Operator koparki jednonaczyniowej klasy III

Przygotowanie do egzaminu i pracy operatora koparek jednonaczyniowych klasy III (do 25 ton masy eksploatacyjnej).

calendar_today Najbliższy kurs: 13 sierpnia 2024
credit_card Cena: 2500 zł
Co wyróżnia kurs w ATC
O kursie
Przebieg kursu
Jak szkolimy
Najczęstsze pytania
Kontakt z nami

Co wyróżnia kurs w ATC

Posiadamy doświadczenie w szkoleniu przyszłych operatorów maszyn roboczych od 1989 r. Od tego czasu wyszkoliliśmy tysiące doskonałych specjalistów z terenu całej Polski i dużej części Europy. Nasz kurs obejmuje kompleksowe przygotowanie do egzaminu, wraz z niezbędnymi materiałami szkoleniowymi oraz badaniami lekarskimi. Kurs na operatora koparek i minikoparek jednonaczyniowych klasy III prowadzony jest przez sprawdzoną, doświadczoną kadrę, która efektywnie przekaże Ci wiedzę. Dzięki wsparciu oferowanemu przez nasz ośrodek szkolenia zawodowego jako Grupa ATC możemy ułatwić uzyskanie uprawnień pozwalających na znalezienie zatrudnienia w zawodzie.

Wraz z kursem otrzymasz elektroniczny dostęp do materiałów opracowanych przez naszych ekspertów. Samo szkolenie odbędziesz na nowoczesnej koparce JCB, na naszym poligonie manewrowym oraz w komfortowym budynku szkoleniowym. Dołożymy wszelkich starań, abyś zakończył kurs jako specjalista profesjonalnie przygotowany do zawodu operatora, dla którego państwowy egzamin i uzyskanie uprawnień to tylko formalność! Zobacz jak to robimy, organizując certyfikowane szkolenia zawodowe i kursy.

Materiały w formie e-learning
Otrzymasz dostęp do solidnie opracowanych materiałów dydaktycznych w formie online.
Baza pytań egzaminacyjnych
Zapoznasz się z opracowanymi przez nas przykładowymi pytaniami egzaminacyjnymi z testu na minikoparkę.
Nowoczesny park maszynowy
Zdobędziesz cenne umiejętności praktyczne, szkoląc się na nowoczesnych koparkach jednonaczyniowych klasy 3.
Przygotowanie do egzaminu
Profesjonalna kadra kompleksowo przygotuje Cię do egzaminu państwowego i zdobycia uprawnień.

O kursie

Interesują Cię uprawnienia operatora koparki klasy III? Zapisz się na nasz kurs w naszym ośrodku w Poznaniu lub Gostyniu, podczas którego kompleksowo przygotujemy Cię do egzaminu i przyszłego zawodu operatora koparek klasy 3. Dzięki nim łatwiej będzie Ci otrzymać kwalifikacje do pracy na minikoparce jednonaczyniowej, np. na budowie.

Celem kursu jest kompleksowe przygotowanie kandydata do wykonywania zawodu operatora koparek klasy III, czyli z ograniczeniem masy eksploatacyjnej koparki do 25 ton (na masę eksploatacyjną składa się masa samej maszyny oraz masa transportowanego urobku).

Program kursu przygotowany został zgodnie z obecnie obowiązującymi normami, przepisami oraz wiedzą techniczną. Szkolenie prowadzone jest w oparciu o wytyczne Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego oraz przygotowane zostało w taki sposób, aby możliwie najlepiej przygotować kandydata do egzaminu państwowego na uprawnienia operatora.

Kursy na operatorów koparek i minikoparek jednonaczyniowych klasy 3 oraz innych maszyn roboczych realizowane są w Grupie ATC zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 11 stycznia 2017 r. zmieniającym Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych.

 

 

Galeria – zdjęcia minikoparki z kursu w ATC (m.in. do ich obsługi uprawniają uprawnienia klasy III)

 

 


 

Co otrzymasz w ramach opłaty za kurs?

 

 • 52 godziny zajęć teoretycznych w naszym ośrodku w Poznaniu lub Gostyniu
 • 82 godziny zajęć praktycznych z instruktorem, który dysponuje wiedzą i doświadczeniem w pracy operatora minikoparek jednonaczyniowych klasy 3
 • Dostęp do materiałów dydaktycznych online (e-learning)
 • Niezbędny pakiet specjalistycznych badań
 • Kompleksowe przygotowanie do egzaminu państwowego, którego zaliczenie oznacza uzyskane uprawnienia na koparkę jednonaczyniową klasy 3
 • Egzamin praktyczny i teoretyczny w naszej siedzibie
 • Wydanie Książki Operatora Maszyn Roboczych

Do czego uprawni Cię zdanie egzaminu na operatora koparek jednonaczyniowych klasy III?

