Kurs spawania MIG (131)

spawanie rur z stopów aluminium spoinami czołowymi – poziom trudny

calendar_today Najbliższy kurs: obecnie nie posiadamy wolnych terminów
credit_card Cena: -
Co wyróżnia kurs w ATC
O kursie
Przebieg kursu
Najczęstsze pytania

Co wyróżnia kurs w ATC

Kurs spawania rur doczołowo to najwyższy poziom umiejętności spawania. Dodatkowo zakres kwalifikacji H-L045 obejmuje pełne spektrum pozycji do spawania. Wymieniony zapis oznacza umiejętność spawania rur których oś jest pod kątem 45º od pionu. Złożoność tematu polega na nauczeniu spawania z dołu do góry w każdej pozycji spawania rurociągu. Przygotowujemy się szczególnie do takich kursów, ponieważ również od nas wymaga sporo zaangażowania i przypomnienia :). Instruktorzy pokazują i wyjaśniają trudności z jakimi się spotkasz przy spawaniu rur, dadzą cenne rady jak pokonać trudności w spawaniu rur.  Każdy z naszych instruktorów posiada ważny certyfikat spawacza wydany przez PRS – Polski Rejestr Statków lub PCA – Łukasiewicz Górnośląski Instytut Technologiczny w Gliwicach – dawniejszy Instytut Spawalnictwa.

W naszych spawalniach będziesz mógł ćwiczyć naukę korzystając z spawarek marki SELCO, ESAB, SHERMAN, FRONIUS. Miasta w których mamy dostęp do spawalni ATC Grupa Poznań, Gostyń, Łódź, Toruń, Nowogard, Włocławek.

Podejmując się szkolenia nauki spawania w zakresie MIG-131/T/BW/H-L045, dokładamy dużo starań by nasi kliencie po otrzymaniu certyfikatu mogli śmiało podejmować się pracy na zagranicznych kontraktach w zakładach przemysłowych i offshor-owych. Jako ośrodek nieustannie czynimy starania by doskonalić swoje umiejętności i kwalifikacje. Absolwenci otrzymują do dyspozycji autorskie skrypty szkoleniowe, wsparcie naszych instruktorów na każdym etapie nauki, służymy również doradztwem jeszcze kursie. Potwierdzenie umiejętności spawania rur doczołowo można przeprowadzić u nas przed różnymi komisjami takimi jak GIT Górnośląski Instytut Technologiczny, TÜV Thuringen-Polska lub PRS. Wybór należy do Ciebie.

O kursie

Chcesz zdobyć uprawnienia spawacza metodą MIG 131, rur spoinami doczołowymi? Zapraszamy do nas na kurs w jednej z naszych lokalizacji ATC Grupa. Nauczymy Cię spawać! Zgłoszenia przyjmujemy -osobiście, -telefonicznie, on-line nieustannie!.

Szkolimy niemal codziennie, mamy instruktorów dostępnych w dni powszednie a także w weekendy. Teorię możesz poznać na spotkaniu z nami twarzą w twarz lub zrealizować w wirtualnej sali. Adres do sali w znajduje się obok Sala wykładowa dla spawaczy, Wybierając spotkanie w on-line, wcześniej musisz się umówić. Na ćwiczenia zapraszamy do naszych spawalni lub przyjedziemy do Ciebie. Jeśli warunki odpowiadają?, wbijaj do nas. Opisane szkolenie przeznaczone jest  dla osób potrafiących spawać z doświadczeniem również innymi metodami.  Na naszych kursach spawania rur metodą MIG 131/T- rur/BW- doczołowo nauczymy Ciebie spawać we wszystkich pozycjach spawania z wymuszonymi włącznie = H-L045.

W trakcie nauki będziesz mógł monitorować postępy w łączeniu rur jakie dokonałeś. W tym celu, wykonane złącza będziemy ciąć do obserwowania przetop i  towarzyszącą im strefę wpływu ciepłą. Ocenimy jakość kolejnych warstw spoiny, nasi instruktorzy wytłumaczą i pomogą zrozumieć oceniany przełom wskazując miejsca w których zasugerują zmianę parametrów spawania celem poprawy jakości. Zmienne podlegające najczęściej korekcie to prędkość prowadzenia uchwytu, długość łuku elektrycznego i jego wpływ na głębokość wtopienia. Wykonanie dwóch próbek jedna po drugiej na poziomie akceptowalnym powoduje skierowanie kandydata do egzaminu. Komisje egzaminacyjne mogą być powołane przez Łukasiewicz GIT – Górnośląski Instytut Technologiczny, TÜV Thuringen-Polska, PRS, Polski Instytut Certyfikacji – PCA. Wybór jednostki egzaminacyjnej ma wpływ na wysokość ostatecznej ceny. Dla podmiotów TÜV Thuringen-Polska, PRS, UDT kwotę za szkolenie należy powiększyć o 800 zł z uwagi na wykonywanie dodatkowych badań NDT dla próbek egzaminacyjnych.

