Kurs spawania MAG (135)

Spawanie blach spoinami czołowymi – poziom zaawansowany

calendar_today Najbliższy kurs: 1 lipca 2024
credit_card Cena: 2500 zł
Co wyróżnia kurs w ATC
O kursie
Przebieg kursu
Najczęstsze pytania

Co wyróżnia kurs w ATC

Do nauki spawania kierujemy bardzo doświadczonych instruktorów-spawaczy z przemysłu, doświadczenie ich, potwierdzone jest aktualnymi certyfikatami spawacza wydanymi przez jednostkę PCA – Łukasiewicz Górnośląski Instytut Technologiczny w Gliwicach – dawniejszy Instytut Spawalnictwa. Zajęcia praktyczne prowadzone są przy ich czynnym udziale, pod rękę.

Do dyspozycji klientów udostępniamy, jako ATC Grupa atestowane spawalnie w Gostyniu, Poznaniu, Łodzi, Nowogardzie  które wyposażone są w mocne przemysłowe spawarki o wysokich parametrach spawania z uchwytami chłodzonymi cieczą, co daje możliwość pracy w dużych zakresach prądu spawania.

Jako ośrodek szkolenia zawodowego stawiamy sobie za zadanie jak najlepsze przygotowanie uczestników do wykonywania zawodu. Nasze profesjonalne kursy doszkalające dla spawacza metodą MAG 135 obejmują warstwę zarówno praktyczną, jak i teoretyczną. Absolwenci podkreślają, że dzięki wsparciu naszych instruktorów ATC Grupa znacznie łatwiej udało im uzyskać uprawnienia spawalnicze i zdobyć zatrudnienie w zakładach przemysłowych w Polsce a także w krajach Unii Europejskiej. Warto sprawdzić nasz cennik i już teraz zapisać się na skuteczne i ciekawe kursy zawodowe i szkolenia!

O kursie

Chcesz zdobyć uprawnienia spawacza metodą MAG 135, blach spoinami czołowymi? Zapisz się na kurs spawania w ATC Grupa, nauczymy Cię spawać! Zgłoszenia przyjmujemy w formule 365, -osobiście, -telefonicznie, on-line.

Szkolimy w dni powszednie, zdarza się, że w weekendy.  Szkolenie składa się z części teoretycznej i praktycznej. Teorię możesz poznać w jednym z naszych ośrodków lub zrealizować zdalnie, bez wychodzenia z domu w formule szkolenia w czasie rzeczywistym. To Ty wybierasz! Na zajęcia praktyczne zapraszamy do naszych atestowanych spawalni. Są rzeczy, których nie da zrobić się przez internet. Adresy wirtualnej sali.  Sala wykładowa dla spawaczy, Warunki odpowiadają?, zapraszamy do spawalni ATC Grupa, szkolenia są dla początkujących, jak i dla doświadczonych pracowników. Na naszych kursach spawania blach i rur metodą MAG 135 nauczymy Ciebie spawać w dogodnych pozycjach spawania złącza pachwinowe blach i rur wybraną grupą materiałową.

Naocznie będziesz mógł się przekonać o czynionych postępach w nauce obserwując przełomy wykonanych próbek spawalniczych. Nasi instruktorzy wytłumaczą i pomogą zrozumieć oceniany przełom z sugestią korekty parametrów spawania. Przygotowany kandydat jest zgłaszany do wybranego przez siebie egzaminu. Komisje egzaminacyjne mogą być powołane przez Łukasiewicz GIT – Górnośląski Instytut Technologiczny, TÜV-Polska, PRS, Polski Instytut Certyfikacji – PCA. Wybór jednostki egzaminacyjnej ma wpływ na wysokość ostatecznej ceny. Dla podmiotów TÜV-Polska, PRS, UDT kwotę za szkolenie należy powiększyć o 800 zł z uwagi na wykonywanie dodatkowych badań NDT dla próbek egzaminacyjnych.

Egzaminy organizowane są zgodnie z normą EN-ISO 9606-1. A stąd już tylko krok do uzyskania uprawnień spawacza metodą MAG 135!

