Kurs spawania MAG (135)

Spawanie rur spoinami czołowymi poziom trudny

calendar_today Najbliższy kurs: 1 sierpnia 2024
credit_card Cena: 4000 zł
Co wyróżnia kurs w ATC
O kursie
Przebieg kursu
Najczęstsze pytania

Co wyróżnia kurs w ATC

Kurs spawania rur doczołowo to najwyższy poziom kwalifikacji spawacza jaki istnieje w przemyśle. Dlatego sami przygotowujemy się szczególnie, ponieważ również od nas wymaga sporo zaangażowania i przypomnienia :). Instruktorzy pokazują i wyjaśniają trudności z jakimi się spotkasz przy spawaniu rur. Instruktorzy nauczający posiadają duże doświadczenie w przemyśle i nauczaniu na kursach, ich kwalifikacje  potwierdzone są aktualnymi certyfikatami spawacza wydanymi przez jednostkę PRS – Polski Rejestr Statków lub PCA – Łukasiewicz Górnośląski Instytut Technologiczny w Gliwicach – dawniejszy Instytut Spawalnictwa.

Do dyspozycji klientów przekazujemy najlepsze nasze źródła spawania firm ORLIKON lub LINCOLN w spawalniach ATC Grupa w Gostyniu, Poznaniu, Łodzi, Nowogardzie, Toruniu, Włocławku.

Jako ośrodek szkolenia stawiamy sobie za cel nauczenie naszych klientów, spawania rur tak, by jadąc na kontrakt, nie musieli się wstydzić swoich umiejętności. Nasze kursy doszkalające dla spawaczy metodą MAG 135 rur doczołowo, obejmują część praktyczną i teoretyczną. Absolwenci mają do dyspozycji autorskie opracowania skryptów szkoleniowych, wsparcie naszych instruktorów na każdym etapie nauki a także często wymieniamy się kontaktami i pomagamy w sytuacjach zawodowych. Potwierdzenie umiejętności spawania rur doczołowo można przeprowadzić przed różnymi komisjami. Wybór należy do Ciebie.

 

O kursie

Chcesz zdobyć uprawnienia spawacza metodą MAG 135, rur spoinami doczołowymi? Zapraszamy do nas na kurs w jednej z naszych lokalizacji ATC Grupa. Nauczymy Cię spawać! Zgłoszenia przyjmujemy -osobiście, -telefonicznie, on-line nieustannie!.

Szkolimy w dni powszednie a także w weekendy. Szkolenie składa się z teorii i praktyki. Teorię możesz poznać w jednym z naszych ośrodków lub zrealizować w wirtualnej sali, oszczędzając czas i środki na przyjazd na teorię. U nas możesz wybrać formę nauczania! Na zajęcia praktyczne zapraszamy do naszych spawalni, możemy oczywiście przyjechać do zleceniodawcy i szkolić w miejscu pracy kandydata. Adresy wirtualnej sali znajduje się obok Sala wykładowa dla spawaczy, Warunki odpowiadają?, zapraszamy do nas do ATC Grupa, szkolenie opisane powyżej jest przeznaczone dla osób mających umiejętność spawania co najmniej blach spoinami pachwinowymi. Na naszych kursach spawania rur metodą MAG 135 doczołowo nauczymy Ciebie spawać we wszystkich pozycjach spawania z wymuszonymi włącznie.

Naocznie będziesz mógł się przekonać o czynionych postępach w nauce obserwując przełomy wykonanych złączy. Nasi instruktorzy wytłumaczą i pomogą zrozumieć oceniany przełom wskazując miejsca w których musisz zmienić prędkość prowadzonego uchwytu, długość łuku elektrycznego i jego wpływ na głębokość wtopienia. Tak przygotowany kandydat jest zgłaszany do wybranego przez siebie egzaminu. Komisje egzaminacyjne mogą być powołane przez Łukasiewicz GIT – Górnośląski Instytut Technologiczny, TÜV-Polska, PRS, Polski Instytut Certyfikacji – PCA. Wybór jednostki egzaminacyjnej ma wpływ na wysokość ostatecznej ceny. Dla podmiotów TÜV-Polska, PRS, UDT kwotę za szkolenie należy powiększyć o 800 zł z uwagi na wykonywanie dodatkowych badań NDT dla próbek egzaminacyjnych.

