Kurs spawania TIG (141)

Spawanie blach spoinami czołowymi – poziom zaawansowany

calendar_today Najbliższy kurs: 3 czerwca 2024
credit_card Cena: 2500 zł
Co wyróżnia kurs w ATC
O kursie
Przebieg kursu
Najczęstsze pytania

Co wyróżnia kurs w ATC

Zajęcia nauki spawania prowadzą osoby z długoletnią praktyką zawodową w zakładach przemysłowych. Nasi instruktorzy-spawacze swoje kwalifikacje potwierdzone mają certyfikatami wydanymi przez jednostkę PCA – Łukasiewicz Górnośląski Instytut Technologiczny w Gliwicach – dawniejszy Instytut Spawalnictwa a także przez Polski Rejestr Statków-PRS.

Do dyspozycji kursantów udostępniamy, dobrze wyposażone spawalnie w Poznaniu, Łodzi, Nowogardzie, Mochach, Włocławku, Gostyniu, Toruniu. Na ćwiczeniach poznasz źródła prądu spawania o parametrach urządzeń przemysłowych. Urządzenia charakteryzują się wysokimi parametrami spawania co pozwala spawać w bardzo szerokim zakresie prądów.

W naszych oddziałach – ATC Grupa, przygotowujemy uczestników kursów metodą TIG, do spawania stali wysokostopowych, stopów aluminium, stali kwasoodpornych.  Szkolenie obejmuje ćwiczenia praktyczne i zajęcia teoretyczne. Uczestnicy kursu spawania TIG-iem, dostają do nauki materiały z blach do łączenia spoinami doczołowymi. W ramach ćwiczeń udostępniamy oprócz grup materiałowych wybranych przez kursanta, również inne. Dzięki naszym zajęciom poznasz różnice w spawaniu stali i aluminium. Na zakończenie kursu, kierujemy uczestników do egzaminu, przed komisją powołaną przez ośrodek. Absolwent po zdaniu egzaminu uzyskuje kwalifikacje spawacza metodą TIG-141/P/BW/ na wybraną przez siebie grupę materiałową. Uzyskane kwalifikacje pozwalają zdobyć pracę spawacza w Polsce ale także we Włoszech, Norwegii, Niemczech, Holandii. Sprawdź naszą ofertę, zapraszamy do kontaktu z nami!

 

O kursie

Kurs spawania metodą TIG-141, blach spoinami doczołowymi to oferta dla osób posiadających doświadczenia w spawaniu. Zapisując się na kurs w ATC Grupa, nauczymy Cię spawać stale wysokostopowe, stale kwasoodporne, aluminium, stale konstrukcyjne o podwyższonej wytrzymałości. Jak się zgłosić? Przyjdź do nas, zadzwoń lub prześlij wiadomość elektronicznie.

Szkolimy codziennie również w weekendy.  Na kursie zapoznamy Ciebie z teorią, zajęcia prowadzimy w naszych ośrodkach lub możemy spotkać się w internecie. Niezależnie od wybranej formy spotkania zajęcia prowadzone są w czasie rzeczywistym. Na ćwiczeniach z nauki spawania przypomnimy właściwości elektrod wolframowych, opóźnień w zamykaniu zaworu gazowego. Dowiesz się o wpływie wielkości prądu spawania i czasu ekspozycji materiału na łuk elektryczny. Objaśnimy zmiany struktury materiału rodzimego pod wpływem dostarczonego ciepłą do formowanej spoiny. Więcej wiadomości przekażemy na spotkaniach, adresy wirtualnej sali.  Sala wykładowa dla spawaczy,

Jeśli warunki odpowiadają?, zapraszamy do oddziałów ATC Grupa. Na naszych kursach spawania blach metodą TIG-141/P/BW nauczymy Ciebie spawać w dogodnych pozycjach spawania PA, PB a także PF, złącza doczołowe blach z aluminium, z stali nierdzewnych, stali kwasoodpornych.