Zarys programu szkolenia grupowego spawaczy

  • 23 godziny teorii w formie stacjonarnej lub e-learning
  • 120 godzin praktyki w atestowanej spawalni
  • Dostęp do materiałów dydaktycznych online (e-learning)
  • Kompleksowe przygotowanie do egzaminu

Czego się nauczysz

Jako przyszły spawacz metodą MAG (135) z zakresem uprawnień do spawania blach doczołowo będziesz zaznajomiony z niezbędną wiedzę, ale także umiejętnościami spawania.

Podczas naszego kursu poznasz zasady doboru parametrów na urządzeniach spawalniczych, właściwości fizyczne materiałów do spawania. Dowiesz się, jak przygotować właściwie materiał do wykonania złącza doczołowego. Poznasz właściwości łuku elektrycznego, zasady dostarczania ciepła do formowanej spoiny. Wpływ dostarczonego ciepła na strukturę spawanych złączy. Zaznajomimy Ciebie z zasadami BHP w pracy spawacza byś ostatecznie mógł w pełni bezpiecznie wykonać konstrukcję.

Nasze certyfikowane kursy zawodowe na uprawnienia spawalnicze nauczą Cię najważniejszych zasad obowiązujących w tym zawodzie i pomogą w unikaniu najczęstszych błędów. Dowiesz się, jak posługiwać się urządzeniami sprawnie i zarazem bezpiecznie, aby osiągnąć oczekiwane rezultaty. ATC Grupa przygotuje Cię zarówno do egzaminu, jak i wykonywania pracy, która obejmuje spawanie blach i rur metodą MAG 135. Dzięki naszemu wsparciu łatwiej będzie Ci znaleźć zatrudnienie w dowolnym zakładzie wykorzystującym tę technologię. Gwarantujemy wysoki poziom merytoryczny, atrakcyjne ceny i przyjazną atmosferę, na jaką możesz liczyć, zapisując się na szkolenia i kursy zawodowe w profesjonalnie wyposażonym ośrodku!

Naszym celem jest, nauczyć Ciebie spawać. Pamiętaj! spoinę ocenia się nie tylko po wyglądzie, ale często sprawdza się co ma w środku.

Przebieg kursu wg programu indywidualnego

Kurs spawania blach i rur metodą MAG (135) spoinami czołowymi – poziom zaawansowany. Został tak przygotowany by klient mógł sprawnie nauczyć się spawania doczołowego i uzyskać właściwe kwalifikacje spawacza do spawania doczołowego blach. Do kursu podchodzisz w dogodnym dla Ciebie terminie. Indywidualne wykłady połączone z ćwiczeniami pozwalają przy dużej intensywności na szybkie przygotowanie do egzaminu według normy PN-EN ISO 9606-1. Stawiamy na elastyczność w prowadzenia kursu, by jak najlepiej dostosować go do Twoich potrzeb i możliwości.

Teoria

alarm 8 godziny

Podczas zajęć teoretycznych realizowanych stacjonarnie w naszych lokalizacjach lub e-learningowo metodą synchroniczną, przypomnimy Tobie zasady spawania, zależności między wielkością prądu spawania a prędkością spawania. Przypomnimy również istotę stosowania i czytania WPS-ów. Wyjaśnimy zasady dobierania materiałów dodatkowych, stosowania środków ochrony zbiorowej i indywidualnej przez spawaczy. Zajęcia realizujemy codziennie, w dni robocze a także w weekendy w godzinach wspólnie ustalonych.

Zajęcia praktyczne

alarm 32 godziny

Do Twojej dyspozycji na zajęcia praktyczne udostępniamy atestowane spawalnie na terenie naszych ośrodków. Praktykę możesz realizować codziennie lub jak Tobie pasuje. My czekamy w naszych spawalniach codziennie w godzinach 10:00-19:00, od poniedziałku do piątku. W tym czasie będziemy doskonalić z Tobą układanie spoin doczołowych, korygować parametry spawania i formowanie spoiny graniowej i spoin wypełniających. Do łączenia będziesz miał przygotowane dwie próbki w postaci blach, które mają tworzyć złącze doczołowe. Jak nas przekonasz to możemy spotkać się  w weekendy.

