Kurs cięcia plazmowego

Kierowany jest do osób pracujących w przemyśle z doświadczeniem w pracach spawalniczych

calendar_today Najbliższy kurs: 1 sierpnia 2024
credit_card Cena: 1500 zł
Co wyróżnia kurs w ATC
O kursie
Przebieg kursu
Najczęstsze pytania

Co wyróżnia kurs w ATC

To kurs, który przygotuje Ciebie do prac ciecia palnikiem plazmowym wykorzystywanym w wielu gałęziach przemysłu. Sprawdza się głównie tam, gdzie potrzebna jest dobra jakość cięcia i stosunkowo korzystny współczynnik ceny do jakości. Cięcie plazmą z powodzeniem zastępuje proces cięcia acetylenowo – tlenowego stali stopowych, z uwagi na znacznie niższe koszty eksploatacyjne w przypadku materiałów o grubości do 30 mm. Idealnie sprawdza się przy cięciu materiałów przewodzących prąd elektryczny – o grubości nawet do 150 mm.

O kursie

Chcesz zdobyć uprawnienia na operatora urządzeń cięcia plazmowego? Zapisz się na kurs cięcia plazmą, który poprzez teorię i praktykę solidnie przygotuje Ciebie do egzaminu!

Kurs prowadzą doświadczeni instruktorzy praktycy ze stażem w przemyśle, potrafiący skutecznie przekazać wiedzę kursantom, szkolenie umożliwia konsultacje z Naszymi specjalistami, uzyskasz autorskie skrypty.

Podnieś swoje kwalifikacje zawodowe! Zdobywając nowe uprawnienia zyskasz nowe możliwości na rynku pracy w Polsce oraz za granicą. Otrzymasz zaświadczenie wydane przez jednostkę szkoleniową Łukasiewicz GIT potwierdzające udział w szkoleniu, uzyskasz zaświadczenie ukończenia szkolenia w języku polskim oraz angielskim.

  • 8 godzin teorii
  • 16 godzin praktyki w warsztacie
  • Dostęp do materiałów dydaktycznych online (e-learning)
  • Kompleksowe przygotowanie do egzaminu

Czego się nauczysz

Jako przyszły oeprator urządzeń do cięcia plazmą posiądziesz nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także umiejętności praktyczne, niezbędne do tego, by dobrze wykonywać swój zawód.

Zapoznamy Ciebie z niezwykłą potęgą, jaką niesie ze sobą precyzyjne i niezawodne cięcie plazmowe. To rewolucyjne podejście, które stawia jakość przeciętych materiałów przemysłowych na bardzo wysokim poziomie. Dzięki wykorzystaniu technologii cięcia plazmą, możesz być pewien, że Twoje wyroby będą zawsze spełniać wysokie standardy jakości. Cięcie plazmowe pozwala uzyskać bardzo wysoką dokładność co jest kluczowe w wielu dziedzinach przemysłu.

Zdobądź nowe uprawnienia, przyłącz się do zespołu ekspertów i otwórz przed sobą nowe możliwości. Cięcie plazmowe stanowi klucz do osiągnięcia sukcesu w dzisiejszym świecie nowoczesnych technologii przemysłowych.

Przebieg kursu

Kurs cięcia palnikiem plazmowym został podzielony na część teoretyczną i praktyczną, które zakończone są egzaminem państwowym. Stawiamy na elastyczność w prowadzenia kursu, by jak najlepiej dostosować go do Twoich potrzeb i możliwości.

Teoria

alarm 8 godzin

Do wyrobienia masz 8 godzin teorii w formie stacjonarnej lub e-learningowej. Zajęcia stacjonarne trwają 1 dzień i prowadzone są w ośrodku pod nadzorem trenera. Szkolimy w godzinach 8:00-19:00, od poniedziałku do piątku.

Zajęcia praktyczne

alarm 16 godzin

Czeka Cię również 16 godzin zajęć praktycznych w atestowanej spawalniach lub warsztatach pod nadzorem instruktora. Praktykę zrealizujesz w 2 dni. Szkolimy w godzinach 8:00-19:00, od poniedziałku do piątku.

Egzamin

alarm 1 dzień

Ostatni etap to egzamin państwowy przed komisją egzaminacyjną na terenie naszego ośrodka. Odbywa się zgodnie z harmonogramem rocznym. Składa się z dwóch części:

1) Egzaminu praktycznego – wykonasz próbę cięcia plazmą przygotowanego elementu na dwie części. Zaliczenie jest warunkiem przystąpienia do części teoretycznej.

2) Egzaminu teoretycznego – w formie ustnej, pytania z każdej dziedziny wiedzy zawartej w programie szkolenia.

Zapisz się na kurs

Poniżej znajdziesz listę dostępnych terminów, wraz z cenami oraz liczbą dostępnych miejsc.

Najczęstsze pytania

Masz pytania? Przejrzyj najpierw listę tych najczęściej zadawanych! Być może właśnie tam znajdzie się odpowiedź na Twoje pytanie. Jeśli nie, skontaktuj się z nami.

expand_more

Kurs trwa 30 godzin w wersji stacjonarnej. Jeśli zdecydujesz się na teorię w formie e-learning, to kurs jest krótszy.

expand_more

Kurs odbywa się w godzinach 8:00-16:00, od poniedziałku do piątku. Możliwe jest indywidualne odbycie kursu.

expand_more

Kandydat powinien mieć ukończone 18 lat, wykształcenie minimum podstawowe.

expand_more

Kursy rozpoczynamy codziennie.

expand_more

Tak, możesz. Nie trzeba posiadać innych uprawnień, by rozpocząć kurs cięcia palnikiem plazmowym.

Możesz też skorzystać z poniższego formularza!

To najsprawniejsza forma kontaktu – określ, którego ośrodka dotyczy Twoja sprawa, a wiadomość trafi w odpowiednie ręce 🙂Aby skontaktować się z nami za pośrednictwem powyższego formularza – prosimy podaj dane w nim wskazane. Podanie danych jest dobrowolne, jeśli jednak tego nie zrobisz, wysłanie wiadomości przy pomocy formularza nie będzie możliwe (nie musisz podawać numeru telefonu, może to jednak usprawnić naszą komunikację). Podane przez Ciebie dane mogą stanowić Twoje dane osobowe. W takim wypadku administratorem Twoich danych