Kurs spawania MIG (131)

Spawanie blach z aluminium, spoinami czołowymi poziom zaawansowany

calendar_today Najbliższy kurs: obecnie nie posiadamy wolnych terminów
credit_card Cena: -
Co wyróżnia kurs w ATC
O kursie
Przebieg kursu
Najczęstsze pytania

Co wyróżnia kurs w ATC

Na naszych kursach spotkasz doświadczonych praktyków-instruktorów spawania, ich kwalifikacje potwierdzone są certyfikatami spawacza wydanymi przez TÜV-Thüringen lub PCA – Łukasiewicz Górnośląski Instytut Technologiczny w Gliwicach – dawniejszy Instytut Spawalnictwa. Początkową naukę spawania realizujesz przy ich bezpośredniej asyście.

Do Twojej dyspozycji przekazujemy atestowane spawalnie w Poznaniu, Włocławku, Toruniu, Gostyniu, Łodzi, Nowogardzie, jeżeli wolisz spotkanie na swoim terenie, nie ma problemu. Przyjedziemy do Ciebie.

Nasze kursy spawania blach doczołowo kierowane są do osób z  doświadczeniem w spawaniu. Oznaczenie zakresu metody spawania MIG-131/P/BW/PF.  Na kursie nauczymy Ciebie łączenia blach ze stopów aluminium z pełnym przetopem. W ATC Grupa stawiamy sobie za cel przygotowanie klientów do zawodu spawacza w metodzie MIG-131 potocznie nazywanymi migomatem. Jest to metoda dedykowana do spawania stopów aluminium w osłonie gazów obojętnych drutem topliwym. Absolwencie kursu spawania MIG-131/P/BW/PF dostają do nauki, materiały z blach do łączenia spoinami doczołowymi. Jeżeli osiągniesz umiejętność spawania dwóch próbek z rzędu z pełnym przetopem, kierujemy Ciebie do egzaminu. Kierownik ATC Grupa powołuje komisję i ustala termin egzaminu. Po zdanym egzaminie uczestnik uzyskuje kwalifikację spawacza metodą MIG 131/P/BW/PF/22. Posiadacz uprawnień o takich parametrach to ceniony i poszukiwany specjalista w różnych zakładach przemysłowych w Niemczech, Holandii, Polsce, Norwegii. Warto sprawdzić naszą ofertę, zachęcamy do kontaktu z nami!

O kursie

Kurs spawania metodą MIG 131, blach spoinami doczołowymi to oferta dla osób posiadających doświadczenia w spawaniu. Zapisując się na kurs w ATC Grupa, nauczymy Ciebie spawać głównie stopy aluminium, bo do tej grupy materiałowej dedykowana jest ta technologia spawania. Jak się zgłosić? Wbijaj do nas, zadzwoń lub prześlij wiadomość e-mailem.

Czekamy na Ciebie codziennie. Na teorię zapraszamy do naszych ośrodków ale możemy spotkać się on-line. Nasze zajęcia prowadzone są w formule synchronicznej. Na ćwiczeniach umawiamy się w naszych spawalniach lub jak wolisz, może być u Ciebie. Wyjaśnimy co to jest łuk elektryczny, jego właściwości znaczenie osłony gazowej. Dowiesz się o wpływie wielkości prądu spawania i czasu ekspozycji materiału na łuk elektryczny. Objaśnimy zmiany struktury materiału rodzimego pod wpływem dostarczonego ciepłą do formowanej spoiny. Dowiesz się ważnych informacji o tlenku aluminium. Więcej wiadomości przekażemy na spotkaniach, adresy wirtualnej sali.  Sala wykładowa dla spawaczy,

Warunki odpowiadają?, zapraszamy do oddziałów ATC Grupa, szkolenia są dla początkujących, mile widziane są jednak osoby z doświadczeniem spawalniczym. Na naszych kursach spawania blach metodą MIG 131/P/BW/PF nauczymy Ciebie spawać w dogodnych pozycjach spawania PA, PB a także piony z dołu do góry PF.

