiednie szkolenie, termin oraz sposób finansowania.
Jesteśmy dla Ciebie dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 – 16:00.
Możesz też skorzystać z poniższego formularza!
To najsprawniejsza forma kontaktu – określ, którego ośrodka dotyczy Twoja sprawa, a wiadomość trafi w odpowiednie ręce 🙂
Średnia ocena:
4.5/5.0
Na podstawie:
12 opinii