Podczas kursu będziesz mógł się przekonać o swoich postępach w nauce, obserwując wygląd lica spoiny z komentarzem o widocznych niezgodnościach, przełomy wykonanych próbek spawalniczych. Uzyskane przełomy omówimy i w przypadku wad podpowiemy jak skorygować parametry spawania. Nasi instruktorzy w ATC Grupa przypomną na naszych WPS-ach,  jak je czytać i interpretować zawarte w nich symbole. Przygotowany kandydat jest zgłaszany do egzaminu. Komisje weryfikacyjne mogą być powołane przez Łukasiewicz GIT – Górnośląski Instytut Technologiczny, TÜV-Polska, PRS, Polski Instytut Certyfikacji – PCA. Wybór jednostki egzaminacyjnej ma wpływ na wysokość ostatecznej ceny. Dla podmiotów TÜV-Polska, PRS kwotę za szkolenie należy powiększyć o 800 zł z uwagi na wykonywanie dodatkowych badań NDT dla próbek egzaminacyjnych.

Egzaminy organizowane są zgodnie z normą PN-EN-ISO 9606-1 lub PN-EN-ISO 9606-2 dla aluminium. Zapraszamy.

O kursie

Zarys programu szkolenia grupowego spawaczy

  • 12 godzin teorii w formie stacjonarnej lub e-learning
  • 90 godzin praktyki w atestowanej spawalni
  • Dostęp do materiałów dydaktycznych online (e-learning)
  • Kompleksowe przygotowanie do egzaminu

Czego się nauczysz

Przypomnimy Tobie wiadomości o właściwościach metali, które masz spawać. Jako spawacz z kwalifikacjami TIG-141 P/BW/22 lub TIG-141 P/BW/FM5 zdobędziesz umiejętności spawania blach doczołowo z aluminium, lub stali wysokostopowych.

Podczas kursu poznasz właściwości fizyczne materiałów do spawania, zasady doboru parametrów na źródłach spawania. Przypomnimy, jak przygotować właściwie materiał do wykonania złącza doczołowego. Omówimy wpływ dostarczonego ciepła na strukturę spawanych złączy. Zaznajomimy Ciebie z zasadami BHP w pracy spawacza.

Nasze certyfikowane kursy na uprawnienia spawalnicze pomogą przyswoić najważniejsze zasady obowiązujące w zawodzie. Dowiesz się, jak obsługiwać źródła spawania sprawnie i bezpiecznie, by osiągnąć oczekiwane rezultaty. Instruktorzy ATC Grupa przygotują Ciebie do egzaminu oraz przyszłych pracy, które obejmuje spawanie blach metodą TIG-141. Dzięki naszemu wsparciu będziesz mógł łatwiej znaleźć zatrudnienie w zakładach wykorzystującym tę technologię spawania. Gwarantujemy wysoki poziom merytoryczny, naszego personelu, przyjazną atmosferę!.

Łączymy nie tylko metale, przyjdź a się przekonasz.

Przebieg kursu wg programu indywidualnego

Kurs spawania blach metodą TIG 141 P/ spoinami doczołowymi BW – poziom zaawansowany. Został przygotowany przez nas dla indywidualnego klienta, który chce uzyskać kwalifikacje spawacza bez zbędnej zwłoki. Do kursu podchodzisz w dogodnym dla siebie terminie. Indywidualne wykłady połączone z ćwiczeniami pozwalają przy dużej intensywności na szybkie przygotowanie do egzaminu według normy PN-EN-ISO 9606-1 lub PN-EN-ISO 9606-2. Stawiamy na elastyczność w prowadzenia kursu, by jak najlepiej dostosować go do Twoich potrzeb i możliwości.

Teoria

alarm 8 godziny

Podczas teorii realizowanej stacjonarnie w naszych ośrodkach lub e-learningowo metodą synchroniczną, przypomnimy Tobie zasady spawania, zależności między wielkością prądu spawania a prędkością spawania. Wpływ ilości wprowadzonego ciepła na jakość złącza. Wyjaśnimy jak ważne jest przestrzeganie zapisów WPS. Przypomnimy zasady dobierania materiałów dodatkowych, stosowania środków ochrony zbiorowej i indywidualnej przez spawaczy. Zajęcia realizujemy codziennie, w dni robocze a także w weekendy w godzinach wspólnie ustalonych.

