Kurs gazowego spawania rur

Spawanie rur spoinami czołowymi poziom trudny

calendar_today Najbliższy kurs: 1 sierpnia 2024
credit_card Cena: 4000 zł
Co wyróżnia kurs w ATC
O kursie
Przebieg kursu
Najczęstsze pytania

Co wyróżnia kurs w ATC

Kurs spawania rur doczołowo to najwyższy poziom kwalifikacji spawacza jaki istnieje w przemyśle. Dlatego sami przygotowujemy się szczególnie, ponieważ również od nas wymaga sporo zaangażowania i przypomnienia :). Instruktorzy pokazują i wyjaśniają trudności z jakimi się spotkasz przy spawaniu rur. Instruktorzy nauczający posiadają duże doświadczenie w przemyśle i nauczaniu na kursach, ich kwalifikacje  potwierdzone są aktualnymi certyfikatami spawacza wydanymi przez Łukasiewicz Górnośląski Instytut Technologiczny w Gliwicach – dawniejszy Instytut Spawalnictwa.

Przyjdź, przekonaj się. Czekamy na Ciebie w spawalniach ATC Grupa w Gostyniu, Poznaniu, Łodzi, Nowogardzie, Toruniu, Włocławku.

Jako ośrodek szkolenia dokładamy wielu starań by nasi klienci po szkoleniu z spawania rur, dawali radę z realizacją nowych wyzwań na kontraktach spawaczy w Polsce i za granicą. Uzyskane kwalifikacje honorowane są w Niemczech, Holandii, Włoszech , Francji. Nasze kursy spawania metodą 311 rur doczołowo, obejmują część praktyczną i teoretyczną. Absolwenci mają do dyspozycji autorskie skrypty szkoleniowe, wsparcie naszych instruktorów na każdym etapie nauki. Potwierdzenie umiejętności spawania rur doczołowo można przeprowadzić przed różnymi komisjami. Wybór należy do Ciebie.

O kursie

Chcesz zdobyć uprawnienia spawacza gazowego płomieniem acetylenowo tlenowym 311, rur spoinami doczołowymi? Przyjdź do nas do  jednego z naszych biur ATC Grupa. Nauczymy Cię spawać i ciąć! Zgłoszenia przyjmujemy -osobiście, -telefonicznie, on-line, nieustannie!.

Szkolimy w dni powszednie a także w weekendy. Szkolenie składa się z teorii i praktyki. Teorię możesz poznać w jednym z naszych ośrodków lub zrealizować w wirtualnej sali, oszczędzając czas i środki na przejazdy. U nas możesz wybrać formę nauczania! Na zajęcia praktyczne zapraszamy do naszych spawalni, możemy oczywiście przyjechać do Ciebie. Adresy wirtualnej sali znajduje się obok Sala wykładowa dla spawaczy, Warunki odpowiadają?, Wbijaj do nas, do ATC Grupa. Szkolenie jest przeznaczone dla osób posiadających umiejętność spawania blach również innymi metodami. Na naszych kursach spawania rur metodą gazową 311 doczołowo nauczymy Ciebie spawać we wszystkich pozycjach spawania z wymuszonymi włącznie.

Naocznie będziesz mógł się przekonać o czynionych postępach w nauce obserwując przełomy wykonanych złączy. Nasi instruktorzy wytłumaczą i pomogą zrozumieć oceniany przełom wskazując miejsca w których musisz się poprawić. Zmieniając prędkość prowadzenia palnika, długość płomienia i jego wpływ na głębokość wtopienia. Przygotowany kandydat jest zgłaszany do egzaminu. Komisje egzaminacyjne mogą być powołane przez Łukasiewicz GIT – Górnośląski Instytut Technologiczny, TÜV-Polska, PRS, Polski Instytut Certyfikacji – PCA. Wybór jednostki egzaminacyjnej ma wpływ na wysokość ostatecznej ceny. Dla podmiotów TÜV-Polska, PRS, UDT kwotę za szkolenie należy powiększyć o 800 zł z uwagi na wykonywanie dodatkowych badań NDT dla próbek egzaminacyjnych.

