Kurs gazowego spawania blach

Kurs gazowego spawania blach – poziom dla początkujących

calendar_today Najbliższy kurs: 1 sierpnia 2024
credit_card Cena: 2500 zł
Co wyróżnia kurs w ATC
O kursie
Przebieg kursu
Najczęstsze pytania

Co wyróżnia kurs w ATC

Na naszych kursach spotkasz doświadczonych praktyków-instruktorów spawania, ich kwalifikacje potwierdzone są certyfikatami spawacza wydanymi przez Łukasiewicz Górnośląski Instytut Technologiczny w Gliwicach – dawniejszy Instytut Spawalnictwa. Początkową naukę spawania realizujesz przy ich asyście, dzięki czemu szybciej nauczysz się spawania!

Do Twojej dyspozycji przekazujemy atestowane spawalnie w Poznaniu, Włocławku, Toruniu, Gostyniu, Łodzi, Nowogardzie, Mochach, jeżeli wolisz spotkanie na swoim terenie, nie ma problemu. Przyjedziemy do Ciebie.

W ATC Grupa stawiamy sobie za cel przygotowanie klientów do wykonywania zawodu spawacza gazowego płomieniem tlenowo acetylenowym. Nasze kursy kierowane są do osób początkujących bez doświadczenia w spawaniu jakąkolwiek metodą. Oznaczenie opisywanej metody kursu spawania to 311.  Na kursie uczymy głównie łączenia stali niskostopowych na życzenie wysokostopowych. Uczestnicy szkoleń spawania gazowego-311 dostają do nauki materiały z blach do łączenia spoinami czołowymi. Po skończonym kursie metodą 311 kierujemy klientów do egzaminu, przed komisją powołaną przez ATC Grupa. Egzamin zakończony z wynikiem pozytywnym zapewnia otrzymanie kwalifikacji spawacza metodą gazową 311/P/BW/PA na wybraną przez siebie grupę materiałową. Posiadacz uprawnień może wykonywać łączenie konstrukcji stalowych w zakładach przemysłowych w Polsce, Holandii, Francji, Norwegii, Niemczech. Warto sprawdzić naszą ofertę, zachęcamy do kontaktu z nami!

 

O kursie

Kurs spawania mieszanką tlenowo acetylenową – 311, blach spoinami czołowymi, przeznaczony jest dla osób poczatkujących w spawaniu. Zapisując się na kurs w ATC Grupa, nauczysz się spawać stale nisko i wysokostopowe, stale konstrukcyjne o podwyższonej wytrzymałości ale także przecinać materiały płomieniem gazowym. Jak się zgłosić? Zadzwoń, przyjdź do nas, prześlij e-mail.

Szkolimy codziennie, na teorię zapraszamy do naszych ośrodków ale także możemy spotkać się on-line. Nasze zajęcia prowadzone są w czasie rzeczywistym. Na ćwiczeniach  z spawania wyjaśnimy bezpieczne zasady obsługi palnika, dowiesz się o własnościach materiałów dodatkowych, zagrożeniach jakie stwarza acetylen. Omówimy rodzaje płomienienia gazowego i wpływ długości czasu ekspozycji na materiał łączony. Więcej wiadomości przekażemy na spotkaniach, adresy wirtualnej sali.  Sala wykładowa dla spawaczy,

Wszystko pasuje?, przyjdź do nas lub zadzwoń. Szkolenie jest dla początkujących ale także dla doświadczonych pracowników. Na naszych kursach spawania blach metodą 311/P/BW/PA nauczymy Ciebie spawać w dogodnych pozycjach spawania PA, złącza doczołowe blach z stali konstrukcyjnych nisko i wysokostopowych.

Podczas kursu będziesz mógł się przekonać o swoich postępach w nauce, obserwując wykonane złącza próbek. Nasi instruktorzy ATC Grupa wytłumaczą i pokażą jak interpretować uzyskaną spoinę graniową z sugestią korekty parametrów spawania. Przygotowany kandydat zgłaszany jest do egzaminu przed komisją powołaną przez kierownika ATC Grupa. Komisje egzaminacyjne mogą być reprezentowane przez Łukasiewicz GIT – Górnośląski Instytut Technologiczny, TÜV-Polska, PRS, Polski Instytut Certyfikacji – PCA. Wybór jednostki egzaminacyjnej ma wpływ na wysokość ostatecznej ceny. Dla podmiotów TÜV-Polska, PRS kwotę za szkolenie należy powiększyć o 800 zł z uwagi na wykonywanie dodatkowych badań NDT dla próbek egzaminacyjnych.

Egzaminy organizowane są zgodnie z normą PN-EN-ISO 9606-1 i zakresem uprawnień 311/P/BW/PA/FM2!