Egzaminy organizowane są zgodnie z normą PN-EN-ISO 9606-1 dla stali i PN-EN-ISO 9606-2 dla stopów aluminium.

W wyniku pozytywnego egzaminu uzyskasz certyfikat spawacza metodą MIG 131/T/BW/H-L045!

Zarys programu szkolenia grupowego spawaczy

  • 23 godziny teorii w formie stacjonarnej lub e-learning
  • 80 godzin praktyki w atestowanej spawalni
  • Dostęp do materiałów dydaktycznych online (e-learning)
  • Kompleksowe przygotowanie do egzaminu

Czego się nauczysz

Przypomnimy Tobie wiadomości o doborze materiałów dodatkowych, właściwościach metali które będziesz spawać. Jako spawacz z kwalifikacjami MIG-131 T/BW/22/H L045 lub MIG-131 T/BW/FM5/H L045 zdobędziesz umiejętności spawania rur doczołowo z aluminium, lub stali wysokostopowych o podwyższonej wytrzymałości.

Podczas spotkań z nami zapoznamy Ciebie z zasadami doboru parametrów źródeł spawania, właściwościach fizycznych materiałów do łączenia. Przypomnimy, jak przygotować prawidłowo rury do wykonania złącza doczołowego. Omówimy właściwości łuku elektrycznego, zasady dostarczania ciepła do formowanej spoiny, rolę gazu osłonowego. Przypomnimy o wpływie dostarczonego ciepła na strukturę spawanych złączy. Zaznajomimy Ciebie z aktualnymi zasadami BHP w pracy spawacza.

Dowiesz się od nas, jak obsługiwać urządzenia sprawnie i bezpiecznie, by osiągnąć oczekiwany rezultaty. Nasze certyfikowane kursy spawalnicze przygotują Ciebie do zawodu spawacza a nasi instruktorzy ATC Grupa przygotują Ciebie zarówno do egzaminu i wykonywania w przyszłości zawodu. Uzyskane kwalifikacje obejmują spawanie rur metodą MIG 131/T/BW/FM4/H-L045º. Dzięki naszemu wsparciu łatwiej będziesz mógł znaleźć pracę w zakładach przemysłowych lub offshor-owych wykorzystującym technologię spawania MIG. Gwarantujemy wysoki poziom merytoryczny, atrakcyjne ceny i przyjazną atmosferę!

Naszym celem jest, nauczyć Ciebie spawać. Pamiętaj! spoinę ocenia się nie tylko po wyglądzie, ale także jaka jest w środku.

Przebieg kursu wg programu indywidualnego

Kurs spawania rur metodą MIG-131 spoinami doczołowymi – poziom trudny i bardzo trudny dla pozycji spawania H-L045º. Został tak przygotowany by klient mógł nauczyć się spawania doczołowego rur i uzyskać właściwe kwalifikacje w zawodzie. Do kursu zapraszamy w dogodnym dla Ciebie czasie po uzgodnieniu z nami. Indywidualne wykłady i ćwiczenia pozwalają poświęcić czas w pełni dla Ciebie. Kończąc zajęcia praktyczne, rozpoczynamy procedury do egzaminu  spawacza według normy PN-EN ISO 9606-2 dla stopów aluminium.

Teoria

alarm 8 godzin

Podczas teorii realizowanej stacjonarnie w naszych ośrodkach lub e-learningowo metodą synchroniczną, przypomnimy Tobie zasady spawania. Zależności między wielkością prądu spawania a prędkością spawania. Wpływ ilości wprowadzonego ciepła do spoiny na jakość złącza. Wyjaśnimy jak ważne jest przestrzeganie zapisów WPS. Przypomnimy zasady dobierania materiałów dodatkowych, stosowania środków ochrony zbiorowej i indywidualnej przez spawaczy. Zajęcia realizujemy codziennie, w dni robocze a także w weekendy w godzinach wspólnie ustalonych.