Egzaminy organizowane są zgodnie z normą PN-EN-ISO 9606-1. W wyniku pozytywnie ocenionego egzaminu uzyskasz uprawnienia spawacza metodą 311/T/BW/H L045/FM2!

Zarys programu szkolenia grupowego spawaczy

  • 15 godziny teorii stacjonarnie, e-learning
  • 70 godzin praktyki w atestowanej spawalni
  • Dostęp do materiałów dydaktycznych online
  • Certyfikaty Ł-GIT, UDT, PRS, TÜV

Czego się nauczysz

Jako przyszły spawacz płomieniem acetylenowo tlenowym 311 z zakresem uprawnień do spawania rur doczołowo będziesz zaznajomiony z niezbędną wiedzę, ale przede wszystkim z umiejętnościami.

Podczas kursu przypomnimy zasady bezpiecznego odpalania palnika, regulacji płomienienia i doboru płomienia do przewidzianych prac. Właściwości fizyczne materiałów do spawania i cięcia płomienieniem. Dowiesz się, jak przygotować prawidłowo materiał do wykonania złącza doczołowego. Przypomnimy zasady dostarczania ciepła do formowanej spoiny. Wpływ dostarczonego ciepła na strukturę spawanych złączy. Zaznajomimy Ciebie z zasadami BHP w pracy spawacza byś ostatecznie mógł w pełni bezpiecznie wykonać konstrukcję.

Nasze certyfikowane kursy spawalnicze nauczą Ciebie najważniejszych zasad obowiązujących w tym zawodzie i pomogą w unikaniu częstych błędów. Dowiesz się, jak posługiwać palnikiem gazowym do spawania i cięcia. W ATC Grupa przygotujemy Ciebie zarówno do egzaminu i pracy w przyszłości, które obejmować będą spawanie rur metodą 311/T/BW/H L045/FM2. Dzięki naszemu wsparciu łatwiej będzie Ci znaleźć zatrudnienie w dowolnym zakładzie wykorzystującym tę technologię. Gwarantujemy wysoki poziom merytoryczny przygotowania, atrakcyjne ceny, przyjazną atmosferę na jaką możesz liczyć, zapisując się na nasze szkolenia!

Naszym celem jest, nauczyć Ciebie spawać. Pamiętaj! spoinę ocenia się, nie tylko po wyglądzie, ale także sprawdza się co ma w środku.

Przebieg kursu wg programu indywidualnego

Kurs spawania rur płomieniem acetylenowo tlenowym 311 spoinami czołowymi – poziom trudny. Został tak przygotowany by klient mógł nauczyć się spawania doczołowo rur i uzyskać właściwe kwalifikacje w zawodzie. Do kursu zapraszamy w dogodnym dla Ciebie czasie po uzgodnieniu z nami. Indywidualne wykłady i ćwiczenia pozwalają poświęcić czas w pełni dla Ciebie. Kończąc zajęcia praktyczne, rozpoczynamy proces zgłaszania do egzaminu spawacza według normy PN-EN ISO 9606-1.

Teoria

alarm 8 godzin

Podczas teorii przypomnimy o właściwościach spawania, prawidłowym przygotowaniu materiałów, zależnościach między wielkością płomienia a prędkością prowadzenia palnika. Omówimy zasady dobierania materiałów dodatkowych, stosowania środków ochrony zbiorowej i indywidualnej przez spawaczy. Przypomnimy również istotę stosowania i czytania WPS-ów oraz rolę jaką ogrywają w zapewnieniu jakości wytwarzania konstrukcji spawanych. Zajęcia realizujemy w dogodnym czasie dla Ciebie, w dni robocze oraz w weekendy.