Podczas szkolenia będziesz mógł się przekonać o swoich postępach w nauce, obserwując przełomy wykonanych próbek spawalniczych. Instruktorzy ATC Grupa wytłumaczą i pokażą jak czytać i interpretować uzyskany przełom z sugestią korekty parametrów spawania. Przygotowany kandydat zgłaszany jest do egzaminu przed komisją powołaną przez kierownika ATC Grupa. Komisje egzaminacyjne mogą być reprezentowane przez Łukasiewicz GIT – Górnośląski Instytut Technologiczny, TÜV-Polska, PRS, Polski Instytut Certyfikacji – PCA. Wybór jednostki egzaminacyjnej ma wpływ na wysokość ostatecznej ceny. Dla podmiotów TÜV-Polska, PRS kwotę za szkolenie należy powiększyć o 800 zł z uwagi na wykonywanie dodatkowych badań NDT dla próbek egzaminacyjnych.

Egzaminy organizowane są zgodnie z normą PN-EN-ISO 9606-2 dla stopów aluminium.

Stąd już tylko krok do uzyskania uprawnień spawacza metodą MIG-131/P/BW/PF/22!

Zarys programu szkolenia grupowego spawaczy

  • 23 godziny teorii w formie stacjonarnej lub e-learning
  • 80 godzin praktyki w atestowanej spawalni
  • Dostęp do materiałów dydaktycznych online (e-learning)
  • Kompleksowe przygotowanie do egzaminu

Czego się nauczysz

Przypomnimy Tobie wiadomości o właściwościach metali, które masz spawać. Jako spawacz z kwalifikacjami MIG-131 P/BW/PF/22 zdobędziesz umiejętności spawania blach doczołowo z stopów aluminium.

Omówimy wpływ dostarczonego ciepła na strukturę spawanych złączy i strefy wpływu ciepła. Zaznajomimy Ciebie z zasadami BHP w pracy spawacza. Podczas kursu poznasz właściwości fizyczne stopów aluminium i jego tlenków aluminium, zasady doboru parametrów na źródłach spawania. Przypomnimy, jak przygotować właściwie materiał do wykonania złącza doczołowego, jest pewna sztuczka warta poznania.

Nasze kursy na uprawnienia spawalnicze pomogą przyswoić najważniejsze zasady obowiązujące w zawodzie. Dowiesz się, jak obsługiwać źródła spawania sprawnie i bezpiecznie, by osiągnąć oczekiwane rezultaty. Instruktorzy ATC Grupa przygotują Ciebie do egzaminu oraz przyszłych pracy, które obejmuje spawanie blach metodą MIG-131/P/BW/PF/22. Dzięki naszemu wsparciu będziesz mógł łatwiej znaleźć zatrudnienie w zakładach wykorzystującym tę technologię spawania. Gwarantujemy wysoki poziom merytoryczny naszego personelu, przyjazną atmosferę!.

Łączymy nie tylko metale, przyjdź a się przekonasz.

Przebieg kursu wg programu indywidualnego

Kurs spawania aluminium blach i rur metodą MIG-131/BW spoinami doczołowymi poziom zaawansowany. Został przygotowany przez nas w odpowiedzi na potrzeby klientów, którzy chcą uzyskać kwalifikacje spawacza w trybie indywidualnym. Do kursu podchodzisz w dogodnym dla Ciebie terminie. Indywidualne wykłady połączone z ćwiczeniami pozwalają przy dużej intensywności na szybkie przygotowanie do egzaminu według normy EN-ISO 9606-2. Stawiamy na elastyczność w prowadzenia kursu, by jak najlepiej dostosować go do Twoich potrzeb i możliwości.

Teoria

alarm 8 godziny

Podczas zajęć teoretycznych realizowanych stacjonarnie w naszych lokalizacjach lub e-learningowo metodą synchroniczną, zapoznamy Ciebie z procesem spawania. Wyjaśnimy zależności między wielkością prądu spawania a prędkością spawania. Omówimy istotę stosowania WPS, nauczymy ich czytania. Wyjaśnimy zasady dobierania materiałów dodatkowych, stosowania środków ochrony zbiorowej i indywidualnej przez spawaczy. Zajęcia mogą być realizowane do południa lub popołudni, w dni robocze a także w weekendy. Przedział godzin pozostawiamy do umówienia się z instruktorem.