Zajęcia praktyczne

alarm 32 godziny

Na ćwiczenia umawiamy się u w naszych spawalniach lub w Twoim warsztacie. Będziesz miał okazję pochwalić się nim. Praktykę możemy zrealizować codziennie lub jak Tobie pasuje, w godzinach 08:00-19:00. Na ćwiczeniach będziemy doskonalić z Tobą układanie spoin doczołowych rur, korygować parametry spawania i formowanie spoiny graniowej i spoin wypełniających. Do łączenia będziesz miał przygotowane dwie próbki w postaci rur, które mają tworzyć złącze doczołowe. Zapraszamy!

Egzamin państwowy

alarm 1 dzień

Ostatni etap to egzamin przed komisją egzaminacyjną. Dzięki posiadaniu licencji egzaminatora Łukasiewicz Górnośląski Instytut Technologiczny w Gliwicach egzaminy możemy organizować codziennie. Oprócz certyfikatu z Łukasiewicz GIT, możemy zorganizować egzaminy przed komisjami PRS, UDT, TÜV-Polska, Polski Instytut Certyfikacji -PCA.

Egzaminy składa się z dwóch części:

1) Egzaminu teoretycznego – w formie testu, pytania z każdej dziedziny wiedzy zawartej w programie szkolenia.

2) Egzaminu praktycznego – do wykonania będziesz miał dwie próbki egzaminacyjne w wybranej metodzie. Jedna próbka podlega ocenie wizualnej, druga próbka poddawana będzie łamaniu. Uzyskany przełom pozwoli sprawdzić głębokość przetopu lub jego brak i ewentualne inne niezgodności. W przypadku łączenia rur, norma przewiduje dodatkowe badanie nieniszczące UT lub RT. Uzyskanie akceptowalnych wyników złączy jest warunkiem pozytywnego zdania egzaminu.

Czas oczekiwania na potwierdzenie kwalifikacji z Instytutu ok. 5 dni. W innych przypadkach może trwać ok. 14 dni.

Zapisz się na kurs

Poniżej znajdziesz listę dostępnych terminów, wraz z cenami oraz liczbą dostępnych miejsc.

Obecnie nie posiadamy wolnych terminów.

Nowe terminy pojawią się wkrótce.

Najczęstsze pytania

Masz pytania? Przejrzyj najpierw listę tych najczęściej zadawanych! Być może właśnie tam znajdzie się odpowiedź na Twoje pytanie. Jeśli nie, skontaktuj się z nami.

expand_more

Kurs trwa 157 godzin w wersji stacjonarnej. Jeśli zdecydujesz się na teorię w wersji e-learning, to kurs jest krótszy.

expand_more

Kurs odbywa się w godzinach 8:00-16:00, od poniedziałku do piątku. Możliwe jest indywidualne odbycie kursu.

expand_more

Kandydat powinien mieć ukończone 18 lat, wykształcenie minimum podstawowe.

expand_more

Kursy rozpoczynamy codziennie.

expand_more

Nie, uprawnienia po kursie spawania eklektycznego wydaje Instytut Spawalnictwa w Gliwicach.

Kontakt

Zachęcamy do kontaktu – pomożemy Tobie dobrać odpowiednie szkolenie, termin oraz sposób finansowania.
Jesteśmy dla Ciebie dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 – 16:00.

Infolinia - Poznań
Konsultanci w Poznaniu są dla Ciebie dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00
E-mail - Poznań
Napisz do naszego poznańskiego oddziału - odpowiemy w ciągu jednego dnia roboczego!
Infolinia - Gostyń
Konsultanci w Gostyniu są dla Ciebie dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00
E-mail - Gostyń
Napisz do naszego gostyńskiego oddziału - odpowiemy w ciągu jednego dnia roboczego!

Możesz też skorzystać z poniższego formularza!

To najsprawniejsza forma kontaktu – określ, którego ośrodka dotyczy Twoja sprawa, a wiadomość trafi w odpowiednie ręce 🙂Aby skontaktować się z nami za pośrednictwem powyższego formularza – prosimy podaj dane w nim wskazane. Podanie danych jest dobrowolne, jeśli jednak tego nie zrobisz, wysłanie wiadomości przy pomocy formularza nie będzie możliwe (nie musisz podawać numeru telefonu, może to jednak usprawnić naszą komunikację). Podane przez Ciebie dane mogą stanowić Twoje dane osobowe. W takim wypadku administratorem Twoich danych