Zajęcia praktyczne

alarm 32 godziny

Na ćwiczenia umawiamy się u w naszych spawalniach lub zakładzie pracy u Ciebie. Praktykę możemy zrealizować codziennie lub jak Tobie pasuje. Na ćwiczeniach będziemy doskonalić z Tobą układanie spoin czołowych rur, korygować parametry spawania i formowanie spoiny graniowej i spoin wypełniających. Do łączenia będziesz miał przygotowane dwie próbki w postaci rur, które mają tworzyć złącze doczołowe. Zapraszamy.

Egzamin państwowy

alarm 1 dzień

Ostatni etap to egzamin przed komisją egzaminacyjną. Dzięki posiadaniu licencji egzaminatora Łukasiewicz Górnośląski Instytut Technologiczny w Gliwicach egzaminy możemy organizować codziennie. Oprócz certyfikatu z Łukasiewicz GIT, możemy zorganizować egzaminy przed komisjami PRS, UDT, TÜV-Polska, Polski Instytut Certyfikacji -PCA.

Egzaminy składa się z dwóch części:

1) Egzaminu teoretycznego – w formie testu, pytania z każdej dziedziny wiedzy zawartej w programie szkolenia.

2) Egzaminu praktycznego – do wykonania będziesz miał dwie próbki egzaminacyjne w wybranej metodzie. Jedna próbka podlega ocenie wizualnej, druga próbka poddawana będzie łamaniu. Uzyskany przełom pozwoli sprawdzić głębokość przetopu lub jego brak i ewentualne inne niezgodności. W przypadku łączenia rur, norma przewiduje dodatkowe badanie nieniszczące UT lub RT. Uzyskanie akceptowalnych wyników złączy jest warunkiem pozytywnego zdania egzaminu.

Czas oczekiwania na potwierdzenie kwalifikacji z Instytutu ok. 5 dni. W innych przypadkach może trwać ok. 14 dni.

Zapisz się na kurs

Poniżej znajdziesz listę dostępnych terminów, wraz z cenami oraz liczbą dostępnych miejsc.

Najczęstsze pytania

Masz pytania? Przejrzyj najpierw listę tych najczęściej zadawanych! Być może właśnie tam znajdzie się odpowiedź na Twoje pytanie. Jeśli nie, skontaktuj się z nami.

expand_more

Kurs trwa 107 godzin w wersji stacjonarnej. Jeśli wybierzesz teorię w wersji e-learning, to kurs jest krótszy.

expand_more

Kurs odbywa się w godzinach 8:00-16:00, od poniedziałku do piątku. Możliwe jest indywidualne odbycie kursu.

expand_more

Kandydat powinien mieć ukończone 18 lat, wykształcenie minimum podstawowe.

expand_more

Kursy rozpoczynamy codziennie.

expand_more

Rozpocznij kursy spawania od spawania gazowego rur.

 

Kontakt

Zachęcamy do kontaktu – pomożemy Tobie dobrać odpowiednie szkolenie, termin oraz sposób finansowania.
Jesteśmy dla Ciebie dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 – 16:00.

Infolinia - Poznań
Konsultanci w Poznaniu są dla Ciebie dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00
E-mail - Poznań
Napisz do naszego poznańskiego oddziału - odpowiemy w ciągu jednego dnia roboczego!
Infolinia - Gostyń
Konsultanci w Gostyniu są dla Ciebie dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00
E-mail - Gostyń
Napisz do naszego gostyńskiego oddziału - odpowiemy w ciągu jednego dnia roboczego!

Możesz też skorzystać z poniższego formularza!

To najsprawniejsza forma kontaktu – określ, którego ośrodka dotyczy Twoja sprawa, a wiadomość trafi w odpowiednie ręce 🙂Aby skontaktować się z nami za pośrednictwem powyższego formularza – prosimy podaj dane w nim wskazane. Podanie danych jest dobrowolne, jeśli jednak tego nie zrobisz, wysłanie wiadomości przy pomocy formularza nie będzie możliwe (nie musisz podawać numeru telefonu, może to jednak usprawnić naszą komunikację). Podane przez Ciebie dane mogą stanowić Twoje dane osobowe. W takim wypadku administratorem Twoich danych