TESTY UDT

Pytania egzaminacyjne z odpowiedziami

Z myślą o osobach przygotowujących się do egzamin z obsługi lub konserwacji urządzeń transportu bliskiego podlegających dozorowi przygotowaliśmy pytania testowe wraz z prawidłowymi odpowiedziami. Materiały prezentowane na stronie mają pomóc osobom poszukującym wiedzy z zakresu prawidłowej obsługi lub konserwacji tych urządzeń. Pytania zamieszczone u nas pochodzą z oficjalnego zbiorów pytań Urzędu Dozoru Technicznego w Warszawie.

 

Skuteczna pomoc w przygotowaniach do egzaminu UDT

Dlaczego warto zdać egzaminy UDT? Przede wszystkim dlatego, że wymagają tego przepisy Ustawy o Dozorze Technicznym. Posiadanie zaświadczenia UDT otwiera możliwości znalezienia dobrego zatrudnienia czy awansu. Zaświadczenia wydane przez UDT,  są uznawane we wszystkich krajach, które ratyfikowały międzynarodową umowę o swobodnym transgranicznym przepływie osób. Czyli w większości krajów świata.

Jeżeli jesteś zainteresowana/y udziałem w szkoleniu a nie możesz wyjść z domu, wypełnij druk podania aby w pełni obsłużyć proces szkolenia potrzebujemy jeszcze wypełniony druk pełnomocnictwa. Przygotowane dokumenty prześlij do nas e-mail. biuro@atcgrupa.pl

Warunki egzaminu

  1. W dniu egzaminu należy mieć przy sobie dowód tożsamości, przyda się do rozwiązywania tabelek 🙂
  2. Czas trwania egzaminu teoretycznego 30 minut.
  3. Test składa się z 15 pytań, każde pytanie ma 4 odpowiedzi, spośród których jedna jest prawidłowa.
  4. Egzamin teoretyczny uważa się za zaliczony, jeżeli jest zaznaczone prawidłowo minimum 11 odpowiedzi.

Po uzyskaniu pozytywnego wyniku z części teoretycznej egzaminu należy udzielić odpowiedzi na jedno z pytań w części praktycznej, patrz w dalszej części p.n. materiały do części praktycznej egzaminu UDT. Po udzieleniu prawidłowej odpowiedzi można przystąpić do części praktycznej.

Pozytywne zaliczenie obydwu części kończy egzamin. Czas oczekiwania na uprawnienia to około jeden miesiąc od chwili zdania egzaminu.

Rozwiązane testy do części teoretycznej egzaminu

Test ogólny jest wspólny dla wszystkich specjalności.

W celu zdania egzaminu UDT z np. podestów należy opanować pytania Test ogólny dla wszystkich urządzeń + Podesty ruchome przejezdne – część 2

Wyjaśnienie – po kliknięciu lewym przyciskiem myszki w aktualnie otwarty slajd, poprawna odpowiedź na teście zostanie zaznaczona na czerwono i pogrubiona.


Przydatne materiały:

Przykład wypełnienia arkusza egzaminacyjnego                         Wizualizacja testu na wózki

                                                      Wizualizacja testu na żurawie typu HDS

ZOBACZ JAK ROBIMY

Materiały do części praktycznej egzaminu

Jak wspomniano powyżej, po uzyskaniu pozytywnego wyniku z części teoretycznej, w ramach egzaminu należy udzielić odpowiedzi na jedno z pytań do części praktycznej. Prawidłowa odpowiedź umożliwia przystąpienie do obsługi urządzenia. Linki poniżej:

Jeżeli chcesz uzyskać duplikat uprawnień UDT lub przedłużyć jego ważność?

Załóż konto w e-UDT, to darmowa aplikacja umożliwiająca komunikację z urzędem dozoru technicznego. Opis zakładania e-konta w linku poniżej. Możesz pobrać druk wniosku, wypełnić go, podpisać i wysłać do Urzędu Dozoru Technicznego. DRUK WNIOSKU.PDF  Edytowalny DRUK WNIOSKU.DOC Adres Urzędu Dozoru Technicznego w Poznaniu 61-129 ul. Małachowskiego 10. W przypadku utraty zaświadczenia konieczne jest złożenie wniosku o wydanie duplikatu DRUK WNIOSKU.DOC 

Linki do sal wykładowych o tematyce UDT

Zajęcia prowadzone w czasie rzeczywistym

SALA ATC POZNAŃ: https://meet.jit.si/atcudt

SALA ATC GOSTYŃ: https://meet.jit.si/atcudtg

 


 

Wystarczy kliknąć w jeden z powyższych linków i zostaniesz przekierowany do sali, w której prowadzone są certyfikowane kursy zawodowe i zajęcia o tematyce UDT przez wykładowców ATC Grupa. Warunkiem poprawnego uczestnictwa w zajęciach jest wpisanie swojego imienia i nazwiska oraz zezwolenie na udostępnienie aplikacji mikrofonu i kamery.

Opinie absolwentów

Poznaj opinie absolwentów naszych kursów i przekonaj się dlaczego warto nam zaufać! Zadowolenie i pozytywne zdanie naszych kursantów motywują nas do codziennej pracy i ciągłego rozwoju.
chevron_left
chevron_right

Kontakt

Zachęcamy do kontaktu – pomożemy Tobie dobrać odpowiednie szkolenie, termin oraz sposób finansowania.
Jesteśmy dla Ciebie dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 – 16:00.

Infolinia - Poznań
Konsultanci w Poznaniu są dla Ciebie dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00
E-mail - Poznań
Napisz do naszego poznańskiego oddziału - odpowiemy w ciągu jednego dnia roboczego!
Infolinia - Gostyń
Konsultanci w Gostyniu są dla Ciebie dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00
E-mail - Gostyń
Napisz do naszego gostyńskiego oddziału - odpowiemy w ciągu jednego dnia roboczego!

Możesz też skorzystać z poniższego formularza!

To najsprawniejsza forma kontaktu – określ, którego ośrodka dotyczy Twoja sprawa, a wiadomość trafi w odpowiednie ręce 🙂Aby skontaktować się z nami za pośrednictwem powyższego formularza – prosimy podaj dane w nim wskazane. Podanie danych jest dobrowolne, jeśli jednak tego nie zrobisz, wysłanie wiadomości przy pomocy formularza nie będzie możliwe (nie musisz podawać numeru telefonu, może to jednak usprawnić naszą komunikację). Podane przez Ciebie dane mogą stanowić Twoje dane osobowe. W takim wypadku administratorem Twoich danych