Zdanie egzaminu, a co za tym idzie – uzyskanie uprawnień operatora koparek jednonaczyniowych wszystkich typów klasy III uprawni Cię do operowania koparkami jednonaczyniowymi z ograniczeniem masy eksploatacyjnej do 25 ton. Uprawnienia tego typu są odpowiednie do operowania m.in. minikoparkami.

Pamiętaj! Aby uzyskać uprawnienia klasy I, czyli na koparki jednonaczyniowe wszystkich typów, bez ograniczeń masy eksploatacyjnej, należy posiadać uprawnienia klasy III.
Istnieje możliwość połączenia kursów na koparki klasy I i klasy III, o czym piszemy w dalszej części.

Po zdanym egzaminie otrzymasz książeczkę operatora maszyn roboczych z adnotacją o posiadanych uprawnieniach. Oznacza to, że przed Tobą pojawi się możliwość wykonywania pracy w tej roli i znalezienia zatrudnienia zarówno w Polsce, jak i za granicą. Aby zwiększyć szanse na zaliczenie państwowego testu, zapisz się na nasze profesjonalne kursy zawodowe dla dorosłych na operatora koparki jednonaczyniowej klasy 3, a tym samym minikoparki. W ich trakcie dowiesz się wszystkiego, co potrzebne do egzaminu – poznasz przepisy, budowę maszyny, sposób działania i obsługę – każdy operator musi to opanować. Szkolenia i kursy zawodowe w Grupie ATC w Poznaniu i Gostyniu organizują zawodowcy, którzy wiedzą, jak działa i jaką ma budowę koparka jednonaczyniowa klasy 3.

Czego się nauczysz

Podczas kursu zdobędziesz wiedzę teoretyczną oraz praktyczne umiejętności z zakresu obsługi koparek jednonaczyniowych klasy III. Poznasz zasady obsługi koparki klasy III oraz charakterystykę pracy operatora. Zapoznamy Cię z zagadnieniami dokumentacji technicznej, BHP oraz z informacjami z zakresu elektrotechniki, hydrauliki, silników spalinowych i budowy koparki.

 

Program szkolenia przygotowaliśmy zgodnie z wytycznymi Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego (IMBiGS), i składają się na niego następujące bloki tematyczne:

 1. BHP dla maszyn roboczych,
 2. Użytkowanie i obsługa maszyn roboczych,
 3. Ogólna budowa i obsługa maszyn,
 4. Zajęcia specjalistyczne – wszystkie typy koparek klasy III,
 5. Zajęcia praktyczne – wszystkie typy koparek klasy III.

 

Zajęcia teoretyczne podzielone zostały na następujące przedmioty tematyczne:

 1. Użytkowanie eksploatacyjne,
 2. Dokumentacja techniczna,
 3. Bezpieczeństwo i higiena pracy,
 4. Podstawy Elektrotechniki,
 5. Silniki spalinowe,
 6. Elementy hydrauliki,
 7. Budowa koparki.

Przebieg kursu

Kurs na operatora koparki jednonaczyniowej klasy III w ATC Grupa w ośrodku w Poznaniu lub Gostyniu podzielony został na dwa główne etapy.
Na każdym etapie staramy się dostosować do Twoich potrzeb i możliwości.

Teoria

alarm 52 godziny

Na realizację teorii masz 7 dni, w ciągu których wyrobisz 52 godziny zajęć teoretycznych.

Zajęcia praktyczne z instruktorem

alarm 82 godziny

Zajęcia praktyczne z udziałem maszyny zrealizujesz w podgrupie szkoleniowej do 10 osób. Na całą podgrupę szkoleniową przypadają 82 godziny zajęć praktycznych, które odbywają się przez okres 9 dni.

Jakie są wymagania względem kandydata do kursu na operatora koparek jednonaczyniowych klasy III?

