Kurs spawania MIG (131)

Spawanie blach i rur z aluminium, spoinami pachwinowymi poziom dla początkujących

calendar_today Najbliższy kurs: 1 sierpnia 2024
credit_card Cena: 2500 zł
Co wyróżnia kurs w ATC
O kursie
Przebieg kursu
Najczęstsze pytania

Co wyróżnia kurs w ATC

Instruktorzy nauki spawania w aluminium dostępni są codziennie w dni robocze a także w weekendy. Podczas zajęć chętnie dzielą się doświadczeniem i wiedzą o spawaniu aluminium. Wieloletnia praktyka spawacza w przemyśle, poparta jest aktualnymi certyfikatami spawacza wydanymi przez PCA – Łukasiewicz Górnośląski Instytut Technologiczny w Gliwicach – dawniejszy Instytut Spawalnictwa. Podczas ćwiczeń, spawasz pod ich okiem a często także, pod rękę.

Uczymy w naszych firmowych spawalniach ATC Grupa w Toruniu, Gostyniu, Poznaniu, Łodzi, Nowogardzie, Włocławku.  W każdej spawalni zapewniamy źródła spawania – spawarki do przemysłowego zastosowania. Cechują się wysokimi parametrami spawania z uchwytami chłodzonymi cieczą, co daje możliwość pracy w dużych zakresach prądu spawania.

Jako ośrodek szkolenia stawiamy sobie za cel jak najlepsze przygotowanie uczestników do wykonywania zawodu spawacza. Nasze kursy doszkalające kierowane są dla spawaczy aluminium – MIG 131, które obejmują zajęcia praktyczne, jak i teoretyczne. Absolwenci podkreślają, że dzięki naszym instruktorom z ATC Grupa spawanie aluminium stało się łatwe. Dzięki zdobytym kwalifikacjom uzyskali uprawnienia spawalnicze, które umożliwiło im wyjazd na zagraniczne kontrakty lub zatrudnienie w zakładach przemysłowych w Polsce, Danii, Niemczech, Norwegii. Warto sprawdzić naszą ofertę, zachęcamy do kontaktu z nami!

O kursie

Chcesz zdobyć uprawnienia spawacza aluminium metodą MIG 131, blach i rur spoinami pachwinowymi? Zapisz się do nas na kurs spawania w ATC Grupa. Nauczymy Cię spawać! Zgłoszenia przyjmujemy -osobiście, -telefonicznie, on-line nieustannie.

Szkolenie składa się z części teoretycznej i praktycznej. Teorię najczęściej realizujemy w internecie. Tak jest wygodnie dla każdej ze stron. Możesz oczywiście przybyć do jednego z naszych ośrodków. Ty wybierasz. Na zajęcia praktyczne zapraszamy do naszych atestowanych spawalni lub zakładu pracy zleceniodawcy. Adresy wirtualnej sali.  Sala wykładowa dla spawaczy,

Warunki odpowiadają?, zapraszamy do spawalni ATC Grupa, na szkolenia dla początkujących, jak i doświadczonych pracowników. Na naszych kursach spawania blach i rur z aluminium metodą MIG 131 nauczymy Ciebie spawać w dogodnych pozycjach spawania złącza pachwinowe blach i rur.

Na ćwiczeniach poznasz właściwości tlenku aluminium oraz sposoby jak sobie z nim radzić. Jak już opanujesz tlenki, to najwyższy czas by coś złączyć. Aluminium w przeciwieństwie do stali nie zmienia barwy wraz ze wzrostem temperatury, sprawdzisz to bardzo szybko jak Ci część materiału spłynie :). Nikt nie twierdzi, że będzie łatwo ale mamy sposób na zrobienie z Ciebie spawacza aluminium.  Nasi instruktorzy pomogą w ocenie przełomów jakie wykonamy z Twoich próbek. Podpowiemy jakiej korekty parametrów spawania musisz dokonać. Przygotowany kandydat jest zgłaszany do wybranego przez siebie egzaminu. Komisje egzaminacyjne jakie możemy powołać to: Łukasiewicz GIT – Górnośląski Instytut Technologiczny, TÜV-Polska, PRS, Polski Instytut Certyfikacji – PCA. Wybór jednostki egzaminacyjnej ma wpływ na wysokość ostatecznej ceny. Dla podmiotów TÜV-Polska, PRS kwotę za szkolenie należy powiększyć o 800 zł z uwagi na wykonywanie dodatkowych badań NDT dla próbek egzaminacyjnych.

