Kurs cięcia palnikiem gazowym

Zapraszamy na kurs cięcia gazowego i żłobienia elektropowietrzem:

calendar_today Najbliższy kurs: 1 sierpnia 2024
credit_card Cena: 1500 zł
Co wyróżnia kurs w ATC
O kursie
Przebieg kursu
Najczęstsze pytania

Co wyróżnia kurs w ATC

Nasze kursy cięcia gazowego płomieniem acetylenowo tlenowym kierowana są do spawaczy i  osób pracujących w zawodach około spawalniczych. Umiejętności jakie uzyskasz pozwolą wykonywać prace w przemyśle przy montażu konstrukcji stalowych ale także w punktach skupu metali. Doświadczeni instruktorzy i dostęp do konstrukcji złomowej umożliwia zdobycie sporego doświadczenia  w cięciu stali o grubości od 1 mm do 450 mm i więcej.

O kursie

Chcesz zdobyć uprawnienia na cięcie palnikiem gazowym? Zapisz się na kurs, który poprzez teorię i praktykę solidnie przygotuje Cię do egzaminu!

Cięcie gazowe polega na wytapianiu pod wpływem dostarczanego ciepła z płomienia acetylenowo tlenowego cząsteczek stali uzyskując w ten sposób nieciągłość materiału wzdłuż linii cięcia. Metoda służy również jako część przygotowania wstępnego materiałów do spawania a polega na wstępnym podgrzaniu do wymaganej temperatury. Tlen w procesie cięcia ma zadanie tnąco-utleniające, natomiast acetylen jest źródłem ciepła i pozwala na rozgrzanie elementu przecinanego.

Cięcie gazowe, znane również jako tlenowe, jest bardzo popularną metodą rozdzielania metali, zwłaszcza stali niskowęglowych i niskostopowych. By zdobyć odpowiednie kwalifikacje, musisz najpierw odbyć szkolenie.

Teorię możesz zrealizować stacjonarnie lub zdalnie. To Ty wybierasz! Czekają Cię także ćwiczenia w naszych warsztatach. Po kursie przystąpisz do egzaminu, a stąd już tylko krok do uzyskania uprawnień na cięcie palnikiem gazowym!

Czego się nauczysz

Na kursie cięcia palnikiem gazowym posiądziesz nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także umiejętności praktyczne, niezbędne do tego, by dobrze wykonywać swój zawód.

Poznasz przyrządy i urządzenia, materiały i technologie do cięcia metali. Zaznajomisz się z prawidłową techniką cięcia płomieniem acetylenowo tlenowym, płomieniem z gazu propan-butan i zasadami BHP w pracy operatora przecinacza termicznego. Zdobędziesz również umiejętności praktyczne na sporej ilości konstrukcji złomowej.

Szkolenie prowadzimy głównie pod kątem zdobycia przez Ciebie umiejętności praktycznych.

 

Przebieg kursu

Kurs cięcie palnikiem gazowym został podzielony na część teoretyczną i praktyczną, które zakończone są egzaminem państwowym. Stawiamy na elastyczność w prowadzenia kursu, by jak najlepiej dostosować go do Twoich potrzeb i możliwości.

Teoria

alarm 8 godzin

Do wyrobienia masz 8 godzin teorii w formie stacjonarnej lub e-learningowej. Zajęcia stacjonarne prowadzone są w ciągu 1 dnia w naszych ośrodkach pod nadzorem trenera. Szkolimy w godzinach 8:00-19:00, od poniedziałku do piątku.

Zajęcia praktyczne

alarm 16 godzin

Czekamy na Ciebie w naszych warsztatach. Zajęcia praktyczne wykonujemy pod nadzorem instruktora. Praktykę zrealizujesz w 2 dni. Szkolimy w godzinach 8:00-19:00, od poniedziałku do piątku.

Egzamin wewnętrzny

alarm 1 dzień

Ostatni etap to egzamin państwowy przed komisją egzaminacyjną na terenie naszego ośrodka. Odbywa się zgodnie z harmonogramem rocznym. Składa się z dwóch części:

1) Egzaminu praktycznego – do wykonania masz próbę cięcia materiału stalowego płomieniem acetylenowo tlenowym. Zaliczenie jest warunkiem przystąpienia do części teoretycznej.

2) Egzaminu teoretycznego – w formie ustnej, pytania z każdej dziedziny wiedzy zawartej w programie szkolenia.

Zapisz się na kurs

Poniżej znajdziesz listę dostępnych terminów, wraz z cenami oraz liczbą dostępnych miejsc.

Najczęstsze pytania

Masz pytania? Przejrzyj najpierw listę tych najczęściej zadawanych! Być może właśnie tam znajdzie się odpowiedź na Twoje pytanie. Jeśli nie, skontaktuj się z nami.

expand_more

Kurs trwa 30 godzin w wersji stacjonarnej.

expand_more

Kurs odbywa się w godzinach 8:00-16:00, od poniedziałku do piątku. Możliwe jest indywidualne odbycie kursu.

expand_more

Kandydat powinien mieć ukończone 18 lat, wykształcenie minimum podstawowe.

expand_more

Kursy rozpoczynamy codziennie.

expand_more

Nie musisz posiadać innych uprawnień, by rozpocząć kurs cięcia palnikiem gazowym.

Możesz też skorzystać z poniższego formularza!

To najsprawniejsza forma kontaktu – określ, którego ośrodka dotyczy Twoja sprawa, a wiadomość trafi w odpowiednie ręce 🙂Aby skontaktować się z nami za pośrednictwem powyższego formularza – prosimy podaj dane w nim wskazane. Podanie danych jest dobrowolne, jeśli jednak tego nie zrobisz, wysłanie wiadomości przy pomocy formularza nie będzie możliwe (nie musisz podawać numeru telefonu, może to jednak usprawnić naszą komunikację). Podane przez Ciebie dane mogą stanowić Twoje dane osobowe. W takim wypadku administratorem Twoich danych