Kurs spawania elektrycznego (111)

spawanie rur spoinami czołowymi – poziom trudny

calendar_today Najbliższy kurs: 1 sierpnia 2024
credit_card Cena: 4000 zł
Co wyróżnia kurs w ATC
O kursie
Przebieg kursu
Najczęstsze pytania

Co wyróżnia kurs w ATC

Kurs spawania rur doczołowo to najwyższy poziom umiejętności spawania. Dodatkowo zakres kwalifikacji H-L045 obejmuje pełne spektrum pozycji do spawania. Wymieniony zapis oznacza umiejętność spawania rur których oś jest pod kątem 45º od pionu. Złożoność tematu polega na nauczeniu spawania z dołu do góry w każdej pozycji spawania rurociągu. Przygotowujemy się szczególnie do takich kursów, ponieważ również od nas wymaga sporo zaangażowania i przypomnienia :). Instruktorzy pokazują i wyjaśniają trudności z jakimi się spotkasz przy spawaniu rur, dadzą cenne rady jak pokonać trudności w spawaniu rur.  Każdy z naszych instruktorów posiada ważny certyfikat spawacza wydany przez PRS – Polski Rejestr Statków lub PCA – Łukasiewicz Górnośląski Instytut Technologiczny w Gliwicach – dawniejszy Instytut Spawalnictwa.

W naszych spawalniach będziesz mógł ćwiczyć naukę korzystając z spawarek marki SELCO, ESAB, SHERMAN, FRONIUS. Miasta w których mamy dostęp do spawalni ATC Grupa Gostyń, Poznań, Łódź, Nowogard, Toruń, Włocławek.

Jako ośrodek nieustannie czynimy starania by doskonalić swoje umiejętności i kwalifikacje. Podejmując się szkolenia nauki spawania w zakresie metody MMA-111/T/BW/H-L045 dokładamy dużo starań by nasi kliencie po otrzymaniu certyfikatu mogli stawiać sobie za cel realizację zagranicznych kontraktów w zakładach przemysłowych i offshor-owych. Absolwenci otrzymują do dyspozycji autorskie opracowania skryptów szkoleniowych, wsparcie naszych instruktorów na każdym etapie nauki a także często wymieniamy się kontaktami i pomagamy w pracach zawodowych. Potwierdzenie umiejętności spawania rur doczołowo można przeprowadzić u nas przed różnymi komisjami. Wybór należy do Ciebie.

O kursie

Chcesz zdobyć uprawnienia spawacza metodą MMA 111, rur spoinami doczołowymi? Zapraszamy do nas na kurs w jednej z naszych lokalizacji ATC Grupa. Nauczymy Cię spawać! Zgłoszenia przyjmujemy -osobiście, -telefonicznie, on-line nieustannie!.

Szkolimy niemal codziennie, mamy instruktorów w dni powszednie a także w weekendy. Szkolenie składa głównie z praktyki bo o umiejętności tu chodzi. Teorię możesz poznać na spotkaniu z nami twarzą w twarz lub zrealizować w wirtualnej sali. Adres do sali w internecie masz obok Sala wykładowa dla spawaczy, Wybierając spotkanie w internecie, wcześniej musisz się umówić. Na ćwiczenia zapraszamy do naszych spawalni lub przyjedziemy do Ciebie. Wszystko pasuje?, wbijaj do nas. Opisane szkolenie przeznaczone jest  dla osób potrafiących spawać z doświadczeniem również w spawaniu innymi metodami.  Na naszych kursach spawania rur metodą MMA 111/T- rur/BW- doczołowo nauczymy Ciebie spawać we wszystkich pozycjach spawania z wymuszonymi włącznie = H-L045.

W trakcie nauki będziemy wspólnie monitorować postępy w łączeniu rur przez Ciebie. W tym celu, wykonane połączenia będziemy ciąć obserwować przetop i  towarzyszącą strefę wpływu ciepłą. Nasi instruktorzy wytłumaczą i pomogą zrozumieć oceniany przełom wskazując miejsca w których zasugerują zmianę parametrów spawania. Jak prędkość prowadzenia uchwytu, długość łuku elektrycznego i wpływ na głębokość wtopienia. Wykonanie dwóch próbek jedna po drugiej na poziomie akceptowalnym powoduje skierowanie kandydata do egzaminu. Komisje egzaminacyjne mogą być powołane przez Łukasiewicz GIT – Górnośląski Instytut Technologiczny, TÜV Thuringen-Polska, PRS, Polski Instytut Certyfikacji – PCA. Wybór jednostki egzaminacyjnej ma wpływ na wysokość ostatecznej ceny. Dla podmiotów TÜV Thuringen-Polska, PRS, UDT kwotę za szkolenie należy powiększyć o 800 zł z uwagi na wykonywanie dodatkowych badań NDT dla próbek egzaminacyjnych.

