Kurs spawania elektrycznego (111)

spawanie blach spoinami czołowymi – poziom zaawansowany

calendar_today Najbliższy kurs: 3 czerwca 2024
credit_card Cena: 2500 zł
Co wyróżnia kurs w ATC
O kursie
Przebieg kursu
Najczęstsze pytania

Co wyróżnia kurs w ATC

Na naszych kursach spotkasz doświadczonych praktyków-instruktorów spawania, ich kwalifikacje potwierdzone są certyfikatami spawacza wydanymi przez jednostkę TÜV-Thüringen lub PCA – Łukasiewicz Górnośląski Instytut Technologiczny w Gliwicach – dawniejszy Instytut Spawalnictwa. Początkową naukę spawania realizujesz przy ich asyście, dzięki czemu szybciej nauczysz się spawania!

Do Twojej dyspozycji przekazujemy atestowane spawalnie w Poznaniu, Włocławku, Toruniu, Gostyniu, Łodzi, Nowogardzie, jeżeli wolisz spotkanie na swoim terenie, nie ma problemu. Przyjedziemy do Ciebie.

W ATC Grupa stawiamy sobie za cel przygotowanie klientów do zawodu spawacza w metodzie MMA-111 potocznie nazywanymi uprawnieniami do spawania elektrycznego elektrodą otuloną. Nasze kursy spawania blach doczołowo kierowane są do osób z  doświadczeniem w spawaniu. Oznaczenie metody spawania kursu to MMA-111/P/BW/PC.  Na kursie nauczymy Ciebie łączenia blach ze stali niskostopowych oraz wysokostopowych z pełnym przetopem. Uczestnicy szkoleń spawania MMA-111/P/BW/PF dostają do nauki, materiały z blach do łączenia spoinami doczołowymi. Po ukończonym kursie MMA-111, kierujemy klientów do egzaminu, przed komisją powołaną przez kierownika ATC Grupa. Po zdanym egzaminie uczestnik uzyskuje kwalifikację spawacza metodą MMA-111/P/BW/PF na wybraną przez siebie grupę materiałową. Posiadacz takich uprawnień może starać się o angaż w zakładach przemysłowych w Niemczech, Holandii, Polsce, Norwegii. Warto sprawdzić naszą ofertę, zachęcamy do kontaktu z nami!

O kursie

Kurs spawania metodą MMA-111, blach spoinami doczołowymi to oferta dla osób posiadających doświadczenia w spawaniu. Zapisując się na kurs w ATC Grupa, nauczymy Ciebie spawać stale niskostopowe, wysokostopowe, stale konstrukcyjne o podwyższonej wytrzymałości. Jak się zgłosić? Wbijaj do nas, zadzwoń lub prześlij wiadomość e-mailem.

Czekamy na Ciebie codziennie. Kursy składają się z dwóch części, teoretycznej i praktycznej. Na teorię zapraszamy do naszych ośrodków ale także możemy spotkać się on-line. Nasze zajęcia prowadzone są w formule synchronicznej. Na ćwiczeniach  z spawania wyjaśnimy co to jest łuk elektryczny, wyjaśnimy jego właściwości oraz elektrod topliwych otulonych. Przedstawimy zastosowanie elektrod w zależności od rodzaju otuliny. Dowiesz się o wpływie wielkości prądu spawania i czasu ekspozycji materiału na łuk elektryczny. Objaśnimy zmiany struktury materiału rodzimego pod wpływem dostarczonego ciepłą do formowanej spoiny. Więcej wiadomości przekażemy na spotkaniach, adresy wirtualnej sali.  Sala wykładowa dla spawaczy,

Warunki odpowiadają?, zapraszamy do oddziałów ATC Grupa, szkolenia są dla początkujących, mile widziane są jednak osoby z doświadczeniem spawalniczym. Na naszych kursach spawania blach metodą MMA-111/P/BW/PF nauczymy Ciebie spawać w dogodnych pozycjach spawania PA, PB a także piony z dołu do góry PF.