 

Kandydat na operatora koparki jednonaczyniowej klasy III musi spełnić wszystkie poniższe wymagania przed przystąpieniem do kursu na uprawnienia, których przedmiotem jest też minikoparka:

 • ukończone 18 lat,
 • minimalnie podstawowe wykształcenie,
 • aktualne świadectwo lekarskie stwierdzające brak przeciwwskazań do wykonywania zawodu operatora,
 • przedstawić Książkę Operatora Maszyn Roboczych (jeżeli wcześniej została wydana),

 

Dodatkowo, jeżeli kandydat planuje poruszanie się koparką po drogach publicznych, wymagane jest posiadanie prawa jazdy kategorii B. Jeżeli operator będzie operował koparką tylko na zamkniętych placach budowy, bądź poruszał się po drogach wewnętrznych, prawo jazdy nie jest wymagane.

Gdzie i czym prowadzimy kursy?

Szkolenie w ATC Grupa odbędziesz na koparce JCB 8026 CTS. Wszystkie nasze ośrodki posiadają własny poligon manewrowy w bezpośredniej lokalizacji budynku oraz lokale wyposażone w sale szkoleniowe, przystosowane dla osób niepełnosprawnych, zamknięte, oświetlone, monitorowane oraz posiadające własny parking. Organizujemy ciekawe kursy zawodowe dla dorosłych, których przedmiotem jest koparka jednonaczyniowa klasa 3, w tym jej budowa i zasada działania.

Pełną listę obecnie dostępnych lokalizacji kursu znajdziesz w sekcji ZAPISZ SIĘ NA KURS.

 

Zapisz się na kurs

Poniżej znajdziesz listę dostępnych terminów, wraz z cenami oraz liczbą dostępnych miejsc.

Przebieg egzaminu na operatora koparki jednonaczyniowej klasy III

Po zakończeniu części teoretycznej i praktycznej kursu, będziesz mógł przystąpić do egzaminu państwowego na uprawnienia operatora koparek jednonaczyniowych klasy III przed komisją IMBiGS. Egzamin składa się z części praktycznej oraz teoretycznej.

 

Egzaminy odbywają się na terenie naszego ośrodka. Po zdanym egzaminie otrzymasz książeczkę operatora maszyn roboczych z adnotacją.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, w którym szczegółowo wyjaśniamy przebieg egzaminu.

Egzamin na koparki jednonaczyniowe i koparko-ładowarki – jak przebiega i co warto wiedzieć?

Sposoby finansowania kursów

Udostępniamy Tobie wiele sposobów finansowania kursów w ATC - od szybkiego przelewu, przez raty i płatności odroczone, na dofinansowaniach kończąc!
Szybkie przelewy online
Szczegóły
Szybkie przelewy online
Szybki przelew online za pośrednictwem Przelewy24 z ponad 320 banków. Ta metoda płatności gwarantuje natychmiastowe księgowanie przelewu i potwierdzenie Twojego zapisu na kurs!
BLIK
Szczegóły
BLIK
Najszybszy i mobilny sposób płatności. Ta metoda płatności gwarantuje natychmiastowe księgowanie przelewu i potwierdzenie Twojego zapisu na kurs!
Karty płatnicze
Szczegóły
Karty płatnicze
W pełni bezpieczna płatność kartą Visa lub Mastercard. Ta metoda płatności gwarantuje natychmiastowe księgowanie przelewu i potwierdzenie Twojego zapisu na kurs!
Raty online
Szczegóły
Raty online
Cały proces zrealizujesz online, zajmie on zaledwie kilka minut. Będziesz mógł rozłożyć spłaty na okres od 3 do 36 miesięcy. Ta metoda płatności gwarantuje natychmiastowe księgowanie przelewu i potwierdzenie Twojego zapisu na kurs!
Płatność odroczona
Szczegóły
Płatność odroczona
Korzystając z P24Now lub PayPo, otrzymasz możliwość odroczenia spłaty nawet do 54 dni lub rozłożenia płatności na wygodne raty. Ta metoda płatności gwarantuje natychmiastowe księgowanie przelewu i potwierdzenie Twojego zapisu na kurs!
Przelew tradycyjny
Szczegóły
Przelew tradycyjny
Dajemy Tobie możliwość płatności przelewem tradycyjnym, na konto podane w trakcie składania zamówienia. Ta metoda płatności warunkuje potwierdzenie Twojego uczestnictwa w kursie dopiero po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie.
Apple Pay i Google Pay
Szczegóły
Apple Pay i Google Pay
Specjalnie dla użytkowników mobilnych, udostępniamy płatność z wykorzystaniem Apple Pay i Google Pay. Ta metoda płatności gwarantuje natychmiastowe księgowanie przelewu i potwierdzenie Twojego zapisu na kurs!
PayPal
Szczegóły
PayPal
Jeżeli posiadasz portfel w PayPal, błyskawicznie zapłacisz za kurs. Ta metoda płatności gwarantuje natychmiastowe księgowanie przelewu i potwierdzenie Twojego zapisu na kurs!
Dofinansowania do 80%
Szczegóły
Dofinansowania do 80%
Do wielu kursów oferujemy dofinansowania z ramienia Unii Europejskiej, Urzędu Pracy i Bazy Usług Rozwojowych. Zapoznaj się z aktualną listą dofinansowań.