Egzaminy organizowane są zgodnie z normą PN-EN-ISO 9606-1. A stąd już tylko krok do uzyskania uprawnień spawacza metodą MAG 135!

Zarys programu szkolenia grupowego spawaczy

  • 23 godziny teorii w formie stacjonarnej lub e-learning
  • 120 godzin praktyki w atestowanej spawalni
  • Dostęp do materiałów dydaktycznych online
  • Certyfikaty Ł-GIT, UDT, PRS, TÜV

Czego się nauczysz

Jako przyszły spawacz metodą MAG (135) z zakresem uprawnień do spawania rur doczołowo będziesz zaznajomiony z niezbędną wiedzę, ale także umiejętnościami spawania.

Podczas naszego kursu poznasz zasady doboru parametrów na urządzeniach spawalniczych, właściwości fizyczne materiałów do spawania. Dowiesz się, jak przygotować właściwie materiał do wykonania złącza doczołowego. Poznasz właściwości łuku elektrycznego, zasady dostarczania ciepła do formowanej spoiny. Wpływ dostarczonego ciepła na strukturę spawanych złączy. Zaznajomimy Ciebie z zasadami BHP w pracy spawacza byś ostatecznie mógł w pełni bezpiecznie wykonać konstrukcję.

Nasze certyfikowane kursy zawodowe na uprawnienia spawalnicze nauczą Cię najważniejszych zasad obowiązujących w tym zawodzie i pomogą w unikaniu najczęstszych błędów. Dowiesz się, jak posługiwać się urządzeniami sprawnie i zarazem bezpiecznie, aby osiągnąć oczekiwane rezultaty. ATC Grupa przygotuje Cię zarówno do egzaminu, jak i wykonywania pracy, która obejmuje spawanie rur metodą MAG 135. Dzięki naszemu wsparciu łatwiej będzie Ci znaleźć zatrudnienie w dowolnym zakładzie wykorzystującym tę technologię. Gwarantujemy wysoki poziom merytoryczny, atrakcyjne ceny i przyjazną atmosferę, na jaką możesz liczyć, zapisując się na szkolenia i kursy zawodowe w profesjonalnie wyposażonym ośrodku!

Naszym celem jest, nauczyć Ciebie spawać. Pamiętaj! spoinę ocenia się nie tylko po wyglądzie, ale często sprawdza się co ma w środku.

Przebieg kursu wg programu indywidualnego

Kurs spawania rur metodą MAG-135 spoinami doczołowymi – poziom trudny. Został tak przygotowany by klient mógł nauczyć się spawania doczołowego rur i uzyskać właściwe kwalifikacje w zawodzie. Do kursu zapraszamy w dogodnym dla Ciebie czasie po uzgodnieniu z nami. Indywidualne wykłady i ćwiczenia pozwalają poświęcić czas w pełni dla Ciebie. Kończąc zajęcia praktyczne  rozpoczynamy procedury do egzaminu  spawacza według normy PN-EN ISO 9606-1.

Teoria

alarm 8 godzin

Podczas teorii przypomnimy o właściwościach spawania, prawidłowym przygotowaniu materiałów, zależnościach między wielkością prądu spawania a prędkością spawania. Przypomnimy również istotę stosowania i czytania WPS-ów oraz rolę jaką ogrywają w zapewnieniu jakości wytwarzania konstrukcji spawanych. Omówimy zasady dobierania materiałów dodatkowych, stosowania środków ochrony zbiorowej i indywidualnej przez spawaczy. Zajęcia realizujemy w dogodnym czasie dla Ciebie, w dni robocze oraz w weekendy.

Zajęcia praktyczne

alarm 32 godziny

Na ćwiczenia umawiamy się u w naszych spawalniach lub zakładach pracy u zleceniodawcy. Praktykę możemy zrealizować codziennie lub jak Tobie pasuje. Na ćwiczeniach będziemy doskonalić z Tobą układanie spoin doczołowych rur, korygować parametry spawania i formowanie spoiny graniowej i spoin wypełniających. Do łączenia będziesz miał przygotowane dwie próbki w postaci rur, które mają tworzyć złącze doczołowe. Zapraszamy.