Egzaminy organizowane są zgodnie z normą PN-EN-ISO 9606-2. A stąd już tylko krok do uzyskania uprawnień spawacza metodą MAG 131!

Zarys programu szkolenia grupowego spawaczy

  • 23 godziny teorii w formie stacjonarnej lub e-learning
  • 80 godzin praktyki w atestowanej spawalni
  • Dostęp do materiałów dydaktycznych online (e-learning)
  • Kompleksowe przygotowanie do egzaminu

Czego się nauczysz

Na naszych kursach spawania aluminium metodą MIG-131/FW, przekażemy Tobie niezbędną wiedzę i umiejętności do dobrego spawania, byś mógł w przyszłości dobrze wykonywać zawód spawacza.

Podczas kursu poznasz zasady doboru parametrów na urządzeniach spawalniczych, właściwości fizyczne aluminium, sposoby jak przygotować właściwie materiał do wykonania złącza. Poznasz właściwości łuku elektrycznego, zasady dostarczania ciepła do formowanej spoiny, zastosowanie podłączenia prądu przemiennego. Zaznajomimy Ciebie z zasadami BHP w pracy spawacza.

Nasze certyfikowane kursy zawodowe na uprawnienia spawalnicze nauczą Cię najważniejszych zasad obowiązujących w tym zawodzie i pomogą w unikaniu najczęstszych błędów. Dowiesz się, jak posługiwać się urządzeniami sprawnie i bezpiecznie, aby osiągnąć oczekiwane rezultaty. ATC Grupa przygotuje Cię zarówno do egzaminu i wykonywania pracy w przyszłości, spawając aluminium. Dzięki naszemu wsparciu łatwiej znajdziesz zatrudnienie w zakładach przemysłowych a także możesz spróbować pracy kontraktowej za granicą. Gwarantujemy wysoki poziom merytoryczny, przyjazną atmosferę na jaką możesz liczyć u nas, zapisując się na kurs!

Naszym celem jest, nauczyć Ciebie spawać. Spróbujmy połączyć siły, może uda się coś złączyć :).

Przebieg kursu wg programu indywidualnego

Kurs spawania aluminium blach i rur metodą MIG-131/FW spoinami pachwinowymi – poziom podstawowy. Został przygotowany przez nas w odpowiedzi na potrzeby klientów, którzy chcą uzyskać kwalifikacje spawacza nie czekając na tzw. utworzenie grupy. Do kursu podchodzą w dogodnym dla nich terminie. Indywidualne wykłady połączone z ćwiczeniami pozwalają przy dużej intensywności na szybkie przygotowanie do egzaminu według normy EN-ISO 9606-2. Stawiamy na elastyczność w prowadzenia kursu, by jak najlepiej dostosować go do Twoich potrzeb i możliwości.

Teoria

alarm 8 godziny

Podczas zajęć teoretycznych realizowanych stacjonarnie w naszych lokalizacjach lub e-learningowo metodą synchroniczną, zapoznamy Ciebie z procesem spawania. Wyjaśnimy zależności między wielkością prądu spawania a prędkością spawania. Omówimy istotę stosowania WPS, nauczymy ich czytania. Wyjaśnimy zasady dobierania materiałów dodatkowych, stosowania środków ochrony zbiorowej i indywidualnej przez spawaczy. Zajęcia mogą być realizowane do południa lub popołudni, w dni robocze a także w weekendy. Przedział godzin pozostawiamy do umówienia się z instruktorem.

