Co wyróżnia kurs w ATC
Kurs spawania blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MIG prowadzony jest przez profesjonalną kadrę, która kompleksowo przygotuje Cię do egzaminu. Do Twojej dyspozycji będą solidnie opracowane materiały, a także nowoczesne maszyny. Zrobimy wszystko, byś wyniósł z naszego kursu jak najwięcej!
O kursie
Chcesz zdobyć uprawnienia spawacza blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MIG? Zapisz się na kurs spawania, który poprzez teorię i praktykę solidnie przygotuje Cię do egzaminu!
Szkolenie składa się z części teoretycznej i praktycznej. Teorię możesz zrealizować stacjonarnie, pod okiem wykładowcy lub zdalnie, bez wychodzenia z domu. To Ty wybierasz! Czekają Cię także zajęcia praktyczne w atestowanej spawalni w naszej siedzibie. Po kursie przystąpisz do egzaminu państwowego, a stąd już tylko krok do uzyskania uprawnień na spawanie metodą MIG!

Czego się nauczysz

Jako przyszły spawacz metodą MIG (131) posiądziesz nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również umiejętności praktyczne, niezbędne do tego, by dobrze wykonywać swój zawód.
Podczas naszego kursu dowiesz się, jak spawać elektrodą topliwą w osłonie gazów i jak przygotowywać złącza. Poznasz urządzenia spawalnicze i materiały do spawania. Zaznajomisz się także z informacjami z zakresu BHP w pracy spawacza. Zdobędziesz również umiejętności praktyczne na najlepszych urządzeniach spawalniczych.
Szkolenie prowadzimy pod kątem pytań i zadań egzaminacyjnych, a godziny odbywania zajęć dostosowujemy do Ciebie.
Przebieg kursu
Kurs spawania blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MIG (131) został podzielony na część teoretyczną i praktyczną, które zakończone są egzaminem państwowym. Stawiamy na elastyczność w prowadzenia kursu, by jak najlepiej dostosować go do Twoich potrzeb i możliwości.
Teoria
Do wyrobienia masz 25 godzin teorii w formie stacjonarnej lub e-learningowej. Decydując się na kurs stacjonarny, odbędziesz zajęcia w ośrodku pod nadzorem trenera w ciągu 4 dni. Szkolimy w godzinach 8:00-16:00, od poniedziałku do piątku.
Praktyka
Czeka Cię również 120 godzin zajęć praktycznych, które odbywają się w atestowanej spawalni na terenie ośrodka pod nadzorem instruktora. Praktykę zrealizujesz w 15 dni. Szkolimy w godzinach 8:00-16:00, od poniedziałku do piątku.
Egzamin państwowy
Ostatni etap to egzamin państwowy przed komisją egzaminacyjną na terenie naszego ośrodka. Odbywa się zgodnie z harmonogramem rocznym. Składa się z dwóch części:
1) Egzaminu praktycznego – wykonasz próbkę egzaminacyjną w metodzie, w której ubiegasz się o uprawnienia. Zaliczenie jest warunkiem przystąpienia do części teoretycznej.
2) Egzaminu teoretycznego – w formie ustnej, zawierającego pytania z każdej dziedziny wiedzy zawartej w programie szkolenia.
Jak szkolimy
Jak szkolimy? Przede wszystkim kompleksowo! Zadbamy zarówno o część teoretyczną, jak i praktyczną Twojego kursu, byś jak najlepiej przygotowany podszedł do egzaminu.
Opinie absolwentów
Zapisz się na kurs
Poniżej znajdziesz listę dostępnych terminów, wraz z cenami oraz liczbą dostępnych miejsc.
Sposoby finansowania kursów









Zdjęcia z naszych kursów
Jesteś ciekawy jak przebiegają nasze szkolenia? Zobacz fotorelację z przeprowadzonych kursów na różne specjalizacje – być może niedługo sam znajdziesz się w naszej galerii 🙂




















Najczęstsze pytania
Masz pytania? Przejrzyj najpierw listę tych najczęściej zadawanych! Być może właśnie tam znajdzie się odpowiedź na Twoje pytanie. Jeśli nie, skontaktuj się z nami.
Kurs trwa 145 godzin w wersji stacjonarnej. Jeśli zdecydujesz się na e-learning, to kurs jest krótszy.
Kurs odbywa się w godzinach 8:00-16:00, od poniedziałku do piątku (możliwe indywidualne odbycie kursu).
Kandydat powinien mieć ukończone 18 lat, wykształcenie minimum podstawowe.
Kursy rozpoczynamy codziennie.
Tak, możesz rozpocząć od każdej metody podstawowej.
Nie, metoda MIG (131) daje uprawnienia, aby spawać na aluminium.
Kontakt
Zachęcamy do kontaktu – pomożemy Tobie dobrać odpowiednie szkolenie, termin oraz sposób finansowania.
Jesteśmy dla Ciebie dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 – 16:00.
Możesz też skorzystać z poniższego formularza!
To najsprawniejsza forma kontaktu – określ, którego ośrodka dotyczy Twoja sprawa, a wiadomość trafi w odpowiednie ręce 🙂
Średnia ocena:
4.6/5.0
Na podstawie:
20 opinii