Egzaminy organizowane są zgodnie z normą PN-EN-ISO 9606-1 dla stali i PN-EN-ISO 9606-2 dla stopów aluminium.

W wyniku pozytywnego egzaminu uzyskasz certyfikat spawacza metodą MMA 111/T/BW/H-L045!

Zarys programu szkolenia grupowego spawaczy

  • 21 godzin teorii w formie stacjonarnej lub e-learning
  • 90 godzin praktyki w atestowanej spawalni
  • Dostęp do materiałów dydaktycznych online (e-learning)
  • Kompleksowe przygotowanie do egzaminu

Czego się nauczysz

Przypomnimy Tobie wiadomości o własnościach metali, które masz spawać, o doborze materiałów dodatkowych. Jako spawacz z kwalifikacjami MMA-111 T/BW/22/H L045 lub MMA-111 T/BW/FM5/H L045 zdobędziesz umiejętności spawania rur doczołowo z aluminium, lub stali wysokostopowych.

Podczas naszego kursu zapoznamy Ciebie z zasadami doboru parametrów źródeł spawania, właściwości fizycznych materiałów do łączenia. Przypomnimy, jak przygotować prawidłowo rury do wykonania złącza doczołowego. Omówimy właściwości łuku elektrycznego, zasady dostarczania ciepła do formowanej spoiny. Przypomnimy o rodzajach elektrod otulonych o wpływie dostarczonego ciepła na strukturę spawanych złączy. Zaznajomimy Ciebie z aktualnymi zasadami BHP w pracy spawacza.

Nasze certyfikowane kursy spawalnicze przygotują Ciebie do zawodu spawacza. Dowiesz się od nas, jak obsługiwać urządzenia sprawnie i bezpiecznie, by osiągnąć oczekiwane rezultaty. Instruktorzy ATC Grupa przygotują Ciebie zarówno do egzaminu i wykonywania przyszłości zawodu. Uzyskane kwalifikacje obejmują spawanie rur metodą MMA 111/T/BW/FM4/H-L045º. Dzięki naszemu wsparciu łatwiej będziesz mógł znaleźć pracę w zakładach przemysłowych lub offshor-owych wykorzystującym technologię spawania MMA. Gwarantujemy wysoki poziom merytoryczny, atrakcyjne ceny i przyjazną atmosferę!

Naszym celem jest, nauczyć Ciebie spawać. Pamiętaj! spoinę ocenia się nie tylko po wyglądzie, ale także jaka jest w środku.

Przebieg kursu wg programu indywidualnego

Kurs spawania rur metodą MMA-111 spoinami doczołowymi – poziom trudny i bardzo trudny dla pozycji spawania H-L045º. Został tak przygotowany by klient mógł nauczyć się spawania doczołowego rur i uzyskać właściwe kwalifikacje w zawodzie. Do kursu zapraszamy w dogodnym dla Ciebie czasie po uzgodnieniu z nami. Indywidualne wykłady i ćwiczenia pozwalają poświęcić czas w pełni dla Ciebie. Kończąc zajęcia praktyczne, rozpoczynamy procedury do egzaminu  spawacza według normy PN-EN ISO 9606-1 dla stali lub PN-EN ISO 9606-2 dla stopów aluminium.

Teoria

alarm 8 godzin

Podczas teorii realizowanej stacjonarnie w naszych ośrodkach lub e-learningowo metodą synchroniczną, przypomnimy Tobie zasady spawania. Zależności między wielkością prądu spawania a prędkością spawania. Wpływ ilości wprowadzonego ciepła do spoiny na jakość złącza. Wyjaśnimy jak ważne jest przestrzeganie zapisów WPS. Przypomnimy zasady dobierania materiałów dodatkowych, stosowania środków ochrony zbiorowej i indywidualnej przez spawaczy. Zajęcia realizujemy codziennie, w dni robocze a także w weekendy w godzinach wspólnie ustalonych.