Egzamin państwowy

alarm 1 dzień

Ostatni etap to egzamin przed komisją egzaminacyjną. Dzięki posiadaniu licencji egzaminatora Łukasiewicz Górnośląski Instytut Technologiczny w Gliwicach egzaminy możemy organizować codziennie. Oprócz certyfikatu z Łukasiewicz GIT, możemy zorganizować egzaminy przed komisjami PRS, UDT, TÜV-Polska, Polski Instytut Certyfikacji -PCA.

Egzaminy składa się z dwóch części:

1) Egzaminu teoretycznego – w formie testu, pytania z każdej dziedziny wiedzy zawartej w programie szkolenia.

2) Egzaminu praktycznego – do wykonania będziesz miał dwie próbki egzaminacyjne w wybranej metodzie. Jedna próbka podlega ocenie wizualnej, druga próbka poddawana będzie łamaniu. Uzyskany przełom pozwoli sprawdzić głębokość przetopu lub jego brak i ewentualne inne niezgodności. Uzyskanie akceptowalnych wyników złączy jest warunkiem pozytywnego zdania egzaminu.

Czas oczekiwania na potwierdzenie kwalifikacji z Instytutu ok. 5 dni. W innych przypadkach może trwać ok. 14 dni.

Zapisz się na kurs

Poniżej znajdziesz listę dostępnych terminów, wraz z cenami oraz liczbą dostępnych miejsc.

Najczęstsze pytania

Masz pytania? Przejrzyj najpierw listę tych najczęściej zadawanych! Być może właśnie tam znajdzie się odpowiedź na Twoje pytanie. Jeśli nie, skontaktuj się z nami.

expand_more

Kurs trwa 112 godzin w wersji stacjonarnej. Jeśli wybierzesz teorię w formie e-learning, to kurs jest krótszy.

expand_more

Kurs odbywa się w godzinach 8:00-16:00, od poniedziałku do piątku (możliwe jest indywidualne odbycie kursu).

expand_more

Kandydat powinien mieć ukończone 18 lat, wykształcenie minimum podstawowe.

expand_more

Kursy rozpoczynamy codziennie.

expand_more

Zacznij od kursu spawania spoinami pachwinowymi metodą MAG (135), a dopiero potem podejdź do egzaminu na spawanie blach spoinami czołowymi metodą MAG.

expand_more

Aby spawać blachą stalową, musisz przystąpić do kursu metodą MAG (135).

Kontakt

Zachęcamy do kontaktu – pomożemy Tobie dobrać odpowiednie szkolenie, termin oraz sposób finansowania.
Jesteśmy dla Ciebie dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 – 16:00.

Infolinia - Poznań
Konsultanci w Poznaniu są dla Ciebie dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00
E-mail - Poznań
Napisz do naszego poznańskiego oddziału - odpowiemy w ciągu jednego dnia roboczego!
Infolinia - Gostyń
Konsultanci w Gostyniu są dla Ciebie dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00
E-mail - Gostyń
Napisz do naszego gostyńskiego oddziału - odpowiemy w ciągu jednego dnia roboczego!

Możesz też skorzystać z poniższego formularza!

To najsprawniejsza forma kontaktu – określ, którego ośrodka dotyczy Twoja sprawa, a wiadomość trafi w odpowiednie ręce 🙂Aby skontaktować się z nami za pośrednictwem powyższego formularza – prosimy podaj dane w nim wskazane. Podanie danych jest dobrowolne, jeśli jednak tego nie zrobisz, wysłanie wiadomości przy pomocy formularza nie będzie możliwe (nie musisz podawać numeru telefonu, może to jednak usprawnić naszą komunikację). Podane przez Ciebie dane mogą stanowić Twoje dane osobowe. W takim wypadku administratorem Twoich danych