Praktyka

alarm 32 godziny

Do Twojej dyspozycji na zajęcia praktyczne udostępniamy atestowane spawalnie na terenie naszych ośrodków. Praktykę możesz realizować codziennie lub jak Tobie pasuje. My czekamy w naszych spawalniach codziennie w godzinach 10:00-19:00, od poniedziałku do piątku. W tym czasie będziemy ćwiczyć z Tobą zajarzanie łuku elektrycznego, prowadzenie uchwytu spawalniczego, formowanie spoiny. Do łączenia będziesz miał dwie blachy, które mają tworzyć złącze T-owe. Jak nas przekonasz to możemy spotkać się  w weekendy.

Egzamin państwowy

alarm 1 dzień

Ostatni etap to egzamin przed komisją egzaminacyjną. Dzięki posiadaniu licencji egzaminatora Łukasiewicz Górnośląski Instytut Technologiczny w Gliwicach egzaminy możemy organizować codziennie. Oprócz certyfikatu z Łukasiewicz GIT, możemy zorganizować egzaminy przed komisjami PRS, UDT, TÜV-Polska, Polski Instytut Certyfikacji -PCA.

Egzaminy składa się z dwóch części:

1) Egzaminu teoretycznego – w formie testu, pytania z każdej dziedziny wiedzy zawartej w programie szkolenia.

2) Egzaminu praktycznego – do wykonania będziesz miał dwie próbki egzaminacyjne w wybranej metodzie. Jedna próbka podlega ocenie wizualnej, druga próbka poddawana będzie łamaniu. Uzyskany przełom pozwoli sprawdzić głębokość przetopu lub jego brak i ewentualne inne niezgodności. Uzyskanie akceptowalnych wyników złączy jest warunkiem pozytywnego zdania egzaminu.

Czas oczekiwania na potwierdzenie kwalifikacji z Instytutu ok. 5 dni. W innych przypadkach może trwać ok. 14 dni.

Zapisz się na kurs

Poniżej znajdziesz listę dostępnych terminów, wraz z cenami oraz liczbą dostępnych miejsc.

Najczęstsze pytania

Masz pytania? Przejrzyj najpierw listę tych najczęściej zadawanych! Być może właśnie tam znajdzie się odpowiedź na Twoje pytanie. Jeśli nie, skontaktuj się z nami.

expand_more

Kurs trwa 145 godzin w wersji stacjonarnej. Jeśli zdecydujesz się na e-learning, to kurs jest krótszy.

expand_more

Kurs odbywa się w godzinach 8:00-16:00, od poniedziałku do piątku (możliwe indywidualne odbycie kursu).

expand_more

Kandydat powinien mieć ukończone 18 lat, wykształcenie minimum podstawowe.

expand_more

Kursy rozpoczynamy codziennie.

expand_more

Tak, możesz rozpocząć od każdej metody podstawowej.

expand_more

Nie, metoda MIG (131) daje uprawnienia, aby spawać na aluminium.

Kontakt

Zachęcamy do kontaktu – pomożemy Tobie dobrać odpowiednie szkolenie, termin oraz sposób finansowania.
Jesteśmy dla Ciebie dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 – 16:00.

Infolinia - Poznań
Konsultanci w Poznaniu są dla Ciebie dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00
E-mail - Poznań
Napisz do naszego poznańskiego oddziału - odpowiemy w ciągu jednego dnia roboczego!
Infolinia - Gostyń
Konsultanci w Gostyniu są dla Ciebie dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00
E-mail - Gostyń
Napisz do naszego gostyńskiego oddziału - odpowiemy w ciągu jednego dnia roboczego!

Możesz też skorzystać z poniższego formularza!

To najsprawniejsza forma kontaktu – określ, którego ośrodka dotyczy Twoja sprawa, a wiadomość trafi w odpowiednie ręce 🙂Aby skontaktować się z nami za pośrednictwem powyższego formularza – prosimy podaj dane w nim wskazane. Podanie danych jest dobrowolne, jeśli jednak tego nie zrobisz, wysłanie wiadomości przy pomocy formularza nie będzie możliwe (nie musisz podawać numeru telefonu, może to jednak usprawnić naszą komunikację). Podane przez Ciebie dane mogą stanowić Twoje dane osobowe. W takim wypadku administratorem Twoich danych