Zarys programu szkolenia grupowego spawaczy

  • 23 godziny teorii w formie stacjonarnej lub e-learning
  • 105 godzin praktyki w atestowanej spawalni
  • Dostęp do materiałów dydaktycznych online (e-learning)
  • Kompleksowe przygotowanie do egzaminu

Czego się nauczysz

Przypomnimy Tobie wiadomości o właściwościach metali, które masz spawać. Jako spawacz z kwalifikacjami 311 P/BW/PA zdobędziesz umiejętności spawania blach doczołowo z stali niskostopowych, wysokostopowych.

Omówimy wpływ dostarczonego ciepła na strukturę spawanych złączy i strefy wpływu ciepła. Zaznajomimy Ciebie z zasadami BHP w pracy spawacza. Podczas kursu poznasz właściwości fizyczne materiałów do spawania, zasady zapalania płomienia acetylenowo tlenowego. Przypomnimy, jak przygotować właściwie materiał do wykonania złącza doczołowego.

Nasze kursy pomogą przyswoić najważniejsze zasady z bezpieczeństwa obowiązujące w zawodzie. Dowiesz się, jak obsługiwać palnik gazowy i butle na gazy techniczne. Instruktorzy ATC Grupa przygotują Ciebie do egzaminu oraz przyszłych pracy, które obejmuje spawanie blach metodą gazową -311/P/BW/PA. Dzięki naszemu wsparciu będziesz mógł łatwiej znaleźć zatrudnienie w zakładach wykorzystującym tę technologię spawania. Gwarantujemy wysoki poziom merytoryczny naszego personelu, przyjazną atmosferę!.

Łączymy nie tylko metale, przyjdź a się przekonasz.

Przebieg kursu wg programu indywidualnego

Kurs spawania blach doczołowo metodą gazową płomieniem acetylenowo tlenowym 311 P/ spoinami doczołowymi BW – poziom podstawowy. Został przygotowany przez nas specjalnie dla Ciebie. Chce uzyskać kwalifikacje spawacza bez zbędnej zwłoki? Ta oferta odpowiada na takie zapotrzebowanie. Do kursu podchodzisz w dogodnym dla siebie terminie. Indywidualne wykłady połączone z ćwiczeniami pozwalają przy dużej intensywności na szybkie przygotowanie do egzaminu według normy PN-EN-ISO 9606-1. Stawiamy na elastyczność w prowadzenia kursu, by jak najlepiej dostosować go do Twoich potrzeb i możliwości.

Teoria

alarm 8 godzin

W trakcie teorii dowiesz się o zasadach spawania płomieniem gazowym. Zależnościach w długości eksponowaniu brzegów łączonego materiału na płomień gazowy. Wpływie ilości wprowadzonego ciepła na jakość złącza. Wyjaśnimy jak ważne jest przestrzeganie zapisów WPS. Przypomnimy zasady dobierania materiałów dodatkowych, stosowania środków ochrony zbiorowej i indywidualnej przez spawaczy. Zajęcia realizujemy codziennie, w dni robocze a także w weekendy w godzinach wspólnie ustalonych.

Zajęcia praktyczne

alarm 32 godzin

Do Twojej dyspozycji udostępniamy nasze spawalnie, możemy przyjechać do Ciebie. Pochwal się Warsztatem :). Praktykę realizujemy codziennie lub jak Tobie pasuje. My czekamy na Ciebie, codziennie w godzinach 08:00-19:00, od poniedziałku do piątku. W tym czasie będziemy doskonalić z Tobą układanie spoin czołowych, korygować parametry spawania i formowanie spoiny graniowej i spoin wypełniających. Do łączenia będziesz miał przygotowane dwie próbki w postaci blach, które mają tworzyć złącze doczołowe.

Egzamin państwowy

alarm 1 dzień

Ostatni etap to egzamin przed komisją egzaminacyjną. Dzięki posiadaniu licencji egzaminatora Łukasiewicz Górnośląski Instytut Technologiczny w Gliwicach egzaminy możemy organizować codziennie. Oprócz certyfikatu z Łukasiewicz GIT, możemy zorganizować egzaminy przed komisjami PRS, UDT, TÜV-Polska, Polski Instytut Certyfikacji -PCA.

Egzaminy składa się z dwóch części:

1) Egzaminu teoretycznego – w formie testu, pytania z każdej dziedziny wiedzy zawartej w programie szkolenia.