Opinie absolwentów

Poznaj opinie absolwentów naszych kursów i przekonaj się dlaczego warto nam zaufać! Zadowolenie i pozytywne zdanie naszych kursantów motywują nas do codziennej pracy i ciągłego rozwoju. Poza szkoleniami na uprawnienia na minikoparkę dobrymi opiniami cieszą się też inne nietypowe kursy zawodowe organizowane w Poznaniu i Gostyniu przez Grupę ATC.
chevron_left
chevron_right

Jak szkolimy

Jak szkolimy? Przede wszystkim kompleksowo! Zadbamy zarówno o część teoretyczną, jak i praktyczną Twojego kursu, byś jak najlepiej przygotowany podszedł do egzaminu.

Profesjonalizm
Całą niezbędną wiedzę przekaże Ci nasza wykwalifikowana w tym zakresie kadra.
Materiały online
Otrzymasz materiały online: podstawy elektrotechniki, technologia robót, dokumentacja techniczno-ruchowa.
Praktyka czyni mistrza!
Duży nacisk kładziemy na zajęcia praktyczne, które zrealizujesz na pobliskim poligonie manewrowym.
Kompleksowość
Zadbamy o każdy aspekt Twojego kursu: teorię, praktykę, egzamin, a nawet badania lekarskie!

Artykuły naszych ekspertów

Zachęcamy do lektury artykułów o tematyce koparek opracowanych przez ekspertów z ATC, dotyczących np. budowy minikoparek. Dowiedz się więcej o pracy operatora koparki, możliwościach zatrudnienia i zarobkach!

Najczęstsze pytania

Masz pytania? Przejrzyj najpierw listę tych najczęściej zadawanych! Być może właśnie tam znajdzie się odpowiedź na Twoje pytanie obejmujące kurs na uprawnienia operatora koparki i minikoparki jednonaczyniowej klasy 3. Jeśli nie, skontaktuj się z nami.

expand_more

Kandydat na operatora maszyn budowlanych musi mieć ukończone 18 lat i minimum wykształcenie podstawowe. Musi przedstawić również aktualne świadectwo lekarskie, stwierdzające brak przeciwwskazań do wykonywania zawodu operatora maszyn określonej specjalności.

expand_more

Tak, w cenie kursu wliczony jest koszt egzaminu i badań lekarskich.

expand_more

Egzamin państwowy składa się z dwóch części:

 1. Egzaminu praktycznego – wykonasz jedno z zadań egzaminacyjnych, np. wykop skarpowany. Zaliczenie jest warunkiem przystąpienia do części teoretycznej.
 2. Egzaminu teoretycznego – przeprowadzanego w formie ustnej, pytania z każdej dziedziny wiedzy zawartej w programie szkolenia.

Kontakt

Zachęcamy do kontaktu – pomożemy Tobie dobrać odpowiednie szkolenie, termin oraz sposób finansowania.
Jesteśmy dla Ciebie dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 – 16:00.

Infolinia - Poznań
Konsultanci w Poznaniu są dla Ciebie dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00
E-mail - Poznań
Napisz do naszego poznańskiego oddziału - odpowiemy w ciągu jednego dnia roboczego!
Infolinia - Gostyń
Konsultanci w Gostyniu są dla Ciebie dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00
E-mail - Gostyń
Napisz do naszego gostyńskiego oddziału - odpowiemy w ciągu jednego dnia roboczego!

Możesz też skorzystać z poniższego formularza!

To najsprawniejsza forma kontaktu – określ, którego ośrodka dotyczy Twoja sprawa, a wiadomość trafi w odpowiednie ręce 🙂Aby skontaktować się z nami za pośrednictwem powyższego formularza – prosimy podaj dane w nim wskazane. Podanie danych jest dobrowolne, jeśli jednak tego nie zrobisz, wysłanie wiadomości przy pomocy formularza nie będzie możliwe (nie musisz podawać numeru telefonu, może to jednak usprawnić naszą komunikację). Podane przez Ciebie dane mogą stanowić Twoje dane osobowe. W takim wypadku administratorem Twoich danych