Podczas szkolenia będziesz mógł się przekonać o swoich postępach w nauce, obserwując przełomy wykonanych próbek spawalniczych. Instruktorzy ATC Grupa wytłumaczą i pokażą jak czytać i interpretować uzyskany przełom z sugestią korekty parametrów spawania. Przygotowany kandydat zgłaszany jest do egzaminu przed komisją powołaną przez kierownika ATC Grupa. Komisje egzaminacyjne mogą być reprezentowane przez Łukasiewicz GIT – Górnośląski Instytut Technologiczny, TÜV-Polska, PRS, Polski Instytut Certyfikacji – PCA. Wybór jednostki egzaminacyjnej ma wpływ na wysokość ostatecznej ceny. Dla podmiotów TÜV-Polska, PRS kwotę za szkolenie należy powiększyć o 800 zł z uwagi na wykonywanie dodatkowych badań NDT dla próbek egzaminacyjnych.

Egzaminy organizowane są zgodnie z normą PN-EN-ISO 9606-1.

Stąd już tylko krok do uzyskania uprawnień spawacza metodą MMA-111/P/BW/PF!

Kurs na spawanie elektryczne

Zarys programu szkolenia grupowego spawaczy

  • 12 godzin teorii w formie stacjonarnej lub e-learning
  • 80 godzin praktyki w atestowanej spawalni
  • Dostęp do materiałów dydaktycznych online (e-learning)
  • Kompleksowe przygotowanie do egzaminu

Czego się nauczysz

Przypomnimy Tobie wiadomości o właściwościach metali, które masz spawać. Jako spawacz z kwalifikacjami MMA-111 P/BW/PF zdobędziesz umiejętności spawania blach doczołowo z stali niskostopowych, wysokostopowych, stali konstrukcyjnych o podwyższonej wytrzymałości.

Omówimy wpływ dostarczonego ciepła na strukturę spawanych złączy i strefy wpływu ciepła. Zaznajomimy Ciebie z zasadami BHP w pracy spawacza. Podczas kursu poznasz właściwości fizyczne materiałów do spawania, zasady doboru parametrów na źródłach spawania. Przypomnimy, jak przygotować właściwie materiał do wykonania złącza doczołowego.

Nasze kursy na uprawnienia spawalnicze pomogą przyswoić najważniejsze zasady obowiązujące w zawodzie. Dowiesz się, jak obsługiwać źródła spawania sprawnie i bezpiecznie, by osiągnąć oczekiwane rezultaty. Instruktorzy ATC Grupa przygotują Ciebie do egzaminu oraz przyszłych pracy, które obejmuje spawanie blach metodą MMA-111/P/BW/PF. Dzięki naszemu wsparciu będziesz mógł łatwiej znaleźć zatrudnienie w zakładach wykorzystującym tę technologię spawania. Gwarantujemy wysoki poziom merytoryczny naszego personelu, przyjazną atmosferę!.

Łączymy nie tylko metale, przyjdź a się przekonasz.

Przebieg kursu wg programu indywidualnego

Kurs spawania blach doczołowo metodą MMA 111 P/ spoinami doczołowymi BW – poziom zaawansowany. Został przygotowany przez nas specjalnie dla Ciebie. Chce uzyskać kwalifikacje spawacza bez zbędnej zwłoki? Ta oferta odpowiada na takie zapotrzebowanie. Do kursu podchodzisz w dogodnym dla siebie terminie. Indywidualne wykłady połączone z ćwiczeniami pozwalają przy dużej intensywności na szybkie przygotowanie do egzaminu według normy PN-EN-ISO 9606-1 lub PN-EN-ISO 9606-2. Stawiamy na elastyczność w prowadzenia kursu, by jak najlepiej dostosować go do Twoich potrzeb i możliwości.

Teoria

alarm 8 godzin

Podczas teorii realizowanej w internecie lub stacjonarnie w naszych ośrodkach przypomnimy Tobie zasady spawania, zależności między wielkością prądu spawania a prędkością spawania. Wpływ ilości wprowadzonego ciepła na jakość złącza. Wyjaśnimy jak ważne jest przestrzeganie zapisów WPS. Przypomnimy zasady dobierania materiałów dodatkowych, stosowania środków ochrony zbiorowej i indywidualnej przez spawaczy. Zajęcia realizujemy codziennie, w dni robocze a także w weekendy w godzinach wspólnie ustalonych.