Zajęcia praktyczne

alarm 32 godziny

Na ćwiczenia umawiamy się u w naszych spawalniach lub w Twoim warsztacie. Będziesz miał okazję pochwalić się nim. Praktykę możemy zrealizować codziennie lub jak Tobie pasuje, w godzinach 08:00-19:00. Na ćwiczeniach będziemy doskonalić z Tobą układanie spoin doczołowych rur, korygować parametry spawania i formowanie spoiny graniowej i spoin wypełniających. Do łączenia będziesz miał przygotowane dwie próbki w postaci rur, które mają tworzyć złącze doczołowe. Zapraszamy!

Egzamin państwowy

alarm 1 dzień

Ostatni etap to egzamin przed komisją egzaminacyjną. Dzięki posiadaniu licencji egzaminatora Łukasiewicz Górnośląski Instytut Technologiczny w Gliwicach egzaminy możemy organizować codziennie. Oprócz certyfikatu z Łukasiewicz GIT, możemy zorganizować egzaminy przed komisjami PRS, UDT, TÜV-Polska, Polski Instytut Certyfikacji -PCA.

Egzaminy składa się z dwóch części:

1) Egzaminu teoretycznego – w formie testu, pytania z każdej dziedziny wiedzy zawartej w programie szkolenia.

2) Egzaminu praktycznego – do wykonania będziesz miał dwie próbki egzaminacyjne w wybranej metodzie. Jedna próbka podlega ocenie wizualnej, druga próbka poddawana będzie łamaniu. Uzyskany przełom pozwoli sprawdzić głębokość przetopu lub jego brak i ewentualne inne niezgodności. W przypadku łączenia rur, norma przewiduje dodatkowe badanie nieniszczące UT lub RT. Uzyskanie akceptowalnych wyników złączy jest warunkiem pozytywnego zdania egzaminu.

Czas oczekiwania na potwierdzenie kwalifikacji z Instytutu ok. 5 dni. W innych przypadkach może trwać ok. 14 dni.

Zapisz się na kurs

Poniżej znajdziesz listę dostępnych terminów, wraz z cenami oraz liczbą dostępnych miejsc.

Najczęstsze pytania

Masz pytania? Przejrzyj najpierw listę tych najczęściej zadawanych! Być może właśnie tam znajdzie się odpowiedź na Twoje pytanie. Jeśli nie, skontaktuj się z nami.

expand_more

Kurs trwa 157 godzin w wersji stacjonarnej. Jeśli zdecydujesz się na teorię w wersji e-learning, to kurs jest krótszy.

expand_more

Kurs odbywa się w godzinach 8:00-16:00, od poniedziałku do piątku. Możliwe jest indywidualne odbycie kursu.

expand_more

Kandydat powinien mieć ukończone 18 lat, wykształcenie minimum podstawowe.

expand_more

Kursy rozpoczynamy codziennie.

expand_more

Nie, uprawnienia po kursie spawania eklektycznego wydaje Instytut Spawalnictwa w Gliwicach.

Kontakt

Zachęcamy do kontaktu – pomożemy Tobie dobrać odpowiednie szkolenie, termin oraz sposób finansowania.
Jesteśmy dla Ciebie dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 – 16:00.

Infolinia - Poznań
Konsultanci w Poznaniu są dla Ciebie dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00
E-mail - Poznań
Napisz do naszego poznańskiego oddziału - odpowiemy w ciągu jednego dnia roboczego!
Infolinia - Gostyń
Konsultanci w Gostyniu są dla Ciebie dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00
E-mail - Gostyń
Napisz do naszego gostyńskiego oddziału - odpowiemy w ciągu jednego dnia roboczego!

Możesz też skorzystać z poniższego formularza!

To najsprawniejsza forma kontaktu – określ, którego ośrodka dotyczy Twoja sprawa, a wiadomość trafi w odpowiednie ręce 🙂Aby skontaktować się z nami za pośrednictwem powyższego formularza – prosimy podaj dane w nim wskazane. Podanie danych jest dobrowolne, jeśli jednak tego nie zrobisz, wysłanie wiadomości przy pomocy formularza nie będzie możliwe (nie musisz podawać numeru telefonu, może to jednak usprawnić naszą komunikację). Podane przez Ciebie dane mogą stanowić Twoje dane osobowe. W takim wypadku administratorem Twoich danych