Praktyka

alarm 32 godziny

Do Twojej dyspozycji na zajęcia praktyczne udostępniamy atestowane spawalnie na terenie naszych ośrodków. Praktykę możesz realizować codziennie lub jak Tobie pasuje. My czekamy w naszych spawalniach codziennie w godzinach 08:00-19:00, od poniedziałku do piątku. W tym czasie będziemy ćwiczyć z Tobą zajarzanie łuku elektrycznego, prowadzenie uchwytu spawalniczego, formowanie spoiny. Do łączenia będziesz miał dwie blachy, które mają tworzyć złącze doczołowe.

Zapraszamy!

Egzamin państwowy

alarm 1 dzień

Ostatni etap to egzamin przed komisją egzaminacyjną. Dzięki posiadaniu licencji egzaminatora Łukasiewicz Górnośląski Instytut Technologiczny w Gliwicach egzaminy możemy organizować codziennie. Oprócz certyfikatu z Łukasiewicz GIT, możemy zorganizować egzaminy przed komisjami PRS, UDT, TÜV-Polska, Polski Instytut Certyfikacji -PCA.

Egzaminy składa się z dwóch części:

1) Egzaminu teoretycznego – w formie testu, pytania z każdej dziedziny wiedzy zawartej w programie szkolenia.

2) Egzaminu praktycznego – do wykonania będziesz miał dwie próbki egzaminacyjne w wybranej metodzie. Jedna próbka podlega ocenie wizualnej, druga próbka poddawana będzie łamaniu. Uzyskany przełom pozwoli sprawdzić głębokość przetopu lub jego brak i ewentualne inne niezgodności. Uzyskanie akceptowalnych wyników złączy jest warunkiem pozytywnego zdania egzaminu.

Czas oczekiwania na potwierdzenie kwalifikacji z Instytutu ok. 5 dni. W innych przypadkach może trwać ok. 14 dni.

Zapisz się na kurs

Poniżej znajdziesz listę dostępnych terminów, wraz z cenami oraz liczbą dostępnych miejsc.

Obecnie nie posiadamy wolnych terminów.

Nowe terminy pojawią się wkrótce.

Najczęstsze pytania

Masz pytania? Przejrzyj najpierw listę tych najczęściej zadawanych! Być może właśnie tam znajdzie się odpowiedź na Twoje pytanie. Jeśli nie, skontaktuj się z nami.

expand_more

Kurs trwa 145 godzin w wersji stacjonarnej. Jeśli zdecydujesz się na e-learning, to kurs jest krótszy.

expand_more

Kurs odbywa się w godzinach 8:00-16:00, od poniedziałku do piątku (możliwe indywidualne odbycie kursu).

expand_more

Kandydat powinien mieć ukończone 18 lat, wykształcenie minimum podstawowe.

expand_more

Kursy rozpoczynamy codziennie.

expand_more

Tak, możesz rozpocząć od każdej metody podstawowej.

expand_more

Nie, metoda MIG (131) daje uprawnienia, aby spawać na aluminium.

Kontakt

Zachęcamy do kontaktu – pomożemy Tobie dobrać odpowiednie szkolenie, termin oraz sposób finansowania.
Jesteśmy dla Ciebie dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 – 16:00.

Infolinia - Poznań
Konsultanci w Poznaniu są dla Ciebie dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00
E-mail - Poznań
Napisz do naszego poznańskiego oddziału - odpowiemy w ciągu jednego dnia roboczego!
Infolinia - Gostyń
Konsultanci w Gostyniu są dla Ciebie dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00
E-mail - Gostyń
Napisz do naszego gostyńskiego oddziału - odpowiemy w ciągu jednego dnia roboczego!

Możesz też skorzystać z poniższego formularza!

To najsprawniejsza forma kontaktu – określ, którego ośrodka dotyczy Twoja sprawa, a wiadomość trafi w odpowiednie ręce 🙂Aby skontaktować się z nami za pośrednictwem powyższego formularza – prosimy podaj dane w nim wskazane. Podanie danych jest dobrowolne, jeśli jednak tego nie zrobisz, wysłanie wiadomości przy pomocy formularza nie będzie możliwe (nie musisz podawać numeru telefonu, może to jednak usprawnić naszą komunikację). Podane przez Ciebie dane mogą stanowić Twoje dane osobowe. W takim wypadku administratorem Twoich danych