Zajęcia praktyczne

alarm 32 godziny

Do Twojej dyspozycji udostępniamy nasze spawalnie, możemy przyjechać do Ciebie. Pochwal się Warsztatem :). Praktykę realizujemy codziennie lub jak Tobie pasuje. My czekamy na Ciebie, codziennie w godzinach 08:00-19:00, od poniedziałku do piątku. W tym czasie będziemy doskonalić z Tobą układanie spoin doczołowych, korygować parametry spawania i formowanie spoiny graniowej i spoin wypełniających. Do łączenia będziesz miał przygotowane dwie próbki w postaci blach, które mają tworzyć złącze doczołowe.

Egzamin państwowy

alarm 1 dzień

Ostatni etap to egzamin przed komisją egzaminacyjną. Dzięki posiadaniu licencji egzaminatora Łukasiewicz Górnośląski Instytut Technologiczny w Gliwicach egzaminy możemy organizować codziennie. Oprócz certyfikatu z Łukasiewicz GIT, możemy zorganizować egzaminy przed komisjami PRS, UDT, TÜV-Polska, Polski Instytut Certyfikacji -PCA.

Egzaminy składa się z dwóch części:

1) Egzaminu teoretycznego – w formie testu, pytania z każdej dziedziny wiedzy zawartej w programie szkolenia.

2) Egzaminu praktycznego – do wykonania będziesz miał dwie próbki egzaminacyjne w wybranej metodzie. Jedna próbka podlega ocenie wizualnej, druga próbka poddawana będzie łamaniu. Uzyskany przełom pozwoli sprawdzić głębokość przetopu lub jego brak i ewentualne inne niezgodności. Uzyskanie akceptowalnych wyników złączy jest warunkiem pozytywnego zdania egzaminu.

Czas oczekiwania na potwierdzenie kwalifikacji z Instytutu ok. 5 dni. W innych przypadkach może trwać ok. 14 dni.

Zapisz się na kurs

Poniżej znajdziesz listę dostępnych terminów, wraz z cenami oraz liczbą dostępnych miejsc.

Najczęstsze pytania

Masz pytania? Przejrzyj najpierw listę tych najczęściej zadawanych! Być może właśnie tam znajdzie się odpowiedź na Twoje pytanie. Jeśli nie, skontaktuj się z nami.

expand_more

Kurs trwa 171 godzin w wersji stacjonarnej. Jeśli wybierzesz teorię w wersji e-learning, to kurs jest krótszy.

expand_more

Kurs odbywa się w godzinach 8:00-16:00, od poniedziałku do piątku. Możliwe jest indywidualne odbycie kursu.

expand_more

Kandydat powinien mieć ukończone 18 lat, wykształcenie minimum podstawowe.

expand_more

Kursy rozpoczynamy codziennie.

expand_more

Nie, uprawnienia po kursie spawania eklektycznego wydaje Instytut Spawalnictwa w Gliwicach.

Kontakt

Zachęcamy do kontaktu – pomożemy Tobie dobrać odpowiednie szkolenie, termin oraz sposób finansowania.
Jesteśmy dla Ciebie dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 – 16:00.

Infolinia - Poznań
Konsultanci w Poznaniu są dla Ciebie dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00
E-mail - Poznań
Napisz do naszego poznańskiego oddziału - odpowiemy w ciągu jednego dnia roboczego!
Infolinia - Gostyń
Konsultanci w Gostyniu są dla Ciebie dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00
E-mail - Gostyń
Napisz do naszego gostyńskiego oddziału - odpowiemy w ciągu jednego dnia roboczego!

Możesz też skorzystać z poniższego formularza!

To najsprawniejsza forma kontaktu – określ, którego ośrodka dotyczy Twoja sprawa, a wiadomość trafi w odpowiednie ręce 🙂



Aby skontaktować się z nami za pośrednictwem powyższego formularza – prosimy podaj dane w nim wskazane. Podanie danych jest dobrowolne, jeśli jednak tego nie zrobisz, wysłanie wiadomości przy pomocy formularza nie będzie możliwe (nie musisz podawać numeru telefonu, może to jednak usprawnić naszą komunikację). Podane przez Ciebie dane mogą stanowić Twoje dane osobowe. W takim wypadku administratorem Twoich danych