Zajęcia praktyczne

alarm 32 godziny

Do Twojej dyspozycji udostępniamy nasze spawalnie, możemy przyjechać do Ciebie. Pochwal się Warsztatem :). Praktykę realizujemy codziennie lub jak Tobie pasuje. My czekamy na Ciebie, codziennie w godzinach 08:00-19:00, od poniedziałku do piątku. W tym czasie będziemy doskonalić z Tobą układanie spoin doczołowych, korygować parametry spawania i formowanie spoiny graniowej i spoin wypełniających. Do łączenia będziesz miał przygotowane dwie próbki w postaci blach, które mają tworzyć złącze doczołowe.

Egzamin państwowy

alarm 1 dzień

Ostatni etap to egzamin przed komisją egzaminacyjną. Dzięki posiadaniu licencji egzaminatora Łukasiewicz Górnośląski Instytut Technologiczny w Gliwicach egzaminy możemy organizować codziennie. Oprócz certyfikatu z Łukasiewicz GIT, możemy zorganizować egzaminy przed komisjami PRS, UDT, TÜV-Polska, Polski Instytut Certyfikacji -PCA.

Egzaminy składa się z dwóch części:

1) Egzaminu teoretycznego – w formie testu, pytania z każdej dziedziny wiedzy zawartej w programie szkolenia.

2) Egzaminu praktycznego – do wykonania będziesz miał dwie próbki egzaminacyjne w wybranej metodzie. Jedna próbka podlega ocenie wizualnej, druga próbka poddawana będzie łamaniu. Uzyskany przełom pozwoli sprawdzić głębokość przetopu lub jego brak i ewentualne inne niezgodności. Uzyskanie akceptowalnych wyników złączy jest warunkiem pozytywnego zdania egzaminu.

Czas oczekiwania na potwierdzenie kwalifikacji z Instytutu ok. 5 dni. W innych przypadkach może trwać ok. 14 dni.

Zapisz się na kurs

Poniżej znajdziesz listę dostępnych terminów, wraz z cenami oraz liczbą dostępnych miejsc.

Najczęstsze pytania

Masz pytania? Przejrzyj najpierw listę tych najczęściej zadawanych! Być może właśnie tam znajdzie się odpowiedź na Twoje pytanie. Jeśli nie, skontaktuj się z nami.

expand_more

Kurs trwa 102 godziny w wersji stacjonarnej. Jeśli wybierzesz teorię w formie e-learning, to kurs jest krótszy.

expand_more

Kurs odbywa się w godzinach 8:00-16:00, od poniedziałku do piątku. Możliwe jest indywidualne odbycie kursu.

expand_more

Kandydat powinien mieć ukończone 18 lat, wykształcenie minimum podstawowe.

expand_more

Kursy rozpoczynamy codziennie.

expand_more

Rozpocznij od spawania TIG (141) spoinami pachwinowymi.

expand_more

Po kursie metodą TIG możesz spawać trzema rodzajami blach: kwasówką, aluminium lub blachą czarną (do wyboru).

Kontakt

Zachęcamy do kontaktu – pomożemy Tobie dobrać odpowiednie szkolenie, termin oraz sposób finansowania.
Jesteśmy dla Ciebie dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 – 16:00.

Infolinia - Poznań
Konsultanci w Poznaniu są dla Ciebie dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00
E-mail - Poznań
Napisz do naszego poznańskiego oddziału - odpowiemy w ciągu jednego dnia roboczego!
Infolinia - Gostyń
Konsultanci w Gostyniu są dla Ciebie dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00
E-mail - Gostyń
Napisz do naszego gostyńskiego oddziału - odpowiemy w ciągu jednego dnia roboczego!

Możesz też skorzystać z poniższego formularza!

To najsprawniejsza forma kontaktu – określ, którego ośrodka dotyczy Twoja sprawa, a wiadomość trafi w odpowiednie ręce 🙂Aby skontaktować się z nami za pośrednictwem powyższego formularza – prosimy podaj dane w nim wskazane. Podanie danych jest dobrowolne, jeśli jednak tego nie zrobisz, wysłanie wiadomości przy pomocy formularza nie będzie możliwe (nie musisz podawać numeru telefonu, może to jednak usprawnić naszą komunikację). Podane przez Ciebie dane mogą stanowić Twoje dane osobowe. W takim wypadku administratorem Twoich danych