Egzamin państwowy

alarm 1 dzień

Ostatni etap to egzamin przed komisją egzaminacyjną. Dzięki posiadaniu licencji egzaminatora Łukasiewicz Górnośląski Instytut Technologiczny w Gliwicach egzaminy możemy organizować codziennie. Oprócz certyfikatu z Łukasiewicz GIT, możemy zorganizować egzaminy przed komisjami PRS, UDT, TÜV-Polska, Polski Instytut Certyfikacji -PCA.

Egzaminy składa się z dwóch części:

1) Egzaminu teoretycznego – w formie testu, pytania z każdej dziedziny wiedzy zawartej w programie szkolenia.

2) Egzaminu praktycznego – do wykonania będziesz miał dwie próbki egzaminacyjne w wybranej metodzie. Jedna próbka podlega ocenie wizualnej, druga próbka poddawana będzie łamaniu. Uzyskany przełom pozwoli sprawdzić głębokość przetopu lub jego brak i ewentualne inne niezgodności. W przypadku łączenia rur, norma przewiduje dodatkowe badanie nieniszczące UT lub RT. Uzyskanie akceptowalnych wyników złączy jest warunkiem pozytywnego zdania egzaminu.

Czas oczekiwania na potwierdzenie kwalifikacji z Instytutu ok. 5 dni. W innych przypadkach może trwać ok. 14 dni.

Zapisz się na kurs

Poniżej znajdziesz listę dostępnych terminów, wraz z cenami oraz liczbą dostępnych miejsc.

Najczęstsze pytania

Masz pytania? Przejrzyj najpierw listę tych najczęściej zadawanych! Być może właśnie tam znajdzie się odpowiedź na Twoje pytanie. Jeśli nie, skontaktuj się z nami.

expand_more

Kurs trwa 99 godziny w wersji stacjonarnej. Jeśli wybierzesz teorię w formie e-learning, to kurs jest krótszy.

expand_more

Kurs odbywa się  w godzinach 8:00-16:00, od poniedziałku do piątku (możliwe jest indywidualne odbycie kurs ).

expand_more

Kandydat powinien mieć ukończone 18 lat, wykształcenie minimum podstawowe.

expand_more

Kursy rozpoczynamy codziennie.

expand_more

Zacznij od kursu spawania spoinami pachwinowymi  MAG (135), następnie zrób kurs na spoinę czołową dla blach, a dopiero po tym rozpocznij kurs spawania rur spoinami czołowymi metodą MAG.

expand_more

Aby spawać blachą stalową, przystąp do kursu spawania metodą MAG (135).

Kontakt

Zachęcamy do kontaktu – pomożemy Tobie dobrać odpowiednie szkolenie, termin oraz sposób finansowania.
Jesteśmy dla Ciebie dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 – 16:00.

Infolinia - Poznań
Konsultanci w Poznaniu są dla Ciebie dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00
E-mail - Poznań
Napisz do naszego poznańskiego oddziału - odpowiemy w ciągu jednego dnia roboczego!
Infolinia - Gostyń
Konsultanci w Gostyniu są dla Ciebie dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00
E-mail - Gostyń
Napisz do naszego gostyńskiego oddziału - odpowiemy w ciągu jednego dnia roboczego!

Możesz też skorzystać z poniższego formularza!

To najsprawniejsza forma kontaktu – określ, którego ośrodka dotyczy Twoja sprawa, a wiadomość trafi w odpowiednie ręce 🙂Aby skontaktować się z nami za pośrednictwem powyższego formularza – prosimy podaj dane w nim wskazane. Podanie danych jest dobrowolne, jeśli jednak tego nie zrobisz, wysłanie wiadomości przy pomocy formularza nie będzie możliwe (nie musisz podawać numeru telefonu, może to jednak usprawnić naszą komunikację). Podane przez Ciebie dane mogą stanowić Twoje dane osobowe. W takim wypadku administratorem Twoich danych