2) Egzaminu praktycznego – do wykonania będziesz miał dwie próbki egzaminacyjne w wybranej metodzie. Jedna próbka podlega ocenie wizualnej, druga próbka poddawana będzie łamaniu. Uzyskany przełom pozwoli sprawdzić głębokość przetopu lub jego brak i ewentualne inne niezgodności. Uzyskanie akceptowalnych wyników złączy jest warunkiem pozytywnego zdania egzaminu.

Czas oczekiwania na potwierdzenie kwalifikacji z Instytutu ok. 5 dni. W innych przypadkach może trwać ok. 14 dni.

Zapisz się na kurs

Poniżej znajdziesz listę dostępnych terminów, wraz z cenami oraz liczbą dostępnych miejsc.c

Najczęstsze pytania

Masz pytania? Przejrzyj najpierw listę tych najczęściej zadawanych! Być może właśnie tam znajdzie się odpowiedź na Twoje pytanie. Jeśli nie, skontaktuj się z nami.

expand_more

Jako doświadczony spawacz instruktor, uważam, że najlepiej nauczyć się spawania poprzez połączenie teorii i praktyki. Istnieje wiele miejsc, gdzie można zdobyć wiedzę teoretyczną na temat spawania, takich jak technika, szkoły zawodowe, kursy. Jednak, aby stać się dobrym spawaczem, konieczne jest również nabranie odpowiedniego doświadczenia praktycznego.
Najlepszym miejscem do nauki spawania są kursy w ATC Grupa, które oferuje specjalizację w spawaniu. Tam kursanci mają możliwość uczenia się od doświadczonych instruktorów, korzystać z profesjonalnego sprzętu oraz zdobywać praktyczne doświadczenie w warsztacie.
Alternatywnie, można rozważyć odbycie praktyki w zakładzie, który specjalizuje się w spawaniu. W takim miejscu można zdobyć bezcenne doświadczenie, obserwując i pracując z doświadczonymi spawaczami. Warto również poszukać możliwości stażu lub praktyk zawodowych u lokalnych przedsiębiorców, którzy potrzebują spawaczy.
Dodatkowo, warto inwestować w kursy i szkolenia z zakresu spawania, które są organizowane przez specjalistyczne instytucje takie jak nasz ośrodek ATC Grupa. Szkolenia te mogą dotyczyć różnych technik spawania, takich jak MIG/MAG, TIG czy elektrodę otuloną, a także specjalistycznych umiejętności, takich jak spawanie aluminium czy stali nierdzewnej.
Podsumowując, najlepiej nauczyć się spawania przez połączenie teorii i praktyki, korzystając z doświadczenia instruktorów w szkołach zawodowych lub technikach, pracując jako stażysta w zakładzie specjalizującym się w spawaniu oraz uczestnicząc w kursach i szkoleniach specjalistycznych. To połączenie zapewni solidne fundamenty teoretyczne i praktyczne umiejętności, które są niezbędne dla sukcesu w dziedzinie spawania.

expand_more

Kurs trwa 127 godzin w wersji stacjonarnej. Jeśli zdecydujesz się na teorię w wersji e-learning, to kurs jest krótszy.

expand_more

Kurs odbywa się w godzinach 8:00-16:00, od poniedziałku do piątku. Możliwe jest indywidualne odbycie kursu.

expand_more

Kandydat powinien mieć ukończone 18 lat, wykształcenie minimum podstawowe.

expand_more

Kursy rozpoczynamy codziennie.

expand_more

Możesz rozpocząć od kursu spawania gazowego blach.

 

Kontakt

Zachęcamy do kontaktu – pomożemy Tobie dobrać odpowiednie szkolenie, termin oraz sposób finansowania.
Jesteśmy dla Ciebie dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 – 16:00.

Infolinia - Poznań
Konsultanci w Poznaniu są dla Ciebie dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00
E-mail - Poznań
Napisz do naszego poznańskiego oddziału - odpowiemy w ciągu jednego dnia roboczego!
Infolinia - Gostyń
Konsultanci w Gostyniu są dla Ciebie dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00
E-mail - Gostyń
Napisz do naszego gostyńskiego oddziału - odpowiemy w ciągu jednego dnia roboczego!

Możesz też skorzystać z poniższego formularza!

To najsprawniejsza forma kontaktu – określ, którego ośrodka dotyczy Twoja sprawa, a wiadomość trafi w odpowiednie ręce 🙂Aby skontaktować się z nami za pośrednictwem powyższego formularza – prosimy podaj dane w nim wskazane. Podanie danych jest dobrowolne, jeśli jednak tego nie zrobisz, wysłanie wiadomości przy pomocy formularza nie będzie możliwe (nie musisz podawać numeru telefonu, może to jednak usprawnić naszą komunikację). Podane przez Ciebie dane mogą stanowić Twoje dane osobowe. W takim wypadku administratorem Twoich danych